PDA

Zobacz pełną wersję : co to jest?



tabbert
14-09-2005, 22:33
witam i proszę o pomoc :pad: :pad: :pad: .Pod schowkiem jest taka okragła "bania" po lewej stronie zaraz obok centrala....Domyślam się że jest to jakis filtr,może kabinowy?Kiedy i jak się go wymienia?Z góry dziękuję :bigok:

waldemarz
14-09-2005, 22:38
Czy ty nie myslisz czasem o wiatraku nawiewu.
Filtr kabinowy jest na podszybiu z zewnetrznej strony dostep po zdjeciu oslony (kratki).

kerid
14-09-2005, 22:40
witam i proszę o pomoc :pad: :pad: :pad: .Pod schowkiem jest taka okragła "bania" po lewej stronie zaraz obok centrala....Domyślam się że jest to jakis filtr,może kabinowy?Kiedy i jak się go wymienia?Z góry dziękuję :bigok:

Filtr kabinowy napewno to nie jest, bo ten znajduje się pod plastikami od wycieraczek.

:metal

A ta bania to jaka wielka? :satan:

waldemarz
14-09-2005, 22:44
No wlasnie bo mozna to roznie zrozumiec.

tkilan
14-09-2005, 22:44
no z tego co opisujesz, to ta bania - to silnik nawiewu. bo filtr kabinowy masz z zewnatrz autka. Odkrecasz oslone plastikowa pod przednia szyba( 4 srobki ) no i juz go masz jak na widelcu. Nie polecam podrabianych filtrow. ja kupilem i musze wymienic na oryginal. Dlaczego? podjedz pod autobus kopcacy to sie dowiesz...
pozdrawiam :bigok:

krzys-68
14-09-2005, 22:45
generalnie to mało danych podał,moze jakieś foto?Nie wiadomo czy z klima?Ghia Moze miec automat w tym roczniku.Moze to końcowka od wentylatora jakiegos byc.

olok
14-09-2005, 22:46
Niewiem czy to coś pomoże ale w MKIII za schowkiem jest walec a w nim silnik nadmuchu powietrza :(

werc
14-09-2005, 23:32
I to własnie to jest - obudowa wentylatora nawiewu :metal

waldemarz
14-09-2005, 23:35
Dlatego mu napisalem w pierwszym poscie ze moze to byc wentylator nawiewu, ale on nic wiecej nie dodal.

Golden
15-09-2005, 12:06
no z tego co opisujesz, to ta bania - to silnik nawiewu. bo filtr kabinowy masz z zewnatrz autka. Odkrecasz oslone plastikowa pod przednia szyba( 4 srobki ) no i juz go masz jak na widelcu. Nie polecam podrabianych filtrow. ja kupilem i musze wymienic na oryginal. Dlaczego? podjedz pod autobus kopcacy to sie dowiesz...
pozdrawiam :bigok:
ja się przekonałem niestety... wrrrrr
jak mi sie zanieczyści to wstawiam orginał.

v1tek77
15-09-2005, 12:42
Fajnie gosc to wytlumaczyl :satan:
To cos w stylu ptytania: Co to jest takie cos malego z prawej strony... :jezyk1: :beer:

kerid
15-09-2005, 14:18
Fajnie gosc to wytlumaczyl :satan:
To cos w stylu ptytania: Co to jest takie cos malego z prawej strony... :jezyk1: :beer:

Tak :jezyk1:

Pojawił się, zadał pytanie o nie wiadomo co i ulotnił się :satan:

tabbert
15-09-2005, 21:08
hahahaha dzięki bardzo Wam wszystkim za pomoc. :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: .Faktycznie może to wyglądać na silnik nawiewu,zmyliło mnie to że są tam takie klamry do otwierania jak w innych samochodach ma pokrywa filtru powietrza.Wszystkim za staranie się i podpowiedzi przyznaję punkciki :bigok: :bigok: :bigok: .Pozdrawiam i życze udanej imprezay na zlocie :banan: :banan:

mcontoso
26-10-2005, 11:37
Mam problemy z nawiewem. Nie wiem o co chodzi!
Coś jest nie tak.
U góry na obudowie wentylatora nawiewu
jest taka ruchoma klapa, którą steruje jakiś siłowniczek zlokalizowany z prawej strony (podciśnieniowy pewnie).
Jak włączam nawiew z pozycji zero na dowolną - to klapa przejeżdża
cały zakres - przez pewien czas ładnie dmuchają nawiewy - i dochodzi
do pozycji końcowej - nadmuch ustaje, wentylator "kotłuje się jakby w zamknięciu".
Powtarza się to ze 100% regularnością - jakby padł
jakiś ogranicznik ruchu tej klapy. Nie wiem o co chodzi.
Jakiś czas temu rozpiąłem cięgno tego siłownika i ręcznie ustawiłem
klapę w pozycji takiej żeby coś dmuchało. I tak jeżdżę.
(pomijam już fakt że nie kontroluję toru lotu powietrza - działa w zasadzie na nogi i na przednią szybę - reszta szkoda gadać - ale to chyba trochę inny temat). Poradźcie coś z tą klapą!