PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] mondeo 1.8 TD 99 nie pali



shortis
22-07-2009, 16:22
Poczytalem troche na forum porobilem wiekszosc z rzeczy jakie polecaliscie ale efektow brak. Pytanie Mam mondeo tak jak w temacie. Samochod nie chce palic jesli uda sie odpalic to tylko na kilka sekund. Sprawdzilem wszystkie przewody paliwowe od zbiornika do pompy- wszystko drozne. Spradzilem pompke reczna dziala wyeliminowalem podgrzewacz bez efektu. Jedyny postep byl taki ze jesli podalem paliwo przewodem z buteliki do krocca zasilajacego na pompce recznej silnik dzialal bez problemu. Jak podpiolem przewody zasilajacy z baku bezposrednio do pompy nie dziala. Wydaje mi sie ze to pompa ale moze cos przeoczylem czy moze ktos mial podobny objaw? Samochod dzialal bez problemu do teraz. Dzieki za ewentualne odpowiedzi.

robert29475
22-07-2009, 16:40
Kolego jeśli pali na bańce to pompa jest ok. Jak wszystko sprawdziłeś to wymontuj jeszcze smok ze zbiornika paliwa i przeczyść go . Prowizorycznie możesz przedmuchać go sprężonym powietrzem przez przewód zasilający, tylko odkręć korek od zbiornika. Jak pomoże to wtedy wymontuj smok i wyczyść. A po przedmuchaniu odpowietrz układ zasilania. Napisz jak naprawisz. Powodzenia.

Kamil_ck
22-07-2009, 16:43
po 1 uzupełnij opis profilu.

W zbiorniku jest smok i on może łapać powietrze, Pompka paliwa też może je łapać.
Skoro z butelką odpala normalnie to wina jest w układzie i szukaj po wszystkich przewodach paliwowcyh nie tylko przelewowych.
Mogą być gdzieś zagniecione albo utlenione.
Sprawdz ten smok w baku i pompkę .
Najlepiej wsadz bitelke przed pompka tak by nie ciągneła paliwa z baku i zobacz czy odpali jeśli tak to pompka wyelminowala i zostaje bak+ przewody zasilające

kolega mnie wyprzedził :terefere:

shortis
22-07-2009, 17:26
Dzieki bardzo, oki przewody przedmuchane podlaczylem przewody z baku do prowizorycznego zbiornika z ropa niestety bez efektu tzn nie pali nadal. odpowetrzam caly uklad jest zalany paliwem. Do mementu jak jest paliwko w filtrze to dziala. Jak sie konczy to tak jakby nowe nie naplywalo.

Dodano po 22 min.:

przewody paliwowe tez sprawdzilem jeszcze raz nigdzie nie sa zagieta przedmuchalismy je metoda usta rurka i bez oporowo jest przelot,oczywiscie przedmuchane tez zostaly pod cisnieniem, co to za diabelstwo.

Kamil_ck
22-07-2009, 17:39
a filter paliwa w jakim stanie masz??

coś musi blokować paliwo.
Załóż przezroczysty weżyk miedzy pompke paliwa a pompe wtryskową. i zobacz czy będzie w nim paliwo po kilku godzinach. Jak zapalisz i dodajesz gazu czy ida bański z powietrzem.
Ja tu nadal obstawiam na jakąś nieszczelność

Danjos
22-07-2009, 20:38
Spróbuj odpalic na odkreconym wlewie paliwa moze byc zapchany odpowietrznik przy zbiorniku

jacekpr1
22-07-2009, 21:04
kiedy był wymieniany filtr paliwa???

Tomasz
23-07-2009, 11:18
Niedawno miałem podobny problem (trochę pomogli koledzy,trochę doszedłem sam).Otóż przy wymianie filtra paliwa pomyliłem oringi(jeden u góry drugi na dole).Różnica w średnicy jest na tyle nieduża że nie zwróciłem na to uwagi.Efektem było zapowietrzenie układu aż do zbiornika.Pompka ręczna w takim przypadku nawet jak działa - :wall: , powietrze z kompresora do zbiornika- :wall: (trzeba mieć kompresor).Ja rozwiązałem to tak: żeby nie padło ako założyłem przezroczysty wężyk od filtra do pompy(tak na oko około 1,5 m).Dużą strzykawką napełniłem wężyk i podłączyłem do filtra.Odpaliłem i pilnowałem żeby ciągnięte powietrze nie doszło do pompy.Powtórzyłem operację 3 razy i autko śmiga.Oczywiście filtr przed założeniem(prawidłowym :) ) zalany do pełna ropą.

To tak dla potomnych :satan: w przypadku kiedy inne sposoby,łącznie z odkręcaniem wtrysków zawodzą.

shortis
23-07-2009, 12:56
dziekuje bardzo za pomoc, kolejny piekny dzien w oparach ropy rozpoczety. nie wiem czy to istotne ale u mnie nie ma pompu w zbiorniku jest tylko jedna przy silniku ktora to zaciaga paliwko przez caly uklad nie sprawdzalem oringów ale wydaje mi sie ze w tych plastikowych koncowkach jest jakies uszczelnienie. Wymuslilem ze podlacze przezroczysty wezyk bezposrednio z baku do pompki recznej i zobaczymy jesli odpali to cos faktycznie z przewodami.
Zbiornik paliwa ma otwarty od strony siedzenia wiec wglad we wszystkie smoki itp mam dosc dobry przedmuchane zostalo wszystko elegancko podcisnieniem i wyglada na drozne. Filtr paliwka wymienilem od razu bo myslalem ze to byla przyczyna wiec filtr jest nowy i tak jak pisalem jak podlaczam wezykiem to jest super jak tylko przezucam na przewod zasilajacy od zbiornika nie dziala.

Kamil_ck
23-07-2009, 16:19
słuchaj ja też miałem takie cyrki i pompiarz mi to zrobił za 300 zł ustawił pompe booster wymienił w pompie coś tam jeszcze i chodzi
a powietrze wczesniej ssal jak nie wiem i do tej pory nie wiem skad bo stara pompke z filtrem i szybkozlaczkami pozakladal i nic z nimi wiecej nie robil

Mariles
23-07-2009, 17:37
Mogą być łopatki pompy wstępnej do wymiany.Jeżeli układ jest szczelny i odpala z butelki umieszczonej nad pompą wtryskową to oznacza,że nie zasysa pompka zasilająca pompę wtryskową.O wymianie tych łopatek i pierścieni w pompce było już na forum.Musisz poszukać.
Leszek

Kamil_ck
23-07-2009, 17:40
a to nie płytki się tak bardziej fachowo nazywa??

Tomasz
24-07-2009, 09:14
Wywal te szybkozłączki.Załóż przezroczyste przewody i porządne opaski.Przynajmniej będziesz widział czy ON nie idzie z powietrzem.