PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Gaśnie przy ostrym przyśpieszaniu



KW
23-07-2009, 15:28
Witam. Przeszukałem forum ale nie natknąłem się na nic podobnego do mojego problemu.

Otóż w ostatnim czasie mam problem - w momencie kiedy chce przyśpieszyć z pedałem w podłodze auto gaśnie. Szarpnie, zgaśnie i stoi. Odpala z kluczyka na dotyk po tym cyrku, czasami wystarczy wcisnąć sprzęgło, zatrzęsie się i samo się odpali dalej.

Początkowo sądziłem że może z okazji obecnych upałów dostaje gorące powietrze do turbiny. Jako że jeżdżę na stożku doprowadziłem do niego masę świeżego powietrza. Niestety, nie zmieniło to niczego.

Drogą eliminacji i dedukcji stwierdziłem - paliwo. Jak się później okazało nie pierwszy miałem problemy po odwiedzinach na pewnej stacji Neste. Jako że w baku było już tego paliwa niewiele, jakieś 4-5l dolałem praktycznie do Full-a Shellowskiego V-Power Diesel na którym to nigdy nie miałem problemów. Niestety, autko znów odmówiło posłuszeństwa.

Dodam że w ostatnim czasie zdążyło się to kilka razy - przed upałami nie stwierdziłem nigdy takiej sytuacji więc coś mi podpowiada że może to być powiązane z temperaturą silnika. Na dolocie do turbiny jak i na odcinku Turbo-IC węże są strasznie gorące - dosłownie nie idzie dotknąć metalowych kolanek. Za Intercoolerem jest o wiele lepiej - nie parzą.

I teraz pytanie - czy takie zachowanie może się obiawiać NIEDOBOREM paliwa w stosunku do powietrza, czy raczej jest tutaj walka z jego NADMIAREM przy tak ciepłym powietrzu? Dodam że ostatni rok jeździłem z nieco mocniej wykręconym Boosterem i nie było objawów takich jak powyżej.

Co sądzicie o moim problemie? W którym kierunku przede wszystkim iść?

ryszinho
23-07-2009, 15:45
Idź przede wszystkim w kierunku zasilania paliwem. Odpada skład mieszanki bo to nie ma znaczenia w tym przypadku. Jeżeli gaśnie przy pedale w podłodze to obawiam się że przyczyna jest pompa. Możesz też obczaic czy czasem na wysokich obrotach powietrze nie leci ale wtedy to by przerywał/dusił sie a u Ciebie gasnie. Problemem bedzie tutaj niedobór paliwa względem ogromnej ilości powietrza. Powiedz czy jak stopniowo wciskasz gaz aż do podłogi tez tak jest? Spróbuj niedociskać pedału do podłogi-daj klocek 1-2cm od dołu i powiedz czy wtedy tez to wystepuje.

Pzdr

KW
23-07-2009, 15:54
Jeśli wciskam stopniowo gaz do podłogi, tak powiedzmy delikatnie wciskając do około 1.2 bara jest okej, nie gaśnie - gaśnie przy gwałtownym przyśpieszeniu. Zastanawiam się czy czasami booster nie jest za mocno wkręcony - w sensie czy nie daje za małych dawek i stąd problem. Bo raczej nadmiar nie jest problemem - jeździłem z wyjętą sprężyną z boostera i się nie zalewał, a ostatnio został nieco wkręcony. Chciałem dziś sprawdzić zanim zadam to pytanie, ale przy tej temperaturze po godzinnej jeździe po mieście nie chciałbym dotknąć się chłodnicy przy regulacji :lol:

ryszinho
23-07-2009, 16:00
Wg mnie booster nie jest powodem takiego stanu rzeczy. Sprawdź tak jak mówie czyli nie dociskanie do konca-cos pokdkładasz pod pedał zeby sie oparł przed koncem i wtedy dajesz pedał w podłogę. Jeżeli juz nie bedzie gasł to masz odp-pompa. Jeżeli nadal bedzie problem to bedzie trzeba mysleć.

Kamil_ck
23-07-2009, 16:17
booster jest w tedy gdy nie idzie.

jaki stan filtra paliwa masz?
może zapchany syfem jest i nie daje na wysokich obrotach tyle co powinien.
Ostatecznie mogła pójść głowica w pompie ale tego Ci nie życze.
koszt naprawdy do mk nieopłacalny.... nowa z gwarancją kosztuje ok 1700 wiec oby to nie ona była.
a rozumiem że tak samo się na zimnym silniku? jak od razu do dechy ciśniesz?
wtryski tez możesz sprawdzić

KW
23-07-2009, 16:49
Na zimnym nie cisnę do podłogi - szkoda turbiny. Ale z tego co zauważyłem im chłodniejszy tym trudniej go zdławić. Jadąc po mieście, ostro, w którymś momencie potrafi zdechnąć. Stanę, włączę wentylator, schłodzi się nieco, dużo trudniej go zdławić stąd moje podejrzenia że ma tutaj coś do rzeczy również i temperatura.

Wątpie by to była awaria pompy - podobny objaw miał miejsce w zeszłe lato - pomogło uniesienie maski i wypuszczenie nieco gorącego powietrza na zewnątrz i objaw ustał. Zbieg okoliczności że mamy kolejne lato, kolejne upały i problem powrócił?

BS
23-07-2009, 16:59
Zapchał się filtr paliwa ;) ...pewnie zanim syf z baku wyjeździsz zapcha się i drugi...

KW
23-07-2009, 17:17
Żeby była jasność. Mówimy o silniku 1.8TD z MK1 po pewnych przeróbkach. Aktualnie tj od roku turbina śmiga na doładowaniu 1.5-1.7 bara stąd duże zapotrzebowanie na DOBRĄ ropę. Stąd i również duża temperatura pod maską. Pompa dobrze podlewa i nigdy nie było jakichkolwiek problemów z silnikiem od roku kiedy to został wymieniony komplet membran boostera, przeczyszczony środek (ten tłoczek co tam się porusza).

Nie pozostaje mi nic innego jak pojeździć trochę jeszcze i spróbować wypalić do końca ten "szit" z Neste, wymienić filtr paliwa i mimo wszystko wykręcę nieco booster bo obawiam się że - pomijając już tutaj te problemy - jest trochę zbyt mało ropy na starcie.

ryszinho
23-07-2009, 21:17
Zmniejsz foto bo się forum rozjeżdża. I co to foto właściwie ma do tematu?

robert29475
23-07-2009, 21:33
Kolego te silniki mają pewną wadę a mianowicie problem z chłodzeniem 4 cylindra. Jeśli zwiększyłeś doładowanie to i temperatura spalania wzrosła i to może być przyczyna twojego problemu. Może zaczyna ci łapać 4 tłok. Sprawdź to w ten sposób : Pogoń autko po trasie na klimie i w miarę równymi wysokimi obrotami i zobacz czy nie straci mocy.

szifo
23-07-2009, 22:48
witam dołączę się do problemu tylko że moje auto nie gaśnie tylko odczuwalny jest jakby dołek mocy a jak dociskam w miarę stopniowo to się rozkręca myślałem że to przepływka ale na forum wyczytałem że w mk1 to jest bo jest

KW
24-07-2009, 00:19
Jutro sprawdzę wszystko. Mam kilka typów co może tutaj jeszcze pomóc więc zobaczymy - a nóż widelec się uda. Filtr paliwa dzisiaj sprawdzałem dokładnie - nieco osadu w dolnej części jest (przezroczysty Filtron więc można spokojnie kontrolować jego stan) i wątpię by to przeszkadzało ale i tak dla świętego spokoju zostanie wymieniony.


witam dołączę się do problemu tylko że moje auto nie gaśnie tylko odczuwalny jest jakby dołek mocy a jak dociskam w miarę stopniowo to się rozkręca myślałem że to przepływka ale na forum wyczytałem że w mk1 to jest bo jest

To co mówisz brzmi jak nieco zbyt znaczne przelanie przy maksymalnym gazie. Gdy dodajesz go płynnie, dawka jest 'spokojniejsza' i skuteczniej napędza auto aniżeli pełne otwarcie.

KW
26-07-2009, 22:13
Okazuje się że problemem jest jednak za duża ilość ropy. Nie wiem czy dobrze kombinuje ale któryś z wtryskiwaczy pewnie leje. Co w takim wypadku? Wymiana? Regulacja?

Skąd wiem że leje? Wykręciłem dosyć znacznie Booster by rozwiać wątpliwość za małej ilości paliwa w dolnym zakresie obrotów. Auto jak to zwykle zaczęło reagować na gaz rewelacyjnie, ale... Nie idzie nawet zapiszczeć kołami czy ostro przyśpieszyć. Dusi się, gaśnie, jak szybko wcisnę sprzęgło samo się odpala, a do tego strasznie dymi, nawet na postoju co nie zdarzało mi się wcześniej, poniżej przykład:
http://www.youtube.com/watch?v=11O-RHcC-EE

Nie jest to kwestia ustawienia pompy czy boostera - to auto nigdy się nie zalewało do tej pory, nawet przy wyjętej sprężynie z Boostera dawało radę.

kochman
26-07-2009, 22:53
witam kolego z tego co piszesz wynika ze troche mu pokombinowałęś i może własnie twoje kombinacje teraz sie odegrały zwiekszone cisnienie na turbo większy kop wieksze zuzycie pozostałych podzespołów wiksza dawka paliwa większy kop większa temperatura większa ilośc mieszanki w cylindrze może poprostu silnik mówi daj mi spokój tym bardziej jak tu kolega mówił te silniki miały problem z chłodzenien 4 cylindra takie moje zdanie
pozdrawiam i powodzenia

KW
26-07-2009, 23:12
Ok, wszystko fajnie, czyli? Konkrety.

BS
27-07-2009, 09:55
Konkrety? Wizyta u pompiarza i najpierw kontrola wtryskiwaczy a później zmniejszenie dawki. I kontrola wtrysków na tej dawce, którą masz teraz na pompie ustawioną...

KW
06-08-2009, 20:46
a później zmniejszenie dawki

Dlaczego zmniejszenie dawki? Nie rozumiem?

KW
08-08-2009, 21:17
Winne były wtryskiwacze. Wymiana na nowe pomogła.

ryszinho
09-08-2009, 00:02
Ile Ciebie ta zabawa wyniosła i co dokładnie z nimi było nie tak?

KW
09-08-2009, 00:46
Cała zabawa w Firmie www.wtryskiwacze.pl (akurat z mojego miasta) wyniosła 260zł. Wymiana we własnym zakresie (dostarcza się im same wtryski) - wymienili wszystko co można było wymienić na nowe, stąd taka cena. Niestety sama tzw. "regeneracja" czyli dokładne czyszczenie, regulacja, etc. nie zdała egzaminu - wtryski lały tak jak chciały i nie chciały trzymać zadanego ciśnienia stąd wymiana. Wróciły piękne, lśniące, i pięknie działające. Auto przestało mieć jakiekolwiek humory. W chwili obecnej ponownie od 2.500 obrotów łapie 1.5 bara doładowania i trzyma go do końca tj. 4.000 bez nawet małej chęci by się zalać czy marudzić. A firmę polecam - oddałem wtryski około godziny 14.00, na drugi dzień były do odbioru niczym nówki wraz z nowymi podkładkami pod nie ;).

ryszinho
09-08-2009, 00:55
Ożesz......coś tak tanio bardzo bym powiedział. Przeca sama końcówka wtrysku stówke kosztuje...jak to mozliwe?

KW
09-08-2009, 01:08
Zaleta starych wkręcanych wtrysków. Akurat ta firma - biorąc pod uwagę opinie znajomych jak i część znalezionych w sieci - raczej nie zdziera z klientów a robią całkiem dobrze ponoć. Zobaczymy - jak na razie działa więc polecam, tym bardziej że dla osób z innych rejonów Polski koszt wzrośnie jedynie o ~30zł za kuriera w razie czego ;).

W takiej samej cenie na allegro widziałem wtryskiwacze do naszych silników po regeneracji i regulacji, jednak mimo to były całe brudne. Tutaj wróciły idealnie czyste, okazało się że one fabrycznie są srebrne a nie takie żółto-pordzewiałe ;).

ryszinho
09-08-2009, 01:12
Czyli jaki jest w końcu koszt samej końcówki wtrysku? 40 zł? (jeżeli koszt był 260 na 4 wtryski a zmienili w nich wszystko ) Pytam się bo w tym tyg też się wybieram do mech aby mi coś zrobił z nimi.

KW
09-08-2009, 01:18
Za części 50zł robocizna, tj regulacja 15zł od sztuki czyli za komplet wtryskiwaczy 260zł + ewentualny koszt przesyłki 35zł chyba że zawieziesz i odbierzesz osobiście - przynajmniej w przypadku tej firmy tak to się kształtuje.

ryszinho
09-08-2009, 01:28
Aha. Wielkie dzieki za info :fan:

Pzdr