PDA

Zobacz pełną wersję : Gaz 2,5 V6 zwykły???



white
15-09-2005, 00:13
Jak myslicie czy warto założyć gaz II generacji do mojego Mondeo???

RWalentynowicz
15-09-2005, 08:40
Myslę, że nie warto.

bary
15-09-2005, 08:41
Jak myslicie czy warto założyć gaz II generacji do mojego Mondeo???
Ja mam właśnie taką instalacje i jest OK.
Jeżeli chcesz więcej informacji to napisz na priv.
Pozdrawiam.

mareckis
15-09-2005, 11:52
Ponoć właśnie II generacja sprawdza się w tym V6 całkiem sympatycznie. Poza tym mocy i tak jest pod dostatkiem :car: .

fijasek
15-09-2005, 11:53
ja jestem świeżo po zakupie V6 i będe zakładać sekwencję. Troche boli cena za taką instalację ale mój kolega który pracuje w dużej firmie "CZAKRAM" zakładającej inst. gazowe odradza inne instalacje.
Przy V6 to różnie bywa z działaniem zwykłej inst. moga być problemy i podobno ciężko wyregulować
Aczkolwiek dużo jezdzi V6 ze zwykłą instalacją i sobie chwalą.

Na którymś forum pojawiła sie również informacja ze może nie działać TCS ale to chyba pojedyńczy przypadek prawdopodobnie spowodowany nieprawidłowym zamontowaniem , ale lepiej sie potytać

a z ciekawości jakie u ciebie są ceny na instalację zwykłą oraz sekwencję

RWalentynowicz
15-09-2005, 12:01
Założenie II gen w widlaku wiąże się z dwiema sprawami, które mnie odstręczyły od montażu takiego systemu.
1. Przepustniczki dodatkowego dolotu są z plastiku. Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć co może zrobić taki plastik w silniku, jeśli auto "kichnie".
2. W tym silniku TCS na 100% nie będzie działać przy podciśnieniówce.

fijasek
15-09-2005, 12:12
Założenie II gen w widlaku wiąże się z dwiema sprawami, które mnie odstręczyły od montażu takiego systemu.
1. Przepustniczki dodatkowego dolotu są z plastiku. Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć co może zrobić taki plastik w silniku, jeśli auto "kichnie".
2. W tym silniku TCS na 100% nie będzie działać przy podciśnieniówce.

czyli co proponujesz?? co przyszli posiadacze instalacji mają poczynić w tej sprawie

RWalentynowicz
15-09-2005, 12:36
czyli co proponujesz?? co przyszli posiadacze instalacji mają poczynić w tej sprawie

Tylko sekwencja. Takiego jestem zdania. No chyba, że ktoś lubi ryzyko (niewielkie ale zawsze) no i chce zrezygnować z dobrodziejstw jakie płyną z użytkowania TCS. Nadmieniam, iż przy podciśnieniówce lampka od TCS będzie funkcjonować normalnie lecz układ ten nie będzie działał prawidłowo.

Lowlander
15-09-2005, 12:47
A dlaczego TCS nie będzie działał na II gen?

RWalentynowicz
15-09-2005, 12:57
A dlaczego TCS nie będzie działał na II gen?

Masz tu sznurek (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=51121&highlight=#51121) do wątku gdzie dyskutowaliśmy na ten temat. Miłej lektury.
A tak na przyszłość, sgeruję czasem sięgać do opcji "szukaj" :terefere:

Lowlander
15-09-2005, 13:04
A dlaczego TCS nie będzie działał na II gen?

Masz tu sznurek (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=51121&highlight=#51121) do wątku gdzie dyskutowaliśmy na ten temat. Miłej lektury.
A tak na przyszłość, sgeruję czasem sięgać do opcji "szukaj" :terefere:

Dzięki, nie wiedziałem, że mam taki skomplikowany silnik i siakieś układy...

15-09-2005, 15:19
W Warszawie cena za II gen. 2000 tyś.,a IV gen.4400.
Więc jest duża róznica.

altoot
20-09-2005, 13:39
2. W tym silniku TCS na 100% nie będzie działać przy podciśnieniówce.

:wow: u mnie działa

RWalentynowicz
20-09-2005, 14:26
2. W tym silniku TCS na 100% nie będzie działać przy podciśnieniówce.

:wow: u mnie działa

złudzenie

altoot
20-09-2005, 14:39
złudzenie

poczekam do pierwszego śniegu, ale nie wydaje mi sie zeby nie był działający

RWalentynowicz
20-09-2005, 15:16
złudzenie

poczekam do pierwszego śniegu, ale nie wydaje mi sie zeby nie był działający

Małe sprostowanie. Będzie mrygała ci kontrolka ale nie zostanie odjęta moc z silnika (bo nie może jako, że dawka LPG sterowana jest bez info z ECU auta). Jedyne co ci pozostanie z TCS to wspomagające pracę systemu hamulce, ale to tylko jakiś procent efektu...

altoot
21-09-2005, 01:37
Małe sprostowanie. Będzie mrygała ci kontrolka ale nie zostanie odjęta moc z silnika (bo nie może jako, że dawka LPG sterowana jest bez info z ECU auta). Jedyne co ci pozostanie z TCS to wspomagające pracę systemu hamulce, ale to tylko jakiś procent efektu...


Kurcze...Rafał... nie poddaje pod watpliwosc Twojej wiedzy... ale dalej mnie sie coś nie zgadza...

oprócz migającej kontrolki działanie TCSu wyczuwam też na pedale gazu :niewiem:

BTW - w nastepnym aucie na 100% bede miał sekwencje (o ile nie turbo klekota :satan: ) bo w tym momencie nie kosztuje juz ponad 7 tys. pln

RWalentynowicz
21-09-2005, 08:47
Kurcze...Rafał... nie poddaje pod watpliwosc Twojej wiedzy... ale dalej mnie sie coś nie zgadza...

oprócz migającej kontrolki działanie TCSu wyczuwam też na pedale gazu :niewiem:

BTW - w nastepnym aucie na 100% bede miał sekwencje (o ile nie turbo klekota :satan: ) bo w tym momencie nie kosztuje juz ponad 7 tys. pln

To jak Ty masz realizowany TCS?! Czyżby na jakiejś lince, tak jak w zetecach?! W MkII V6 moc jest "zciągana" z silnika za pośrednictwem wtryskiwaczy i dohamowywana w końcowej fazie hamulcam!

altoot
21-09-2005, 11:06
To jak Ty masz realizowany TCS?! Czyżby na jakiejś lince, tak jak w zetecach?! W MkII V6 moc jest "zciągana" z silnika za pośrednictwem wtryskiwaczy i dohamowywana w końcowej fazie hamulcam!



od pompy TCS wyrażnie odchodzi jakas linka :)

RWalentynowicz
21-09-2005, 13:09
od pompy TCS wyrażnie odchodzi jakas linka :)

W takim razie w Twoim MkI TCS działa z podciśnieniówką a moje dywagacje dotyczyć będą tylko nowszych widlaków. :satan: Tych gdzie TCS działa poprzez Spark-Fuel Traction System.

RWalentynowicz
21-09-2005, 13:10
od pompy TCS wyrażnie odchodzi jakas linka :)

W takim razie w Twoim MkI TCS działa z podciśnieniówką a moje dywagacje dotyczyć będą tylko nowszych widlaków. :satan: Tych gdzie TCS działa poprzez Spark-Fuel Traction System.

altoot
22-09-2005, 01:25
W takim razie w Twoim MkI TCS działa z podciśnieniówką a moje dywagacje dotyczyć będą tylko nowszych widlaków. :satan: Tych gdzie TCS działa poprzez Spark-Fuel Traction System.


no to sie wyjasniło :bigok:

obaj mamy racje :bigok:

RWalentynowicz
22-09-2005, 08:50
W takim razie w Twoim MkI TCS działa z podciśnieniówką a moje dywagacje dotyczyć będą tylko nowszych widlaków. :satan: Tych gdzie TCS działa poprzez Spark-Fuel Traction System.


no to sie wyjasniło :bigok:

obaj mamy racje :bigok:

iście mądre ziomy jesteśmy :satan:

22-09-2005, 12:00
U mnie działa II generacja bez zarzutu!!

yaro_walbrzych
22-09-2005, 12:03
Hej!
Mam BRC II i śmiga aż miło nic nie strzela , nie prycha. Ale pamietaj jeśli wystepuje u Ciebie jakieś malutkie pocenie spod np. głowicy . Wydmucha uszczelkę. Gaz ujawnia w tym aucie wszystkie wady silnika, wiem bo to przerobiłem.
Pozdrawiam

altoot
22-09-2005, 14:12
iście mądre ziomy jesteśmy :satan:


:metal :metal :metal

konio
27-09-2005, 22:24
..miałem ten sam dylemat..........i wybór padł........IV gen.
Wole troche dołożyć i spać spokojniej , ale wszystko zależy od tego ile chcemy żelazo trzymać i ile km przejeżdzamy.

kali88
20-10-2005, 20:31
a jak to wygląda w automacie ? rocznik 97
Co polecacie?? jaki zamontować i czy wogóle warto?? jakie istnieje ryzyko, co moze dzialac nie tak??