PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] głośne klekotanie



tomaszpich
25-07-2009, 14:53
Dzień dobry , witam wszystkich forumowiczów. Od stycznia jestem posiadaczem mondeo mk3 2.0 TDCI z 2005 roku. Autko ma przejechane 112 tyś, był serwisowany do listopada 2008 .Jakiś czas po tym kiedy go kupiłem zaczęło nie podobać mi się to ,że kiedy ruszam głośno klekocze prawa strona silnika (patrząc zza kierownicy ). Gdy dodam mu więcej gazu klekot ustaje i słychać przyjemny "gwizd" silnika. W lutym autko sprawdziłem w serwisie forda w Bielsku Białej w AutoBoss. Pan przyznał ,że autko "twardo" chodzi.Wymieniłem filtry i oleje , zrobiłem test przelewów oraz test komputerowy IDS. Wszystkio wyszło prawidłowo. Już nie jedna osoba zwróciła uwagę na głośną pracę silnika mojego autka mówiąc ,że mogę mieć przestawiny kąt wtrysku ,że to pewnie coś od rozrządu ,że coś musi być nie tak skoro tak klekocze ,ale nie wiem co z tym klekotaniem zrobić skoro mechanicy z serwisu jak i testy mówią że jest wszystko ok. Czasami idac ulicą przysłuchuję się innym mondkom i pozazdroszczę ich właścicielom że tak cichutko chodzą ich autka. Dodam jeszcze ,że autko moje nie traci mocy ,zbiera się zwinnie ,kopcenie w granicach normy.Proszę o radę czy rzeczywiscie moze ten klekot być niebezpieczny , czy moze być początkiem jakiejś usterki , czy może już jest coś uszkodzone , jak zdjagnozować co się wogóle dzieje. Dziękuję .

eMJot
25-07-2009, 15:37
może samoregulatory zaworów się tłuką? musisz dokładnie sprawdzić gdzie słychać ten dźwięk

wojtek64
25-07-2009, 17:05
prawa strona silnika sugeruje że to może być zespół napinacza paska wielorowkowego

tompiorko
25-07-2009, 21:20
W lutym autko sprawdziłem w serwisie forda w Bielsku Białej w AutoBoss
I niczego na słuch nie znaleziono? Przebieg mógłby wskazywać że przy sekcji napinacza nie robiono jeszcze zatem warto się temu przypatrzyć i obsłuchać.

robert29475
25-07-2009, 21:55
Kolego prawdopodobnie popychacze hydrauliczne dają o sobie znać. Sprawdź luzy na zaworach powinny być nie większe niż 0,10 mm . Zanim zaczniesz sprawdzanie rozgrzej silnik do załączenia wentylatora i wtedy sprawdź .

tomaszpich
26-07-2009, 10:17
zespół napinacza paska wielorowkowego został wymieniony w maju, objawem było buczenie po tej samej stronie ale to nie było to klekotanie. Mieszkam w małym miasteczku , w którym nie ma dobrych warsztatów. Gdy dam autko do ewentualnej naprawy to myślę ,że mechanicy metodą prób i błędów będą wymieniać wszystko po koleji co przyjdzie im do głowy.Robert 29475 piszesz abym sprawdził luzy na zaworach. Czy da się to zrobić w warunkach " domowych "?

robert29475
26-07-2009, 11:05
Tak potrzebny jest do tego listek szczelinomierza o grubości 0,10mm i jakiś klin drewniany (dobra jest rękojeść szczotki drucianej) Po rozgrzaniu silnika i załączeniu wentylatora zdejmujesz pokrywę zaworów i sprawdzasz w kolejności zapłonu poszczególne zawory w następujący sposób: Naciskasz z całej siły klinem na popychacz a drugą ręką próbujesz włożyć między wałek a popychacz listek szczelinomierza jak to się nie uda to popychacz dobry , jak listek się wsunie popychacz do wymiany i tak wszystkie po kolei . Jak nie znasz kolejności zapłonu to patrz na krzywki wałka rozrządu na mierzonym zaworze krzywka ma być u góry (jak popatrzysz na wałek będziesz wiedział o co chodzi) Pozdrawiam.

tomaszpich
26-07-2009, 14:10
dodam jeszcze ,że ów klekot słychać przy ruszaniu przy niskich obrotach w granicach do 1500 obrotów , póżniej już tylko przyjemny głos silnika.

kara
27-07-2009, 09:10
heja, podpinam sie pod temat, mam prawdopodobnie to samo.

Do tej pory wydawalo mi sie, ze to dwumasa albo wtryski, ale skoro mowisz, ze wtryski sprawdzales..

Dodam, ze naped osprzetu wymienialem 2 miechy temu.

pozdro

tomaszpich
01-08-2009, 13:58
BYłem u dwóch mechaników , jeden specjalizuje się właśnie w dieslach , drugi pracuje w serwisie PEUGOT'A . Na słuch wszystko dla nich ok ,luzy na zaworach sprawdzone , głośne klekotanie wg nich , zarówno jeden jak o drugi stwierdzili ,że komputer podaje inny kąt wtrysku przy obciążeniu silnika przy małych orbotach. Zalecenia : dawać więcej gazu podczas ruszania a klekot nie będzie słyszalny. Jakbyś Ty kolego KARA był ze swoim Mondkiem u jakiegoś mechaniora to podziel się jego opinią , jakoś nie daje mi to spokoju. Pozdrawiam.

BangoSkank
01-08-2009, 18:34
Ciekaw jestem jakby >> to << (http://www.allegro.pl/item700404364_wycisz_hydrauliczne_popychacze_liqui _moly.html) zdało egzamin...

jasq
16-09-2009, 08:56
ja mam chyba to samo u siebie. a czy u was ten klekot slychac tez na postoju czy tylko przy ruszaniu?

kara
16-09-2009, 10:00
Heja. U mnie słychać głównie przy obciążonym silniku. Na postoju jest całkiem znośnie dopóki nie włączę klimy. Szczególnie głośno jest przy powolnym ruszaniu lub jeździe na drugim biegu na niższych obrotach. Dodam, że to stukanie nie jest u mnie równomierne, dlatego na początku podejrzewałem dwumasę, ale to zostało wyeliminowane.

Robiłem próbę przelewową i wyszła w normie, sprężanie w cylindrach w normie i komp nic nie wykazał. Kiedyś zabiorę te wtryski na diagnostyke na maszynie i zobaczymy. Ale generalnie przestałem sie już tym przejmować i jeśli nie ma u Ciebie tragedii, radzę to samo.. dla świetęgo spokoju..

ROSSI79
17-09-2009, 08:30
witam a u mnie tak troche klehocze tylko na postoju przy min obrotach 750 a gdy chodzi klima to jest ok i gdy obroty wzrosna choc o 50 to tez jest ok

daniellomasa
17-09-2009, 17:01
kiedy ruszam głośno klekocze prawa strona silnika (patrząc zza kierownicy ). Gdy dodam mu więcej gazu klekot ustaje
mam całkowicie to samo
na biegu jałowym jak tylko delikatnie dotknę pedału gazu dzwięk milknie
mi powiedzieli w serwisie napinacz do wymiany
ale zrobiłem inny motyw
odpaliłem silnik i na rolkę napinacza delikatnie przez strzykawkę lałem oliwe
konktetnie na łożysko tej rolki
dzwięk ucichł całkowicie
ale po jakimś czasie powrócił

może u mnie to nie napinacz tylko i wyłącznie rolka

Dodano po 1 min.:

lecz na razie z braku czasu tak sobie gdybam :)) :)) :)) :))

ROSSI79
17-09-2009, 21:05
mi mechanik mowil cos o dwumasie ale wydaje mi sie ze to ma zwiazek z napinaczem bo tam to wlasnie slychac byloby taniej jak cos :fan: :fan:
ale powiedzial tez ze spokojnie moge jeszcze rok pojezdzic zobaczymy?

Dodano po 6 min.:

a tak przy okazji jakie powinny byc min obroty ja mam ok 750 i cos mi sie wydaje ze za male sa i czy mozna je jekos podniesc bo jakbym mial chociaz 800 to nie byloby tego dziwnego odglosu

Parker
18-09-2009, 22:07
Przy takich objawach jak głośna praca wtryskiwaczy trzeba dopisać wtryski od nowa do pamięci . Ten model lubi gubić te kody . Zwłaszcza jak jest coś nie tak z akumulatorem czy ładowaniem.
Są one zapisane na pokrywie od zaworów - taka biała naklejka z 4 numerami .

Natomiast wpadanie w wibracje przy 750 obrotach - jak po lekkim dodaniu gazu jest dobrze to do wymiany koło pasowe + napinacz + rolki + pasek. I trzeba wymienić wszystko na raz . Inaczej jedno rozwala drugie i można tak w kółko to robić i nigdy nie będzie dobrze . Koło pasowe tylko oryginał !!!

daniellomasa
18-09-2009, 22:36
Ten model lubi gubić te kody . Zwłaszcza jak jest coś nie tak z akumulatorem czy ładowaniem.
zdarzyło mi się nie jedno krotnie robić resecik kompa
i nie widzę zmian co do pracy wtrysków

Zwłaszcza jak jest coś nie tak z akumulatorem
dodam że mam problem z akumulatorem bo posiadam eurobaterie którą kazali mi w serwisie wymienić

Parker
19-09-2009, 09:13
Reset nic nie ma do programowania ... Trzeba dopisac odpowiednim sprzetem numery wtryskiwaczy do pamięci .

cziko80
06-07-2010, 22:39
Hell'o,

tomaszpich - zdiagnozowałeś przyczynę??
U mnie są dokładnie te same objawy... szlag już mnie trafia z tym klekotem! :/

Artur
07-07-2010, 00:10
Obstawiam rozpylacze we wtryskiwaczach-objawy podobne a zdiagnozować można chyba tylko spr. wtryskiwacz na maszynie Delphi. U mnie wymiana pomogła(bez kodowania).

kondzikrz
08-07-2010, 15:18
Jak to czesto bywa temat rzeka. Ja miałem klekot z prawej strony, przy włączeniu klimy było jeszcze gorzej, ale myślałem, że to sprężarka klimy pada, tym bardziej, że klima raz działała, raz nie. W końcu dymy z pod maski i śmierdziało spaloną gumą... co się okazało, koło pasowe napędziające paski padło. Wymieniłem wszystkie rolki, koło pasowe i jest ok. klima działa i jest ciszej z prawej.Mam jeszcze walniętą dwumasę i to dopiero jest klekot...

cziko80
10-07-2010, 01:05
Też mam walniętą dwumasę - już kupiłem + komplet sprzęgła z wysprzęglikiem - mechanik umówiony na wtorek.

popek007
02-09-2010, 13:30
u mnie dokładnie to samo, wymieniłem pasek wszystkie rolki koło pasowe i napinacz i klekot jest dalej, na biegu jałowym przy włączeniu klimy jeszcze gorzej ale tak jak u was po dodaniu lekko gazu wszystko cichnie, kolesie już nie wiedzą do czego się dobrać, dodam że podczas ostatnich napraw był kilkakrotnie odpinany akumulator czy to może mieć jakiś związek ze źle ustawionymi wtryskami? nie wiem już do czego się doczepić...czy można z tym jeździć? bo jak tak to chyba lepiej się przyzwyczaić...tylko że na wolnych obrotach to chodzi jak tarktor więc trochę ciężko do tego przywyknąć. Ludzie pomóżcie bo już mam dość tego auta... może ktoś chce kupić? :-)

Woytas77
06-09-2010, 00:20
Witam również mam ten sam objaw , dwumasa jest nowa rolki i napinacz ok pasek nowy wszystko sprawdzone , wtryski juz raz robilem niestety polegalo to tylko na wymianie w nich zaworkow i pomoglo na 1000 km znow klekot doprowadza do szalu. Po rozmowie z "Firmą Adamczyk" okazuje sie ze powodem sa tak jak przypuszczalem dysze wtryskiwaczy , konkretnie rozkalibrowaly sie przez 150 tk przebiegu . jednym slowem czeka mnie ponownie spory wydatek.(dla scislosci mam w warsztacie system diagnostyczny i wpisywalem od nowa wtryski to nie pomaga )

Przy okazji moze ktos robil juz wtryski w firmie "Diesel Centrum Adamczyk"
i moze sie podzielic opinia koszt niemaly zwlaszcza gdy sie to robi 2 raz w miesiacu :/

booboo
16-10-2012, 11:31
U mnie np. zanim spadły temperatury nie objawiał się taki leciutki stukot. Obecnie oprócz tego że objawia się on tylko podczas lekkiego obciążenia (np pod górke) także w w niskim przedziale prędkości, pojawia się u mnie takie piszczenie paska, jak by się ślizgał tak lekko, nie jest to taki pisk jak czasem odpalają pod blokiem samochody ;-) Z tego co mi mówił sprzedający (kuzyn) to wymieniony był pasek, może być wymieniony na jakiś nieoryginalny... To lekkie takie jak by ślizganie objawia się przy różnych obciążeniach silnika, np na Biegu P nie , ale na D już coś słychać przy wciśniętym samochodzie. Stuki oczywiście ustają po rozgrzaniu. Auto równo ciągnie i nie zauważyłem żeby rano kopciło po odpaleniu, po postoju 8 h nawet nie puściło dymka przy odpaleniu. Dodam że to nie dwumas bo nie mam go w aucie (automat). Aha i przy zgaszeniu mam taki dźwięk właśnie krótkiego pisku, nie wiem czy to od zatrzymania się tego koła czy od poduszek pod silnikiem ... cholera wie. 197 000 przebiegu.

pawelmond
08-11-2012, 20:56
Natomiast wpadanie w wibracje przy 750 obrotach - jak po lekkim dodaniu gazu jest dobrze to do wymiany koło pasowe + napinacz + rolki + pasek. I trzeba wymienić wszystko na raz . Inaczej jedno rozwala drugie i można tak w kółko to robić i nigdy nie będzie dobrze . Koło pasowe tylko oryginał !!!

Witam
dlaczego koło pasowe tylko oryginał?

Pozdrawiam
Paweł

sly_PL
09-11-2012, 13:18
Witam
dlaczego koło pasowe tylko oryginał?

Pozdrawiam
Paweł

bo zamienniki się rozlatują bardzo, ale to bardzo szybko

---------- Post added at 12:18 ---------- Previous post was at 12:17 ----------

Jak włączę klimę też mam klekot na jałowym jak cholera ;).
I wiecie co z tym zrobię ? - zupełnie nic !

Jareczek1980
09-11-2012, 17:52
Jak włączę klimę też mam klekot na jałowym jak cholera
to nie koło, tylko wtryski

Jendrekmak
09-11-2012, 18:13
Witam
dlaczego koło pasowe tylko oryginał? raczej paker ci nie odpowie bo jego posty są ponad trzy letnie i pewnie zapomniał o temacie