PDA

Zobacz pełn± wersję : [TD MkII] problem z odpalaniem cd....:-/



Kvojt
25-07-2009, 16:52
Jaki¶ czas temu pisałem że mam problem z odpalaniem samochodu po dłużyszm postoju. tzn. odpala ale nie odrazu za pierwszym zakręceniem tylko po ok 3 - 5 sec. Sprawdziłem tak jak mi koledzy sugerowali: ¶wiece żarowe s± ok (nowe), pompka paliwa też ok, wymieniłem IC (był pęknięty), akumulator ma niecały rok. Zauważyłem że samchód lepiej odpala po dwukrotnym podgrzaniu ¶wiec. Gdzie dalej szukać przyczyny?....a i jeszcze jedno czy to normalne że samochód lekko kopci na czarno po dodaniu gazu? (słyszałem że winę czasem za kopcenie ponosi nieszczelny IC ale wymieniłem pęknięty na nowy). Dodam że poza tym nie ma rzadnych innych niepokoj±cych objawów. Pali w normie ok 8 l i przyspiesza jak zawsze.

rustin
25-07-2009, 17:32
Ja też tak mam że lepiej pali jak czekam jeszcze po zga¶nięciu kontrolki grzania ¶wiec.Z własnego do¶wiadczenia wiem że nic więcej nie wymy¶lisz po prostu tak ma i już ja ¶ię przyzwyczaiłem.Chyba że kto¶ zna rozwi±zanie to chętnie się dowiem.najważniejsze że zapala,dla mnie nie ważne czy po 1s czy po 3 dobrze że nie po 10s.

Kamil_ck
25-07-2009, 19:30
lepiej pal± bo kontrola ¶wieci krócej niż ¶wiece grzej±. Jak usłyszycie takie pyk to w tedy zapalajcie i po problemie.

Kopceniem sie nie przejmuj, każdy mk puszcza b±ka, chyba ze cały czas daje na czarno za toba to końcówki wtrysków sprawdz

jacek74
25-07-2009, 20:18
lepiej pal± bo kontrola ¶wieci krócej niż ¶wiece grzej±. Jak usłyszycie takie pyk to w tedy zapalajcie i po problemie.

Kopceniem sie nie przejmuj, każdy mk puszcza b±ka, chyba ze cały czas daje na czarno za toba to końcówki wtrysków sprawdz

A końcówki wtrysków można samemu w jaki¶ sposób sprawdzić ,czy trzeba do fachowca podjechać(jaki koszt sprawdzenia?)?

tomascor
25-07-2009, 22:01
koncowki kolego trzeba do pompiarza oddac,poniewarz tylko on po wykreceniu wtruskow sprawdzi jaki jest strumien paliwa (powinna byc hmurka a nie zyg ropy wtedy kopci) a co do odpalnia moze byc obiaw cofania paliwa lub powietrze w wezykach... ostatnio slyszalem od guru Forda w trojmiescie ze mechaniorzy omijaja podgrzewacz bo lubi ssac powietrze , ile w tym prawdy to nie wiem... Moj mondek odpala rano po 2-5s i mi to nie przeszkadza ;)

robert29475
25-07-2009, 22:02
Do sprawdzenia wtrysków potrzebny jest próbnik i trochę do¶wiadczenia. Koszt sprawdzenia już wymontowanych wtrysków u pompiarza to ok. 15 zł. sztuka.

jacek74
25-07-2009, 22:11
a znasz cenę za sprawdzenie?

rustin
25-07-2009, 22:12
Jeżeli masz dobre spalanie nie bardzo kopci i ci zapala to daj sobie spokoj z tymi wtryskami.Masz 11 letnie auto i ma prawo tak sie zachowywac

tomascor
26-07-2009, 09:21
jacek74 posluchaj radz kolegi rustin .... swieta racja ja do niedawna mialem podobne podejscie wsyzstko musi bzc na tip top ale prawda jest taka ze bz tak bylo to zapraszay do salonu ....