PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Paliwo z Tira do TDCI



Marcino
25-07-2009, 17:43
Witam, mam pytanko czy ktos z uzytkownikow jezdzi na paliwie z tira, znajomy jezdzi tirem i z checia by mi sprzedawal paliwko sporo taniej niz na stacji, a przecierz to jest zwykly olej napedowy jak kazdy,

czy moze trzeba go dodatkow filtrowac,
z gory dzieki za odpowiedz
pozdrawiam

rustin
25-07-2009, 17:50
Jeżeli tankuje z dobrych stacji i jesteś pewny że tak jest to nie ma co się zastanawiać.Ja tak jeżdze drugi rok,co do filtrowania to ja zawsze przepuszcze przez 'tetrę'bo nie wiadomo co tam w baku w tirzee jest.

WojtasS
25-07-2009, 18:01
tak tylko do zwykłego TD nie bałbym się lać paliwa z "beczki" czy tam z tira... ale do TDCI to jednak strach....

Marcino
25-07-2009, 18:03
Tylko dziwi mnie dlaczego strach, to o ktorym mowie jest tankowane na normalnych stacjach czyli takie samo paliwo jak inne....rozumiem ze przepuscic je przez cos wypada, ale poza tym to powinno byc ok .. ktos ma z tym jakies doswiadczenie ...

Gurgul99
25-07-2009, 18:36
Spytaj się gościa gdzie tankuje, paliwo przepuść przez gazę albo coś takiego, dodaj jakiegoś ulepszacza i w drogę.
Sam nie raz tankowałem paliwo w cenie 3zł/litr (benzyna) i auto pięknie chodziło, paliwo z Orlenu.

Ry2y
25-07-2009, 19:15
W sumie ciekawy temat... jakie silniki teraz maja nowsze TIR'y? Też na common rail czy jakieś starsze rozwiązania? Bo silnik diesla to silnik diesla niewazne w jakiej budzie siedzi... jak one to przepalają to i twój powinien :)

Kamil_ck
25-07-2009, 19:28
jeśli paliwo czyste, łądny kolor ma, i tirowiec tankuje na normalnych stacjach to bierz ile sprzedaje:)
ja tak jeżdżę od 3 lat mondeo, a4, i pasat nie wysiadają na nim, a paliwo z orlenu i czasem ze shela

tompiorko
25-07-2009, 21:13
jakie silniki teraz maja nowsze TIR'y?
Nowsze to jak wspomniałeś na szynie CR, co do starszych to bywa róźnie... Temat zakupu"oszczędności"myślę rozwojowy i godny uwagi... ;)

kreeecik
25-07-2009, 22:03
jakie silniki teraz maja nowsze TIR'y?
Nowsze to jak wspomniałeś na szynie CR, co do starszych to bywa róźnie... Temat zakupu"oszczędności"myślę rozwojowy i godny uwagi... ;)

W "Tirach" już od dawna dawna stosowano Common rail, dopiero fiat jako pierwszy zastosował ten układ zasilania w osobówce. Proszę nie mylić obeznej ciężarówki z 30 letnim jelczem. To co nie zaszkodzi ciężarówce nie zaszkodzi i mondziakowi.

GrekuPL
25-07-2009, 22:47
i tirowiec tankuje na normalnych stacjach to bierz ile sprzedaje:)
musi tankować bo na 99% bierze paliwo na fakturę z normalnej stacji...więc paliwo na bank dobre...opału nie naleje, bo tego nie rozliczy...ja często tankuję TD i busy takim paliwkiem i różnorodne cuda są...na holenderskiej ropie najlepiej mi się jeździ/jeździło... tylko pamiętaj NIE PRZEPŁACAJ !! bo Ci ktoś kuku może zrobić :hmm: normalną cenę dawaj czyli coś koło 2,5zł 2,8zł max teraz...jak będzie droższe niż 4,2 w detalu można dać 3zł...

Kamil_ck
25-07-2009, 23:35
ja daje 2.5 teraz xD i mam dużo zapasu na czarną godzinę heh

Greku uwierz że robią spore przekręty.
jak właścicel kilku tirów ma okazje kupić cysterne taniej to kupuje a fakture załatwia albo i nie

Ry2y
25-07-2009, 23:41
jakie silniki teraz maja nowsze TIR'y?
Nowsze to jak wspomniałeś na szynie CR, co do starszych to bywa róźnie... Temat zakupu"oszczędności"myślę rozwojowy i godny uwagi... ;)

W "Tirach" już od dawna dawna stosowano Common rail, dopiero fiat jako pierwszy zastosował ten układ zasilania w osobówce. Proszę nie mylić obeznej ciężarówki z 30 letnim jelczem. To co nie zaszkodzi ciężarówce nie zaszkodzi i mondziakowi.

No właśnie o to chodzi. Zresztą kierowcy jak i firmie zupełnie się nie opłaca zatankować trefne paliwo. Z tego co słyszałem od znajomych radzili mi tankować właśnie tam, gdzie tankuje sporo TIR'ów.

TomekWino
26-07-2009, 10:42
ja daje 2.5 teraz xD i mam dużo zapasu na czarną godzinę heh

Greku uwierz że robią spore przekręty.
jak właścicel kilku tirów ma okazje kupić cysterne taniej to kupuje a fakture załatwia albo i nie

zależy jakich tirów, u mnie w firmie taka zabawa i kupowanie na taniej stacji skończyło się naprawą kilku turbin itp. Odtąd mamy własny dystrybutor paliwo z Orlen i jest spokój. Uważam iż większość właścicieli nowych samochodów ciężarowych nie ryzykuje takimi kosztami.... jak chcecie jednak kupować ( mimo wszystko kradzione) paliwo to jedynie z nowych aut!!! z budowy nie zalecam…..

Kamil_ck
26-07-2009, 12:18
nie ważne ze kradzione ważne że tańsze ;p

kierowca tira zadowolony- kierowca mondeo tez ;d

daniellomasa
26-07-2009, 12:35
wszystko zależy gdzie tankują
a będziesz brał z banieczki czy od razu z dystrybutorka
przeważnie tankuje się tira z dużego pistoleciku szybciej leci
mam obawy że w tym zbiorniczku może być troszki mieszaniny
sporo jeszcze jeżdzi starszej generacji tirów
a tam praktycznie wszystko poleci
ja mam podobne możliwości sam jeżdzę ciężarówkami
jeszcze się nie skusiłem
jak wtryski będą po 100 żł to się skuszę :)) :)) :))

Marcino
26-07-2009, 18:45
wiadomo ze w zbiorniku tira moze byc sporo nieczystosci ale d;latego takie paliwkjo najpierw bede cedzil przez gaze lub tetre, paliwko znajomy tankuje do zbiornika jak i do karninistrow a wiec jak bedzie cos mial na sprzedarz to moze z karnistra ( mniejsza mozliwosc nieczywstosci w paliwie)


dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam

kreeecik
26-07-2009, 22:25
sporo jeszcze jeżdzi starszej generacji tirów
a tam praktycznie wszystko poleci


od 1997 roku common rail jest we fiatowskich dieslach a jak wiadomo technologia ta pochodzi od samochodów ciężarowych, a stara generacja to według ciebie co jelcze, stary i robury?

daniellomasa
26-07-2009, 23:17
od 1997 roku common rail jest we fiatowskich dieslach a jak wiadomo technologia ta pochodzi od samochodów ciężarowych,
lej szajs do tira a do osobówki zobaczymy czym więcej pochasasz
ni jak to się ma do osobówki
widzę czasami co w takim zbiorniku jest
i widzę liczniki z przejechanymi km dla osobówki to marzenie

Pablo81
26-07-2009, 23:21
Heh, a potem gadanie, że spedycja droga... :boshe:

berater
26-07-2009, 23:43
Pewnie się narażę większości. Ale niech tam.
Czy Was zupełnie pogięło ?
Propagowanie, akceptacja a momentami namawianie do złodziejstwa jest w tym temacie zastanawiające.
Może jestem naiwny mimo zaawansowanego wieku. :niewiem:

Ry2y
26-07-2009, 23:55
Pewnie się narażę większości. Ale niech tam.
Czy Was zupełnie pogięło ?
Propagowanie, akceptacja a momentami namawianie do złodziejstwa jest w tym temacie zastanawiające.
Może jestem naiwny mimo zaawansowanego wieku. :niewiem:

Może to mój w miarę młody wiek przemawia ale elita rządząca wyciąga ze mnie dużo więcej kasy (której nigdy nie zobaczę) niż ja jestem wstanie w jakikolwiek sposób odzyskać. Ci kolesie są tak krótkowzroczni że strach się bać. Obniżyli akcyzę na paliwo, nagle mieli większe wpływy do budżetu. To postanowili podnieść akcyzę, żeby zarobić... i co wpływy zmalały. I tak w kółko. To po prostu banda idiotów zaglądająca mi ciągle do kieszeni. Sorki ale w tym momencie ciężko być patriotą... Oni są dla nas? Czy mu dla nich? Bo myślę ze im się priorytety pokręciły...

berater
27-07-2009, 00:03
Może to mój w miarę młody wiek przemawia
Mam nadzieję, że młody wiek bo nic nie zrozumiałeś.
1. To, że coś jest za drogie i Cię na to nie stać, nie znaczy, że masz prawo to ukraść albo być paserem.
2. Jeśli powyższe nie przekonuje, to weź pod uwagę czynnik ekonomiczny. Wyższe koszty firmy transportowej odbijają się natychmiast na wyższych cenach dla nas wszystkich.

daniellomasa
27-07-2009, 00:13
tak brzmiało pytanie

Witam, mam pytanko czy ktos z uzytkownikow jezdzi na paliwie z tira, znajomy jezdzi tirem i z checia by mi sprzedawal paliwko sporo taniej niz na stacji, a przecierz to jest zwykly olej napedowy jak kazdy,
aczkolwiek teraz jestem przekonany że temat jest totalnie bez sensu
w tej kwestii każdy robi tak jak uważa
a co do panów nas reprezentujących
to każdy wie jak jest i ma odpowiednio wyrobione zdanie :)) :)) :))

kreeecik
27-07-2009, 09:29
lej szajs do tira a do osobówki zobaczymy czym więcej pochasasz
ni jak to się ma do osobówki
widzę czasami co w takim zbiorniku jest
i widzę liczniki z przejechanymi km dla osobówki to marzenie

wtrysków średnio jest dwa razy wiecej niz w modeo, ich regeneracja to koszt dwukrotnie wiekszy niz w mondeo, samochód by zarobić musi jeździć, stojący się na nic nie przydaje dobry przewoźnik na paliwie nie oszczędza tylko na pensji dla kierowców dlatego opychaja wachę jak maja okazję.

A widziałeś co się kryje w twoim zbiorniku na dnie? Zatankuj jeszcze tyle razu co ciagnik a różnicy nie dojrzysz.

pajer
29-07-2009, 00:23
widzę,że wielu znających temat wypowiedziało się tutaj...

ja robię teraz fotki "kolegom" co tak zarabiają...