PDA

Zobacz pełną wersję : Ciśnienie w oponach !!!



arrton
15-09-2005, 15:38
Wiatm,

Mam MondeoII (98) silnik 1,8 benzyna. Mam opony 185/65 R14. Miałem jakieś tam SAVA ale były niebardzo i wciąż z nich schodziło powietrze. Kupiłem teraz nowe GoodYear Hydragrip 86H, napompowałem doo 2,3 Bara i wciąż opona jest ugieta. DLaczego ?
Ile ja powinienem napompować, w większośc samochodów jakie widzę na ulicy, nie tylko mondeo opony są niewybrzuszone.
Jakie macie ciśnienie w oponach ?

tOMEK

v1tek77
15-09-2005, 15:41
Autko swoje wazy, wiec musi byc ugieta :satan:
Dobrze napompowales, 2.3 jest OK :metal

waldemarz
15-09-2005, 15:46
W fabrycznych opisach jest jesli obciazenie normalne do 3 osob to 2.1 przod i tyl, a jesli jezdzisz obciazenie normalne powyzej 3 osob to 2.4 przod i 2.8tyl.

chudzik
15-09-2005, 15:46
Wiatm,

Mam MondeoII (98) silnik 1,8 benzyna. Mam opony 185/65 R14. Miałem jakieś tam SAVA ale były niebardzo i wciąż z nich schodziło powietrze. Kupiłem teraz nowe GoodYear Hydragrip 86H, napompowałem doo 2,3 Bara i wciąż opona jest ugieta. DLaczego ?
Ile ja powinienem napompować, w większośc samochodów jakie widzę na ulicy, nie tylko mondeo opony są niewybrzuszone.
Jakie macie ciśnienie w oponach ?

tOMEK

Najprawdopodobniej są to opony o nie wzmacnianych obrzeżach i będą wybrzuszone(co w niczym oczywiście nie przeszkadza).Czy zdzierają Ci się nierówno?.

PrestoN
15-09-2005, 15:55
sprawdz sobie czy dalej ci uchodzi powietrze
jak nie to wsyztsko w porzadku
jak ci uchodzi to pewnie masz zepsuta felge

waldemarz
15-09-2005, 15:57
Arrton poprostu masz miekki rodzaj opony i dlatego. Czy napompujesz 2.3 czy 2.4 to i tak niczego nie zmienisz. Poprostu taki typ opony i juz. :metal

chudzik
15-09-2005, 16:19
Arrton poprostu masz miekki rodzaj opony i dlatego. Czy napompujesz 2.3 czy 2.4 to i tak niczego nie zmienisz. Poprostu taki typ opony i juz. :metal

Otóż to ile byś nie pompował to i tak :ass:

qrw003
15-09-2005, 16:23
Przy nie obciążonym aucie przód i tyl 2.1 Przy dużym pobciażeniu przód 2.3-2.4 a tył mozna naweto 2.5.-2.6 Co do ugiecia opon to ja mam przy 2.1 tez troche ugiete z produ.

ex
15-09-2005, 17:01
Poczytaj wątkow o oponach (szukacz) - ja miałem przez pewien czas po 205 Fuldach letnich (łyse że hej), PIRELKI p6000 I ZERO UGIĘCIA, tylko cholernie twarde były, potem założyłem firestony (firehawki) i i teraz każdy pyta się "powietrze ci schodzi?" :) i to z czerech kół :p
Jezeli zuzycie bieznika jest rownomierne to nie ma sie czym przejmować 2.1 całość do 3 osób, 2.4P-2.8T dla więcej....no chyba ze ganiasz po autostradach to dla 160 i więcej na h pompisz 2.3 całość (3os) lub 2.6P 2.8T(załadowany)
acha
ciśnienie sprawdzaj na ZIMNYCH laczkach.
ex

zdzichop
15-09-2005, 19:44
Sprawdż jeszcze innym przyrządem ciśnienie, bo nie każdy pokazuje jednakowo 8O Kiedyś po wymianie opon tukło mi niemiłosiernie i ponowny pomiar pokazał ,że wulkanizacja miała o 0,5 atm inne wskazanie :metal

v1tek77
15-09-2005, 19:50
Sprawdż jeszcze innym przyrządem ciśnienie, bo nie każdy pokazuje jednakowo 8O Kiedyś po wymianie opon tukło mi niemiłosiernie i ponowny pomiar pokazał ,że wulkanizacja miała o 0,5 atm inne wskazanie :metal
A tu mozesz miec racje, pojechalem kiedys na shella i zaczalem pompowac i kurcze wciaz pokazywal malo. Stwierdzilem, ze cos nie tak i pojechalem na inna stacje, okazalo sie ze mialem juz 3 atm 8O

arrton
15-09-2005, 21:21
SZOK,
Jakie prężne formu - tyle odpowiedzi ..

To ja może uszczegółowię nieco. Wymieniłem wszystkie cztery opony i odnowiłem felgi (prostowanie,piasakowanie i malowanie). Wydaje się że ciśnienie juz nie schodzi ale to ugięcie ... OK może taki typ. Dokładnie takich jak moje opon nieugiętych nie widziałem. Jednak z moich obserwacji wynika, że takie uginające się to mniejszość. Tylko jak wybrać te twardsze. Można poprostu podpatrzeć na ulicy, ale formalnie czy nie powinno o tym świadczyć oznaczenie 86H (nośność i prędkość). A ja po tych SAVA jestem przeczulony wciąż oglądam samochód dookoła czy nie uchodzi gdzieś powietrze. Ale widac ten typ tak ma. Nie będę więcej dopompowywał, oby tylko nie schodziło.

Dzięki za odpowiedzi,
tOMEK