PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] MKIII TDDI 115 Brak mocy



tybo
26-07-2009, 06:50
Koledzy podpowiedzcie co to może być. Kiedy jadę na małych obrotach wszystko ok. Problem zaczyna się wtedy kiedy chcę przyspieszyć. Kompletny brak mocy. 130 km/h i 3000 obrotów wtedy kopci na czarno. Nie mam problemu z odpalaniem. Dudni coś ruże wydechowej. Nie wiem co jest czy turbina czy wtryski. Jeszcze efekt jest taki jakby coś go przytrzymywało. przebieg 170000 km

eMJot
26-07-2009, 08:15
kolego jak dudni sprawdź katalizator czy się nie oberwał w środku, sprawdź rury od intercolera czy gdzieś przedmuchów nie ma

krzysiek_wawa
26-07-2009, 17:16
Czemu wszystkie samochody o jakich słyszę mają przebieg 170kkm? :D

Ja obstawiam pękniętą rurę od intercoolera...

BS
26-07-2009, 20:23
Bo teraz 170 kkm jest modne-kiedys było to ok 100 kkm ;). Nie mniej jednak kolega musi sprawdzić rury gumowe przy IC

tompiorko
27-07-2009, 12:06
A jak z apetytem na paliwo, w normie? Jak przedmówcy pisali na pierwszy rzut do sprawdzenia dolot.

Bo teraz 170 kkm jest modne-kiedys było to ok 100 kkm
A kiedy przyjdzie moda np. na 210 tysi ? :)

BS
27-07-2009, 12:10
A kiedy przyjdzie moda np. na 210 tysi

Jak ludzie zrozumieją, że nalot 200 kkm to dla nowoczesnych aut dopiero połowa życia a nie koniec ;)

tybo
28-07-2009, 07:43
Pali w normie 8 L /100 km. Odpala od pierwszego.

rabit6
28-07-2009, 19:05
Witam
Mam pytanko czy to sie dzieje tylko na 5 biegu przy 130km/h? czy tez się dzieje na innych biegach ?

fordek60
30-07-2009, 13:08
Miałem podobne objawy w swoim fordku,wymiana rury dolotowej załatwiła temat

Djr
03-08-2009, 07:28
Temat przewala się często. Często kończy się na rurze od intercoolera.

tybo
09-08-2009, 08:39
Byłem u mechanika i stwierdził że trzeba umyć zawór erg. Nie wiem co to znaczy ale może pomoże co o tym myślicie?

Oktan
09-08-2009, 12:28
Byłem u mechanika i stwierdził że trzeba umyć zawór erg. Nie wiem co to znaczy ale może pomoże co o tym myślicie?

może być,

ponadto sprawdź rury od turbo:
1. tę która jest przed sprężarką - lubi sie luzować opaska mocująca,
2. tzw. S - czyli rura pod zaworem EGR (czy nie jest zapocona i czy dobrze się trzyma)

tybo
19-09-2009, 09:19
Panowie byłem u mechanika, wyczyścił mu zawór EGR. Było ok, po jakimś czasie problem znów się pojawił, więc meches zaślepił ten zawór. Po tym zdarzyło się dopiero raz, ale nie wyjeżdzałem w trasę tylko po mieście. Wyjaśnię jeszcze raz co zaobserwowałem. Otóż jadąc przy obrotach od 1700 zanika moc, tak jakby coś go trzymało z tyłu. Podczas jazdy wyżucam na luz i wtedy kiedy to się dzieje przy gazie do dechy najwyższe obroty to 4000. Gaszę go i wrzucam bieg 5 i on odpala na nowo. Po tym zabiegu broblem znika. Tak jak po restarcie komputera. Tak samo dzieje się kiedy się zatrzymam i go zgaszę. Po ponownym odpaleniu jest ok. Nie znam się na tym ale jakby była to rura to po zgaszeniu byłoby to samo. Może jakiś czujnik nie działa odpowiednio? Proszę o pomoc.

eMJot
19-09-2009, 09:25
wychodzi na to że przechodzi w tryb awaryjny - możliwe że jakiś czujnik szwankuje - podepnij pod kompa powinien zostać jakiś ślad

tybo
19-09-2009, 09:34
Po podpięciu do kompa był raz błąd sterownia pompy wtryskowej. Mechanik zapisał kod tego błędu, i miał sprawdzić co on oznacza ale zgubił kartkę i po podłączeniu kompa później błędu nie było.

Maniak87
29-01-2010, 22:47
sprawdź przewody podciśnieniowe.

KOKOT
30-01-2010, 11:12
Twój problem może być bardziej złożony, bo jak piszesz raz się pojawia a raz znika.
Najlepszym wyjściem jest dobry warsztat i kompleksowy przegląd, a nie mechanik który gubi kartki z numerem błędu - on po prostu nie wie co jest grane i dzwoni po kumplach żeby się dowiedzieć co oznacza nr. błędu który Ci wyskoczył.
Jeśli od jakiegoś czasu masz ten problem i puszcze czarne bąki to dodatkowym objawem może być zapchany katalizator.
Jeśli uda się zlokalizować awarię, czy to będzie rura IC, czy jakiś czujnik lub przewody podciśnienia, a będziesz odczuwał w dalszym ciągu że silnik pracuje zbyt ciężko przy przyspieszaniu i odgłos jest taki jak by był przytkany (buczenie) to zajedź do tłumikarza i niech sprawdzi czy z katem wszystko OK.
Jak katalizator jest przytkany to cofa część spalin, co źle wpływa również na turbinę i dusi silnik.
Ja mając ten przypadek brałem się za wymianę uszczelki pod rurką olejową powrotną przy turbinie, bo ciągle tam olej leciał, ale że czasu nie starczało i ciężka praca silnika zmusiła mnie do podjechania na komputer to pojechałem do gościa.
Błędów nie było, ale po dalszej rozmowie i kilku innych próbach z przepływomierzem i trasie testowej, mechanik stwierdził jednoznacznie że mam zapchany katalizator i dopiero wtedy zapytał czy miałem nieszczelność w układzie IC. Potwierdziłem że raz na pękniętej rurze "S" jechałem z Gniezna na Śląsk i jeszcze trochę, a drugim razem jadąc na wakacje spadła mi inna rura od IC.
Po wycięciu kata samochód odzyskał "ducha walki :satan: " a z rurki powrotu oleju z turbiny przestało się cokolwiek wydobywać i obyło się bez wymiany uszczelki.
Tak więc dobry mechanik i dobra diagnoza to sukces, więc niekiedy warto zapłacić trochę więcej i mieć problem z głowy.

wojpet
10-08-2011, 10:33
Sorry,ze odgrzewam kotleta,ale ciekaw jestem jak zakonczyl sie ten problem,bowiem u mnie dzieje sie dokladnie to samo i moze autor wniesie cos czego moglbym sie czepic.

dawid198805
24-10-2014, 13:23
Witam. Mam taki sam problem. Samochodem nie można się zabrać jakbym ciągnął za sobą przyczepkę załadowaną piaskiem. Nie można wyprzedzić ciężarówki na drodze na dodatek kopci na czarno. Czy to będzie wina pompy, wtrysków czy coś innego? Dwa lata temu wymieniałem czujnik kąta wtrysku w pompie bo mi się wyłączał silnik. Pomóżcie mi bo już boję się myśleć ile może kosztować naprawa, a na coś nowszego mnie nie stać choć marzę o mk4 :)
Mój silnik to 2.0 tddi 115KM przebieg 260000km

ratmed24
24-10-2014, 13:34
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/134871-nag%C5%82y-brak-turbo-po-manewrze-wyprzedzania
tematów jest dużo z podobnymi objawami -poszukać, poczytać, wyciągnąć wnioski porównując do swoich objawów i posprawdzać co się da pod maską ;)