PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] stuki łańcuszek rozrządu



rabit6
26-07-2009, 19:47
Witam.
Zauważyłem dzisiaj, że jak włączę klimę światła i radio to zaczyna mi ostro stukać koło pokrywy od łańcuszka rozrządu. Czy są tam napinacze jak tak to jakie? Czy łańcuszek może spaść jak ewentualny napinacz jest luźny? i Co można tam stukać. ( Tylko na biegu jałowym przy obciążeniu szczególnie klimatyzacji) Jak dodam gazu to dźwięk zanika ale jakoś strasznie dziwnie chodzi. Obroty nie falują ale silnik inaczej chodzi.

Proszę o wypowiedzi
Pozdrawiam

BS
26-07-2009, 20:21
Jeżeli stuka to raczej mała dwumasa ;) tym się zainteresuj na początek. Nie mniej jednak nie należy tego lekceważyć- jedź do mechesa i niech osłucha czy to rzeczywiście nie jest łańcuch.

rabit6
26-07-2009, 20:58
co to jest mała dwumasa? w styczniu wymieniałem sprzęgło dwumase i wysprzęglik tzn cały komplet ale to chyba nie ma związku

MROZOL
26-07-2009, 21:01
Tak zwane małe koło zamachowe na pasku osprzętu. Masz to wszystko po lewej stronie patrząc od przodu na silnik. Ewentualnie kliknij w szukajkę i wpisz hasło napinacz. a wyświetli ci się mnóstwo postów z tym związanych.

rabit6
26-07-2009, 21:27
Ok sprawdzę jednak to nie jest buczenie ale tak jak by coś było luźne za pokrywą. a przy obciążeniu silnika na wolnych obrotach dostaje lekkich wibracji ( jak każdy silnik ) dzieje się to jak klima załącza i wentylatory.

kochman
26-07-2009, 21:39
witam nie wiem jak jest w dieslu ale mój szwagier ma beznynie taki dlugi pasek co napedzawszystko i jest on napinany automatycznym napinaczem po właczeniu klimy swiateł tez tak stukało jak by cos było lużne okazało sie ze ten napinacz dostał luzów wymiana napinacza coś koło 300 zł nowy i cisza jak makiem możliwe ze to to
pozdraiwam i powodzenia

BS
27-07-2009, 09:01
Mała dwumasa będzie stukać jak się rozwulkanizuje... To jest koło napędowe pasków osprzętu -do wymiany będzie pasek i napinacz dodatkowo

kreeecik
27-07-2009, 09:06
napinacz też stuka jak sie tuleja wyrobi

Tafla
27-07-2009, 09:29
Witam
W poniedziałek zabieram się właśnie za to samo. Miałem dokładnie te same oznaki, tj. stukanie przy większym obciążeniu paska po stronie rozrządu na wolnych obrotach i na 100% to dwumasowe koło pasowe. Przy okazji wymieniam też napinacz no i zobaczymy co wyjdzie w praniu.

rabit6
28-07-2009, 19:10
Witam
Oddałem samochód do mechanika, Też mi powiedział że to jest napinacz. Zamówiłem razem z paskiem, na razie koła nie będę wymieniać. Jeżeli to koło to będę zmuszony ale jak jest dobre to po co. Wszytko inne działa wiec na razie zamknę się chyba w kwocie 500zł z robocizną.

Tafla
30-07-2009, 08:22
U mnie wybitnie słychać że stuki są z dołu, więc to koło a nie napinacz. Radzę przyjrzeć się kółku, bo bez sensu wymienić sam napinacz i wracać do mechanika za parę dni i wymieniać samo koło.

rzez
30-07-2009, 12:48
Ja koło pasowe wymieniałem półtora roku temu, a napinacz teraz (2 tyg temmu).
Także nie koniecznie jest tak, że powinno sie cały zespół paska klinowego wymieniać.
Aczkolwiek wcześniej przycinające koło pasowe uszkodziło mi napęd sprężarki klimy - tak więc sprawa do przemyślenia.
Ewentulanie zdecyduj, jakie ryzyko jesteś w stanie psychicznie udźwignąć ;-)

rabit6
30-07-2009, 13:47
Witam
właśnie wróciłem mondziem do domu. Wymieniłem:
1. napinacz z rolką około 300zl
2. rolkę gładką około 40zl
3. rolkę wielorowkową około 40zl
3. koło pasowe około 400zl
4. pasek klinowy około 25zl

Robocizna 120 zl

i , i jest cisza :))

Wiec Panowie i Panie ( pisze tak żeby sie nie obraziły ;) ) już nic nie stuka i nie puka i dziekuję za pomoc.

kochman
30-07-2009, 14:29
witam no to cie szrpło po kieszeni troche ale trudno jak trzeba to trzeba pozdrawiam