PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] MKIII-130KM TDCI-2003-GAŚNIE NA NISKICH OBROTACH



fordek60
28-07-2009, 13:02
WITAM wszystkich fanów Mondeo.Pojawił sie w moim aucie problem objawiający się tym iż silnik gaśnie na wolnych obrotach zdrarzyło się to już cztery razy w ciągu ostatniego m-ca.Po tym przy probie ponownego odpalenia zaskakuje od razu jakby się nic nie stało.Jest jeszcze jeden objaw przy uruchamianiu zimnego silnika po np.8 godz.parkowania zaskakuje normalnie lecz obroty skaczą w przedziale 600-1100 trwa to ok 15 sek po czym jest ok.W tym czasie kopci niebieskimi spalinami i też po tych 15 sek. wraca do normy.Proszę o jakieś wiadomości w tym temacie.Z góry dziękuję za pomoc-fordek60.

PabloX
28-07-2009, 19:35
A stracił moc lub miewa delikatne czkawki?
Do jakich obrotów kręci się przy obciążeniu np. na 4 biegu?

fordek60
29-07-2009, 00:38
Witam nie, nie ma utraty mocy ani czkawki pracuje normalnie,obroty osiąga do czerwonej kreski nawet wszedł by na wyższe tj ok 4 tys/min dziś znowu zgasł na niskich obrotach na rondzie odpaliłem i zaskoczył ale po drugim zakręceniu rozrusznikiem.Przyspieszenie ma również dobre kiedy zgaśnie świecą kontrolki i mruga sprężynka kiedy odpali nie świeci żadna kontrolka.Diękuję Ci Pablox za zainteresowanie.Może te dodatkowe informacje naprowadzą Cię na coś więcej.Bo ja nie mam pomysłu na to.Pozdrawiam-fordek60

PabloX
29-07-2009, 14:57
obroty osiąga do czerwonej kreski nawet wszedł by na wyższe tj ok 4 tys/min
Ale na luzie czy przy obciążeniu na III lub IV biegu?

Z tym gaśnięciem może być np. czujnik położenia wałka rozrządu. Jak ciepły to może gasnąć i trudno odpala. Po odczekaniu oraz na zimnym pali na cyka.

Z dymieniem może być winny czujnik temperatury lub spalania stukowego - zmiany kąta wyprzedzenia wtrysku. Może też być spora ilość nagaru w zaworze EGR i w kolektorze. Ten nagar nasiąknięty jest olejem a po długim staniu silnik wysysa ten olej i spala zakłócając pracę.

Dawaj numery błędów jakie wyrzuciło. Zobacz co oznaczają.

fordek60
30-07-2009, 13:57
Witam Cię PabloX - gaśnie przy zawalnianiu np. podczas dojeżdżania do skrzyżowania kiedy wrzucam mu na luz i obroty idą w dół przedwczoraj jednego dnia 2 razy tak się zdarzyło a w ciągu ostatniego m-ca 5-cio krotnienie ma reguły.Ale dzieje się to na ciepłym już silniku np.po przejechaniu 10 km.Ostatnio jeżdżę tylko po mieście, nie wiem jak może to wyglądać w trasie.Jutro mam wizyte na kompa w warsztacie.Może poznam szczegóły tego zamieszania.Na razie dzięki za pomoc.Napiszę co będę wiedział.

PabloX
31-07-2009, 00:07
Zobacz tu
>>>Problem z odpalaniem ciepłego silnika. (http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=32323&highlight=)

fordek60
31-07-2009, 18:32
Cześć PabloX-właśnie zrobiłem test komputerowy wykazał błąd PO 340-niesprawny czujnik wałka rozrządu tak jak sugerowałeś już wymieniłem 300 zł,co do porannego dymienia i nirównych obrotów to przekonam się jutro .Innych błędów komputer nie pokazał.Mam nadzieję ,że bedzie ok.Pozdrawiam i życzę miłego weekendu

PabloX
31-07-2009, 22:54
Cieszę się, że autko odzyskuje wigor :car:
Zrób mu jeszcze czyszczenie dolotu i będzie rakieta :mo:

golab25
01-08-2009, 18:50
Troche drogo cie to kosztowalo. Czujnik w porywach 100zl ,podlaczenie kompa powiedzmy 50zl a 2 minuty wymiamy tegoz czujnika 150zl :)