PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] sprężynka przy 140km/h



mzas
28-07-2009, 17:23
witam,
Spotkała minie niestety przykra sprawa mianowicie zapaliła się słynna sprężynka.
jak mu cisnę po wyżej 4000 obr/min to jest OK dopiero ok 140 km/h załącza się sprężynka i auto gaśnie.
natomiast jak jadę na trójce od ok 1100 obr/min i wcisnę pedał gazu do końca to auto również gaśnie.
ogólnie każde mocne wciśnięcie pedału gazu przy małej prędkości obrotowej nawet na trójce wiąże się z załączeniem sprężynki i coraz częściej z tym że auto gaśnie.
błędy jakie wykryto to
P1211
P0251
P0191
filtr paliwa wymieniony
chcę zrobić próbę przelewowa ale do końca nie wiem jak ma przebiegać. urządzenie już wkrótce będę miał.
prosiłbym o wyjaśnienie jak ma się odbyć oraz co mogą oznaczać te błędy może ktoś miał już taka sytuację.
z góry dziękuje i pozdrawiam.

eMJot
28-07-2009, 17:49
P0191 Fuel Rail Pressure Sensor Circuit Range/Performance
P0251 Injection Pump Fuel Metering Control A Malfunction
P1211 Injector Control Pressure Sensor Above / Below Desired

PabloX
28-07-2009, 19:32
chcę zrobić próbę przelewowa ale do końca nie wiem jak ma przebiegać. urządzenie już wkrótce będę miał.
Na youtube znajdziesz filmy, jak wykonać próbę przelewową.

Jednak ja bym to nazwał próbą przelewową zwrotną.
Z użyciem systemu WDS wykonuje się próbę przelewową wewnętrzną tzn do cylindra i tak naprawdę dopiero na podstawie tego określa się w jakim stanie jest wtryskiwacz.
Przypuszczam, że niektórzy na podstawie tych parametrów, że tak powiem "regenerują :glupi: :los2:" wtryski.

mzas
21-08-2009, 16:21
witam,
przeprowadziłem próbę przelewową i wyszło 14/13/14/12. próbę wykonałem 4 min wolne obroty na zimnym silniku.
teraz jeszcze raz przejechałem się i wyskakuje błąd P0251.
czyżby to oznaczało wadliwą pompę?

Przemek
21-08-2009, 17:16
Miałem problem z gaśnięciem silnika ale u mnie występował przy prędkości 160km/h.

Po podłacznieniu kompa okazało sie że zawór odcina paliwo przy ciśnieniu 18100 Kpa.

Pomogła wymina czujnika ciśnienia na listwie.

Na allegro znalazłem za 65zł (łącznie z kosztami przesyłki)

Wymina 2 min.

mzas
19-10-2009, 14:23
witam,

wymieniłem czujnik na wałku oraz na listwie i nadla mam błędy:
P1211
P0251
P0191
wczoraj sprawdzałem na autostradzie przy 70km/h na piątym biegu gaz w podłogę najpierw lekkie szarpnięcie tryb awaryjny i sprężynka, trzymając ciągle nogę na gazie ponowne szarpniecie oraz auto gaśnie.
czyżby to jednak pompa???

golab25
22-10-2009, 16:36
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=791615#791615

Neron
28-10-2009, 09:46
Witam

Piszę pierwszy raz, ale od kilku tygodni dogłębnie studiuję to forum,Wczoraj wieczorem postanowiłem dokonać próby przelewowej (tej opisywanej na forum, dodam że mam falujące obroty w zakresie od 650 do 800 na ciepłym silniku):

OTO MOJE WYNIKI:
Wtryski kolejno od lewej stojąc twarzą do maski:

SILNIK ZIMNY: 1 wtrysk-33ml; 2 wtrysk-84ml; 3-wtrysk-42ml; 4 wtrysk-66ml
SILNIK CIEPŁY: 1 wtrysk-39ml; 2 wtrysk-91ml; 3-wtrysk-58ml; 4 wtrysk-78ml

Czy warto wymienić w nich ten zaworek Delphi wraz z końcówką (dyszą) wtryskującą czy może całe wtryski?
Czy może wymienić wtrysk 2 i 4 bo najbardziej leją?

Żadna sprężynka mi się nie wyświeca, nie traci mocy, rano ciemny dymek z rury i jak przygazuję to też dymek poleci, spalanie w normie,

Objawy niepożądane to falujące obroty i klekot starego diesla (przy czym klekot ten jest słyszalny zaraz nad zaworami/silnikiem)

Proszę o sugestie doświadczonych użytkowników w sprawie tych wtrysków. Co mam robić?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

KW
28-10-2009, 12:28
No na pewno leje coś tam za mocno... Oddaj do warsztatu, niech profesjonalista dokona oględzin i pomoże Ci wybrać drogę naprawy. Nie jest to tanie więc nie warto robić dwa razy.

Neron
28-10-2009, 13:16
No na pewno leje coś tam za mocno... Oddaj do warsztatu, niech profesjonalista dokona oględzin i pomoże Ci wybrać drogę naprawy. Nie jest to tanie więc nie warto robić dwa razy.

Wolałbym sam wymienić te zaworki + końcówki, ale nie jestem pewny czy to jest właśnie to, czy może takie duże przelewy (próba, czas 4 minuty)

Co do warsztatu to powiedzą, że wtryski do wymiany, albo wymienią zaworki i końcówki, czyli to co mgę zrobić sam...no chyba że się mylę...

xedoss
28-10-2009, 21:49
cztery posty wyzej jest link do opisu proby przelewowej a tu jakies "cuda" robicie na czas.

golab25
28-10-2009, 22:04
Na tym forum prawie wszystko opiera sie na mitach a kazda proba pomocy konczy sie fiaskiem, bo mitomanow jest wiecej.

PabloX
29-10-2009, 00:00
Na tym forum prawie wszystko opiera sie na mitach a kazda proba pomocy konczy sie fiaskiem, bo mitomanow jest wiecej.Smutne, ale prawdziwe :placz: Ja odpuściłem po 200 postach :(

Neron
29-10-2009, 09:28
cztery posty wyzej jest link do opisu proby przelewowej a tu jakies "cuda" robicie na czas.

Tam jest opisany inny sposób na próbę przelewową (centymetry paliwa w wężyku próba na rozruszniku), jeśli on jest bardziej wiarygodny to zrobię to dzisiaj i podam wyniki.

xedoss
29-10-2009, 10:28
to jest bardzo wiarygodny sposob, tylko ptrzebny jest odczyt cisnienia paliwa w czasie tego testu.

Neron
29-10-2009, 11:09
to jest bardzo wiarygodny sposob, tylko ptrzebny jest odczyt cisnienia paliwa w czasie tego testu.

Niestety pomiaru ciśnień już sam nie zrobię, ale czy same wyniki (ilość centymetrów w rurce) dadzą pogląd na kondycję wtrysków w odróżnieniu od tej próby przelewowej o której się więcej mówi na forum (mierzonej w czasie 4 minut)?

xedoss
29-10-2009, 12:28
bez cisnienia nic sie nie dowiesz o kondycji wtryskow, za to znajac to cisnienie dowiesz sie wszystkiego. te proby na czas napewno nie sa wiarygodne. popytajcie ludzi ktorzy naprawiaja CR.

wystarczy podpiac sie czymkolwiek zeby odczytac to cisnienie, np elm'em czy innym tanim interfejsem.

Neron
30-10-2009, 13:44
wystarczy podpiac sie czymkolwiek zeby odczytac to cisnienie, np elm'em czy innym tanim interfejsem.

Mam już ELM oraz program diagnostyczny ScanXL. Który parametr PID odpowiada za to ciśnienie tzn. który PID mam aktywować?