PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Rosnace spalanie na postoju??



lisek1
29-07-2009, 07:24
Witam wszystkich

Mam problem a mianowicie posiadam MK3 2.0 TDCi na automacie, i gdy dojezdzam do swiatel daje na N lub zostawiam na D to srednie spalanie mi wzrasta. Czy to jest normalne przy tych skrzyniach czy cos jes nie tak. Sprawdzalem to w tiptroicu i jest to samo srednie spalanie rosnie.

Ry2y
29-07-2009, 07:42
Bo średnie spalanie pokazywane jest w litrach na kilometry. Jak stoisz na światłach to nie robisz kilometrów tylko spalasz paliwo. Dlatego rośnie. Jakbyś po zatankowaniu włączył silnik i zostawił tak samochód to to nie robisz żadnych kilometrów a mógłbyś teoretycznie wypalić cały bak paliwa... Wtedy miałbyś spalanie 60 litrów na 0 km :)

W każdym razie chyba każdy tak ma... Ja też tak mam.

tompiorko
29-07-2009, 12:51
Dokładnie jak przedmówca wspomniał. Jakiś czas po wyzerowaniu kompa będzie się tak działo, natomiast po przejechaniu dłuższego dystansu (od wyzerowania)spalanie się uśredni.

Jookerr
29-07-2009, 13:39
To jest chyba norma. W kazdym samochodzie jakim jezdzilem tak bylo, wiec zawsze robilem tak ze tankowalem sie do pelna zerowalem sr. spalanie i po przejechaniu np 100km juz srednie spalanie niewiele sie zmienialo. :up:

daniellomasa
29-07-2009, 22:09
dokładnie jak przedmówcy
najlepiej to widać po resecie jak na postoju rośnie
po przejechaniu kilkudziesięciu km
powolutku się normuje i mniej żuca w oczy :)) :))

gilotyna
01-08-2009, 15:26
i gdy dojezdzam do swiatel daje na N

Ogólnie Twoje wątpliwości zostały rozwiane,ALE neutrala nie wrzucamy po zatrzymaniu sie na światłach :hehe: Cały czas na Drajvie :p