PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Dziwny dźwięk przy odpaleniu



Pachi
29-07-2009, 08:45
Witam,

ostatnio usłyszałem (reszta ludzi na parkingu pod hiperbublem też :) dziwny dźwięk przy odpaleniu mojego mondeusza. Po zaskoczeniu silnika zaklekotał przez kilka sekund dźwiękiem przypominającym starego zamarzniętego mercedesa przy odpalaniu. Odgłos był można powiedzieć metaliczny i bardzo głośny (głośność w/w mercedesa to jak auto przy odrzutowcu). Momentalnie wszyscy zwrócili głowy do źródła hałasu :metal2:

Pytanie do was. Samochód mam 2 lata i pierwszy raz się z tym spotkałem, czy jest to powód do zmartwienia ? Dodam że silniczek oprócz tej przygody nie miał ani jednej usterki :)

Pozdrawiam

BS
29-07-2009, 10:36
Czy to było głośne klekotanie czy metaliczny zgrzyt? Jeżeli klekotanie to korekcja kąta wtrysku/zapowietrzanie wtrysków. Jeżeli metaliczny zgrzyt to wszystkie paski, rolki i napinacze do kontroli.

Pachi
29-07-2009, 10:58
To było klekotanie, nie wiem czy ten specyficzny dźwięk dają zawory czy coś innego. Dźwięk prawdziwego starego zimnego diesla tylko o wiele za głośny bo jeszcze takiego klekotu nie słyszałem.

BS
29-07-2009, 11:14
Jeżeli klekotanie to wtryski tłukły-albo korekcja kąta wtrysku nie działa albo powietrze dostało się do wtrysków-czyli standard w mondeo. Profilaktyczna wymiana przewodów przelewowych i wymiana przewodów paliwowych na takie z metra+opaski solidne.

Pachi
29-07-2009, 11:40
Co do zapowietrzenia to raczej wszystko jest ok (pompka twarda, zero typowych objawów no i hałas ten zdarzył się tylko raz na 2 lata użytkowania).
Korektor kąta "pyrka" prawidłowo przed odpaleniem, chyba że po odpaleniu ma też wpływ na silnik to może wtedy jakiś pierwszy objaw końca żywotu.

Będę nasłuchiwał jak zdarzy się jeszcze raz to się zgłoszę na pewno :)

Dzięki za delikatne uspokojenie.

BS
29-07-2009, 11:53
Ten hałas to walenie wtrysków-nie było w nich paliwa- TYLKO przelewy mogły sie zapowietrzyć ;) wtedy twarda pompka nie będzie miała znaczenia