PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Dziwne zachowanie silnika



pablo10miner
29-07-2009, 08:47
Witam! Ostatnio zaobserwowałem kilka niepokojących objawów dotyczących silnika:
- po odpaleniu (bierze w zasadzie "na dotyk") po paru sekundach pojawiają się drgania (dotychczas silnik chodził bardzo stabilnie);
- wyczuwam spadek mocy silnika, co prawda nie jakiś dramatyczny, ale jednak (raz pod niewielkie wzniesienie zdarzyło się, że wbiłem pedał w podłogę przy 120 na budziku, co się wcześniej nie zdarzało, ale później się to już nie powtórzyło, przynajmniej jak na razie);
- silnik generalnie chodzi nieco głośniej (jakiś pomruk w tle).
Dadam tylko, że dopiero co wróciłem z trasy (ok. 1300 km). No cóż, przed trasą trochę przysnąłem :glupi: i musiałem zrobić dolewkę oleju (stan idealnie na minimum). W czasie trasy nic kompletnie się nie działo. Od czego radzicie zacząć. Pozdrawiam

BS
29-07-2009, 10:35
Sprawdzić korektor kąta wtrysku czy działa. Czy drgania występują cały czas? Czy tylko przez chwilę przy odpaleniu?

pablo10miner
29-07-2009, 22:42
Przyjrzałem się dokładniej i wygląda to tak: po odpaleniu (bezproblemowym) początkowo nic się nie dzieje; po kilkudziesięciu sekundach obroty zaczynają chwilowo spadać (do wartości przy której myślałem, że silnik zgaśnie - ale nie zgasł) + intensywne dymienie z wydechu (jasne). Generalnie przy spadkach obrotów (pojawiających się co parę sekund) telepie całą budą. W czasie jazdy chwilami słabnie + nieco zmieniony dźwięk silnika (tak mi się przynajmniej wydaje). Wymieniłem dzisiaj filtry powietrza i paliwowy. Po wymianie pochodził trochę na wolnych i nic się niby nie działo (jeździł będę dopiero jutro). Filtr powietrza był znacznie zasyfiony, filtr paliwowy raczej nie. Pojeżdżę jutro i się zobaczy.

pablo10miner
30-07-2009, 07:31
No i klops. Wymiana filtrów nic nie dała, czego się zresztą spodziewałem. Na z imnym silniku wydawało się, że w zasadzie się nic nie dzieje. Przejechałem 20km i zostawiłem go na wolnych obrotach. Już po chwili silnik zaczął pracować nierówno (w czasie jazdy trudno to było stwierdzić jednoznacznie), i niedługo potem pojawił się jasny dym z wydechu. Co robić !?

Lewar
30-07-2009, 08:23
sprawdz czy po odpieciu wtyczki od wtrysku sterujacego jest jakas roznica (to 3 wtrysk z kabelkiem). potem sprawdz czy tryyyka ci korektor kata wtrysku (poczytaj o tym na forum...jest tego masa). mniemam, ze powietrze z ukladu wyeliminowane:)

BS
30-07-2009, 09:09
+ intensywne dymienie z wydechu (jasne).

nieładnie to brzmi... leć na test obecności CO2 w płynie chłodniczym...