PDA

Zobacz pełną wersję : Krak-Gaz czy Orlen ???



mp2201
15-09-2005, 22:39
Witam

Dręczy mnie od jakiegoś czasu pytanie?

Lepiej tankować w Krak-Gazie (1.72) czy na Orlenie (1.93).

Mam wrażenie że po zatankowaniu gazu z orlenu autko jakby lepiej "chodzi", być może to tylko autosugestia :)

Acha, kilka osób mówilo mi że Orlen kupuje gaz od Krak_gazu, czy to prawda?, skąd wię ta ewentualna różnica??

Z góry serdeczne dzięki za rozwiania wątpliwości.

wader
15-09-2005, 22:46
Po wielu testach (50 kkm na gazie) najlepiej idzie i jest stosunkowo czysty ORLEN (moim zdaniem lepszy od shela) inne raczej słabsza jakość :metal

wienio
16-09-2005, 17:03
Cóż, nie mogę się wypowiadać na temat jakości gazu na Orlenie, natomiast jeśli chodzi o Krak-Gaz, to tankuję u nich już drugie auto (poprzedni był kadet). Krótko mówiąc- z jakością jest różnie, ale moja (oczywiście subiektywna) ocena jest:średnia. Raz lepiej, raz gorzej. Jednakże daje się zauważyć tendencję do pogorszenia. Przykład (moj własny): od zamontowania instalki tankowałem się tylko u nich i po 6600 km filtr gazowy był "czorny" jak murzyn z Etiopii. Oczywiścvie-wymianka. Jednakże zapewniam Cię, że są tacy sprzedawcy, którzy chyba własne bąki wpuszczają do butli, po których wóz jechał only na benzynie. No i oczywiście jest koronny argument za tankowaniem na Krak-Gazie: 0,2 zeta na litrze, to nie jest mało. Moj powóz spala między 10 (trasa) a w porywach 13,5 (zakorkowane miasto).

robak
18-09-2005, 13:04
od ok. pół roku tankuję na stacji Krak-Gaz i nie narzekam.
Do tego mają gaz plus-ale czy on coś daje to się okarze przy przeglądzie :) :)
wcześniej tankowałem na BP....szkoda słów :wall: :wall:

rc23
18-09-2005, 14:15
Po wielu testach (50 kkm na gazie) najlepiej idzie i jest stosunkowo czysty ORLEN (moim zdaniem lepszy od shela) inne raczej słabsza jakość :metal
powiem tak na orlenie robię około 300-320 km a na shelu 350-380km
pozatym orlen jest droższy

rydzadam
19-09-2005, 23:56
A w Bydgoszczy i okolicach jest tak: najlepszy i najdroższy jest BP, Shella próbowałem ze dwa razy - drogi, ale prawie tak samo dobry, jak BP, Orlen ostatnio jest na poziomie prawie BP - opłaca się tankować, jednak nieco słabsze robi się autko. Lotos - taki sobie, z braku laku warto wlać. Statoil - to samo. Próbowałem też w wielu drobnych stacyjkach, ale zależy jak się trafi, czasem średnio, czasem tragicznie, że aż silnik gaśnie na wolnych. Poza tym przebiegi mniejsze. Po ok. 20 kkm zdecydowałem się tankować tylko na firmowych i szukam w pierwszej kolejności BP, Shella albo Orlena. Mimo wyższej ceny przyjemność z jazdy dużo większa a i tak rekompensuje się większym przebiegiem o ok. 20 km.

krzys-68
20-09-2005, 00:27
A w Bydgoszczy i okolicach jest tak: najlepszy i najdroższy jest BP, Shella próbowałem ze dwa razy - drogi, ale prawie tak samo dobry, jak BP, Orlen ostatnio jest na poziomie prawie BP - opłaca się tankować, jednak nieco słabsze robi się autko. Lotos - taki sobie, z braku laku warto wlać. Statoil - to samo. Próbowałem też w wielu drobnych stacyjkach, ale zależy jak się trafi, czasem średnio, czasem tragicznie, że aż silnik gaśnie na wolnych. Poza tym przebiegi mniejsze. Po ok. 20 kkm zdecydowałem się tankować tylko na firmowych i szukam w pierwszej kolejności BP, Shella albo Orlena. Mimo wyższej ceny przyjemność z jazdy dużo większa a i tak rekompensuje się większym przebiegiem o ok. 20 km.dokładnie tak,szczegolnie jeśli w tygodniu tylko krótkie trasy były robione to spalanie na "firmowym LPG" było niższe niz tym ze stacji"no name",co w ogólnym rozrachunku wychodziło na 0.A ryzyko slabszego paliwa mniejsze :) .nie bardzo wiem skąd takie dysproporcje,bowiem wszystkie stacje mają LPG z Ukrainy.Prawdopodobnie dystrybutor dokładniej pilnuje jakosciowego składu mieszanki propan-butan :satan:

Malutki
23-09-2005, 20:26
Ja poprzednim autkiem jeździłem na ORLENIE lub SHELLU, lepszy był Shell. Teraz tankuję w Shellu i nie nazekałem dopuki nie zatankowałem w BP, autko jakby nabrało wigoru lepiej się wyprzedza na niższych obrotach lepiej ciągnie a spalanie na podobnym poziomie z tą różnicą że jazda bardziej dynamiczna. Teraz potankuję trochę w BP a potem w Shellu i zobaczę różnicę.

Alina
12-10-2005, 00:55
Ja tankuję na Statoilu. :)