PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Zgasł i nie odpala, wtryski???



czyzo
31-07-2009, 17:12
Witam serdecznie,

Jestem nowy na forum więc w razie pomyłek proszę o wyrozumiałość.

Auto (Mondeo MK1 1,8 TD) jeździło bez większych problemów (oprócz sprzęgła i przegubów do wymiany :) ) i pewnego razu zapalilo i po chwili zgaslo i nie chce zapalic. Tak jakby zabraklo paliwa. Paliwo jest, ale dla pewnosci dolalem 5 litrow. Podpompowalem pompka, ale po jednym wcisnieciu byla juz twarda.

Akumulator jest OK (do tej pory zadnych problemow z odpalaniem nawet na silnym mrozie). Rozrusznik jest ok; przy odpalaniu zachowuje się jakby brakowalo mu tylko paliwa.

Podejrzewalem jeszcze swiece zarowe, ale skoro zapalil to raczej nie w tym lezy problem. Zapowietrzony nie jest (przynajmniej nie do pompki).

Czy to wtryski?

Pomóżcie proszę, w czym może być problem?

mirpo
31-07-2009, 17:50
Sprawdź dokładnie wszystkie przewody paliwowe, może gdzieś CI jakiś pękł i będzie się zapowietrzał, a pompka mimo tego będzie twarda. Miałem kiedyś taki przypadek, pękł mi przewód paliwowy zaraz przy wtrysku, ropa nie wyciekała a odpalić nie chciał.

Netoper
31-07-2009, 19:39
Musiały by ci wszystkie 4 paść,
Jak zachowuje się kontrolka od immo?
Może zawór stopu szlag trafił

Bryckas
02-08-2009, 00:27
Rzeczywiście, może padł elektrozawór odcinający na pompie. Możesz to sprawdzić w ten sposób, że poluzujesz nakrętki od przewodów ciśnieniowych na wtryskach, pokręcisz rozrusznikiem i zobaczysz, czy leci do wtrysków paliwo. Jeśli nie no to w/w zawór padł, albo jego zasilanie.

czyzo
03-08-2009, 10:41
Nie mam immobilizera, ale sprawdzę jeszcze ten elektrozawór i zerknę czy faktycznie przewód mi nie pękł.

Dzięki za pomoc,

Mam nadzieje że to pomoże.

czyzo
06-08-2009, 12:18
Sprawdziłem przewody i elektrozawór. Paliwo dochodzi, tzn ze problem pewnie jest w iskrze.

Sprawdzę świece (chociaż wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby wszystkie na raz padły).

Co jeszcze może być powodem że nie dochodzi do zapłonu?

Art
06-08-2009, 12:24
Kolego w silniku o zapłonie samoczynnym jakim jest silnik diesla nie doszukiwałbym się iskry.

Bryckas
06-08-2009, 12:30
Paliwo dochodzi, tzn ze problem pewnie jest w iskrze.

Człowiecze!! W silniku Diesel'a zapłon następuje samoczynnie, pod wpływem ciśnienia i temperatury, tzn. nie ma tam świec zapłonowych jak w benzynie tylko są świece żarowe.


Sprawdziłem przewody i elektrozawór. Paliwo dochodzi

Ale jak to sprawdziłeś-czy odkręciłeś przewody przy wtryskach? I czy przy kręceniu rozrusznikiem leciało tam paliwo?>

czyzo
06-08-2009, 13:04
Ok sorry, źle się wyraziłem. Chodzi mi o zapłon.

Tak, odkręciłem przewody i przy rozruchu leciało paliwo.

Bryckas
06-08-2009, 13:40
Proponuję użyć szukajki, wpisz " nie chce odpalić" i poczytaj trochę o podobnych problemach.
Niektórzy naprawdę się umęczyli, żeby w końcu im TD zagadało.

A na początek proponuję wymienić przewody paliwowe na przeźroczyste, dobre opaski zaciskowe, sprawdzić stan filtra paliwa czy nie jest brudny-przytkany, węża do zbiornika czy jest drożny-przedmuchać. Podpompować paliwo i spróbuj wtedy odpalić. I mimo tego, że wcześniej odpalił to sprawdź świece czy grzeją.
Życzę powodzenia.

czyzo
06-08-2009, 14:00
Filtr paliwa wymieniłem, podpompowałem, pompka trzyma. Nie pomogło. Sprobuje jeszcze przedmuchac wąż do zbiornika i sprawdze te świece.

Dzięki za pomoc

szifo
07-08-2009, 22:26
znajdź kawałek przewodu jakiś metr i połącz + z akumulatora z elektrozaworem . jak zagada to bezpiecznik 25A jest w skrzynce w komorze silnika . przecież diesel to żadna filozofia ja w ogóle nie zagada to znaczy że z jakiegoś powodu elektrozawór nie puszcza

Bryckas
08-08-2009, 00:37
przecież diesel to żadna filozofia
i tu się bardzo Kolega myli... Diesel to to nie cep, jest trochę bardziej skomplikowany... a wracając do tematu, czyzo ponoć już sprawdził, czy paliwo leci na wtryski, a skoro leci to znaczyłoby, że elektrozawór otwiera się...
Pozdraiwam

lutolinski
08-08-2009, 03:47
A może poprostu pasek przeskoczył.

szifo
08-08-2009, 11:29
przecież diesel to żadna filozofia
i tu się bardzo Kolega myli... Diesel to to nie cep, jest trochę bardziej skomplikowany... a wracając do tematu, czyzo ponoć już sprawdził, czy paliwo leci na wtryski, a skoro leci to znaczyłoby, że elektrozawór otwiera się...
Pozdraiwam szacun. właśnie doczytałem pozostaje zastanowić się czy pompa daje odpowiednie ciśnienie