PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] [TDCI]MKIII Utrata mocy na 3-5 biegu - mrugająca sprężynka



tere1
01-08-2009, 14:10
Witam. Mam problem z mocą samochodu. Na 3 biegu przy obrotach okolo 3000 samochód nagle słabie i zaczyna mrugać sprężynka. Od tego momentu samochodowi brakuje mocy - turbina się nie załącza. Mechanik uznał że to przewód od intercoolera, niesttey po wymianie pękniętego przewodu problem nadal pozostał. Nie mam pomysłu co to może być. Jeśli możecie to prosze o pomoc i dzięki z góry

eMJot
01-08-2009, 14:18
kolego IDS w serwisie wszystko ci powie na temat twoich wtryskiwaczy...
sam przewód nie powoduje wyłączania turbiny i mechanik chyba powinien to wiedzieć...

tere1
01-08-2009, 14:24
To w tym momencie mnie pocieszyłeś że to wtryskiwacze :/ Ile taka przyjemność? Sprawdzenie plus komplet wtryskiwaczy ?

eMJot
01-08-2009, 16:26
nie pytaj, chcesz mieć miłą sobotę ;)

tompiorko
02-08-2009, 20:55
Sprawdzenie plus komplet wtryskiwaczy ?
Spokojnie, na wtryski przyjdzie jeszcze czas. Teraz najważniejszy jest odczyt błędów z kompa. Jesteś pewien że wszystkie nieszczelności w dolocie zostały już wyeliminowane?

PabloX
02-08-2009, 22:19
Spokojnie, na wtryski przyjdzie jeszcze czas. Teraz najważniejszy jest odczyt błędów z kompa. Jesteś pewien że wszystkie nieszczelności w dolocie zostały już wyeliminowane?Dokładnie :palacz:
Odczytaj błędy. Może być nawet ELM-em - nie daj im zarobić :boks:

Poza tym, może to być błąd np. przeładowania ciśnienia z turbiny.
Nie odnosisz wrażenia, że dynamika auta się zmieniła?

tere1
03-08-2009, 10:24
Autko było podłączone do kompa i wyszło że jest błąd na jakimś czujniku od turbiny ale mechanik uznał że to przez pęknięty wąż. Co do dynamiki to jeszcze jej nie znam bo samochód mam dopiero 2 tydzień a z niesprawnym turbem zabardzo niema jak nim pojeździć. Dziś pojade jeszcze raz do niego zobaczymy co mi powie i ewentualnie napisze co się dowiedziałem

tompiorko
03-08-2009, 14:03
mechanik uznał że to przez pęknięty wąż
A po wymianie węża i wykasowaniu błędu komp dalej pokazywał to samo?

tere1
03-08-2009, 16:15
Niestety mój mechanik nic nie wymyślił. Komputer nie pokazuje żadnego błędu ale problem mimo wszystko pozostał. Trzeba będzie poszukać jakiegoś znawce modelu w okolicy

koper666
03-08-2009, 17:33
kolego sprobuj w Rzeszowie bodajże w w Hoffmanie
http://www.hoffman.auto.pl/

tere1
03-08-2009, 18:12
Włąsnie słyszałem o tym warsztacie... zadzwoniłem i pocieszyli mnie możliwą usterką i ceną... listwa zasilająca wtryski 5000... możliwe? Czy się przesłyszałem...?

koper666
03-08-2009, 20:06
podjedz do nich i tyle

vMZe
03-08-2009, 21:40
listwa zasilająca wtryski 5000... możliwe?

1000 PLN w Intercarsie

PabloX
03-08-2009, 22:39
Włąsnie słyszałem o tym warsztacie... zadzwoniłem i pocieszyli mnie możliwą usterką i ceną... listwa zasilająca wtryski 5000... możliwe? Czy się przesłyszałem...? No co ty gadasz....... 8O :wall:

Jak listwa może się zepsuć? To tak jak by ci się zepsuła rura albo jeszcze lepiej - to tak, jak byś zepsuł stalową kulkę :ass:

W szynie znajduje się czujnik ciśnienia i...... nic więcej.
Jeśli pękła to kup używkę.
No chyba, że nie kumam :latam:

tere1
03-08-2009, 22:41
Chyba zmienie mechanika :) Wcześniej jak jeździłem z Peugeotem do niego to nie było problemów... Ewidentnie ten samochód przerasta go technologicznie

golab25
04-08-2009, 01:14
Jesli wyskakuje sprezynka i samochod slabnie to napewno jakis blad sie zapisuje.Czym sie podlacza twoj mechanik?
Tą firme co ci opowiada o jakiejs listwie za 5000 to napewno trzeba omijac z daleka.Po takim tekscie duzo mozna sobie o nich pomyslec ale napewno nic dobrego.

tere1
06-08-2009, 08:51
Po podjechaniu do Hoffmana do Rzeszowa i podpięciu do kompa wyskoczył błąd ciśnienia paliwa.... Powiedzieli mi że nie wiedzą dokładnie co to jest i zeby się dowiedzieć muszę zostawić samochód ale w innym terminie. W garażu u siebie odłączyłem przelewy od wtrysków i z dwóch z prawej ropa leje sie na potęgę a dwa z lewej sączą troszkę. Obstawiam wtryski... Czy może byc coś więcej? Czy to standardowa zagrywka mechaników nie wiemy co to zostaw sprawdzimy zedrzemy z ciebie i ci powiemy...?

golab25
06-08-2009, 16:41
Zrob test o ktorym pisalem tutaj (http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=66665) mniej wiecej w polowie strony a na dole strony reszta informacji. Nie podlaczysz sie pewnie niczym zeby odczytac cisnienie ale same ilosci paliwa z powrotow powinny juz duzo powiedziec.