PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] TDCi 130 KM mocno i szybko się grzeje



Balanger
02-08-2009, 19:05
Od wczoraj mój Mondo zaczął bardzo szybko łapać temperaturę, która to zaraz dochodzi do czerwonego pola !!! Zatrzymuję silnik i temperatura (na wskaźniku) spada do połowy w 15 sek. Zapalam i po chwili znów jest max.

Zauważyłem, że w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego coś ciurka, ale przy odkręcaniu korka nie ma gejzerów - raczej normalnie syknie i czasem trochę płynu uleje.

Płyn jest dość stary i zapewne kwalifikuje się do wymiany, ale w/o zachowanie tem. stało się nagle podczas jazdy.

Pierwsze co przyszło mi do głowy to walnięty czujnik temp. ale chyba nie, bo coś się dzieje nie tak z temp., gdyż jak jest max to silnik jakby tracił moc. Druga sprawa to termostat, ale czy takie zachowanie może być objawem zawieszonego termostatu ? Za mało wiem w w/w kwestii więc pytam fachowców - bo z jeżdzenia w takim stanie nici.

GrekuPL
02-08-2009, 20:09
na początek termostat, później czujnik temperatury itp. nie gaś auta w ekstremalnych sytuacjach od razu tylko próbuj zrzucić temperaturę z silnika czyli wentylatory na max-a i na ciepły nadmuch aby dodatkowy obieg włączyć i schłodzić silnik...

tompiorko
02-08-2009, 21:00
Wycieków chłodziwa nie ma nigdzie?

butek1977
02-08-2009, 22:41
Może chłodnica jest zatkana .

tomsfactory
02-08-2009, 23:15
zacznij sprawdzac obieg, moze to co niegroznego. Ja niestety mialem taki objaw w zimie i okazalo sie ze pompa wody stoi bo rozwalil sie walek przeniesienia napedu z pompy wspomagania - ergo dwie pompy do wymiany. sic!!!!

JOHNYY
03-08-2009, 10:22
Moim zdaniem również może to być pompa wody, która jest połaczona z pompą wspomagania i działa na jednym wałku wielowrowkowym. Jak wałek skoroduje to nie ma przeniesienia napedu na pompę wody i przestaje się ona obracać. Koszt dwóch dobrych pomp to ok. 800-900 zł + wymiana

Balanger
03-08-2009, 17:16
Wymiana termostatu nic nie dała. Dalej jest jak było. Co do czujnika temp. to raczej też jest OK, mierzyliśmy laserowym czujnikiem temperaturę na rurach gumowych i wychodzi podobnie jak ze wskazań czujnika. Płynu nie ubywa.

Natomiast odkryciem dnia jest: ZIMNA CHŁODNICA. Płyn w układzie dochodzi do setki a chłodnica jest zimna......

Jakieś nowe pomysły mile widziane. Jak sprawdzić czy pompa wody działa ?

Oktan
03-08-2009, 17:21
zimna chłodnica - brak dużego obiegu wody, ale co przyczyną może być :niewiem:

kreeecik
03-08-2009, 18:03
może drugi termostat

Balanger
05-08-2009, 20:40
No i wszystko wiadomo. Wielowypust na pompie wody został zjedzony za gładko. Pompa z używki za 70,00 zł i po sprawie. Dobrze, że ford pomyślał i zrobił gniazdo w pompie wspomagania z o wiele twrdszej stali :) - koszty bowiem wzrosły by niewspółmiernie.

Dzięki forumowiczom za okazaną pomoc. Nie taki ford zły jak się okazuje: najechałem póki co 65 tys. km (setke zrobił poprzedni właściciel) i na razie padły klocki (przód i tył), żarówki w kokpicie no i ta nieszczęsna pompa. Mam nadzieję, że "so far so good" :metal2: A ! urwałem jeszcze śruby na łapie silnika, ale to moja wina :palacz:

chasm
07-11-2009, 20:01
Odświeżam kotleta ;)
Jak to jest z tym wałeczkiem napędzającym obie pompy?
Z innych wątków na forum wnioskuję, że jest on z pompie wspomagania, i połączenie go z pompą wody się"ukręca". Czy w takim przypadku trzeba p.wspomagania wymienić, czy tak jak kolega Balanger napisał coś pokombinować ?