PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] nie odpalił na przejeździe kolejowym - ciepły silnik



jarekch
03-08-2009, 22:34
Witam,

Kilka dni temu zdarzyło mi się, że zgasiłem silnik czekając na przejeździe kolejowym. Po krótkiej chwili (raczej nie minęła minuta) przejechał pociąg i chciałem zapalić samochód a on nie zaskoczył. Został na światłach, było jeszcze włączone radio i CB. Kręcił i nic poza tym - jakby paliwo nie dochodziło. Udało się dopiero za trzecim lub czwartym razem (zawsze czekam na zgaśnięcie kontrolek przed przekręceniem kluczyka). Taka sytuacja zdarzyła mi się już drugi raz - pierwsza była kilka miesięcy temu.
Pytanie - co to może być i czy się tym przejmować?
Szukając podobnych postów były informacje o wtryskiwaczach (to raczej nie pasuje do mojego problemu - moje wtryski mają ok. 100tkm (pierwszy właściciel wymienił je w ASO)) czujniku położeniu wału lub pompie wtryskowej jednakże bez wskazywania konkretnych przyczyn do objawów.

Druga sprawa, to wybieram się niedługo na urlop i będę miał do przejechania kilka tysięcy kilometrów, więc wolałbym to zdiagnozować.

Czy jest możliwe, że to się zdarza tylko na ciepłym silniku?

Dzięki,
Jarek

PabloX
04-08-2009, 00:07
...czujniku położeniu wału.... jednakże bez wskazywania konkretnych przyczyn do objawów.
Poszukaj pod hasłem czujnik położenia wałka rozrządu.
Jeżeli on jest winowajcą co naprawa nie będzie droga i możesz wykonać ją nawet we własnym zakresie. To jest jedna ze standardowych usterek :dres:

jarekch
10-08-2009, 00:08
Kupiłem nowy czujnik położenia wałka rozrządu (identyczny, z oryginału) i wczoraj go wymieniłem. Niestety dzisiaj kolejny raz na chwilę zastrajkował. Po przejechaniu krótkiego odcinka, zgaszeniu samochodu na chwilę a potem po krótkiej chwili próba odpalenia nieudana. Kręcił i podczas kręcenia migały kontrolki (na pewno od świec żarowych). Za trzecim razem odpalił bez problemu. Wygląda więc na to, że czujnik jest ok (jeżeli ktoś by chciał, to mogę sprzedać) tylko co jest wtedy przyczyną?

PabloX
10-08-2009, 00:13
Zorganizuj odczytanie błędów - jeżeli migała kontrolka świecy żarowej to coś się odnotowało. Możesz nawet loga dynamicznego zrobić aby zbadać pozostałe parametry.
Więcej teorii nie wymyślę :niewiem:

golab25
10-08-2009, 00:59
Mozliwe ze domyslam sie co jest. Jesli tak, to powinno byc tak:
Obserwuj sprezynke podczas odpalania.Jesli zaczyna mrugac jak tylko zaczynasz krecic rozrusznikiem i oczywiscie samochod nie odpala to wylacz zaplon i wlacz znowu.Sprezynka powinna mrugac. Wylacz zaplon, wlacz znowu i teraz powinna swiecic a nie mrugac i odpal zanim zgasnie ta nieszczesna kontrolka.Powinien odpalic. Jesli dzieje sie tak jak napisalem to daj znac.