PDA

Zobacz pełną wersję : swiece i przewody wysokiego napiecia



marrem
16-09-2005, 15:23
co ile wskazana jest wymiana swiec i przewodow wysokiego napiecia w samochodzie z instalacja LPG??

tokocz
16-09-2005, 15:31
A jaką masz instalację?
Jeśli sekwencję to nie jest to aż tak istotne, bo niczym nie grozi.
A jeśli II generacji to już trzeba bardziej uważać.
Przewody łatwo sprawdzić w nocy. Otwierasz maskę i patrzysz, czy "nie świecą".

wader
16-09-2005, 15:39
Witam moim zdaniem najbezpieczniej przy II generacji zmieniać co 30 kkm -40 kkm razem ze świecami daje najlepszy efekt (koszt kompletu to około 200zł ale jazda dużo przyjemniejsza ) Mondzio robi się bardziej wyrywny i mniej pali . Pozdrowionka :metal :banan: :metal :bigok:

bary
16-09-2005, 16:21
co ile wskazana jest wymiana swiec i przewodow wysokiego napiecia w samochodzie z instalacja LPG??
Przewody i świece na LPG powinno sie wymieniać o polowę ( chodzi o ilość przejechanych kilometrów) szybciej niż na benzynie.
Np. ja w swoim aucie mam świece platynowe. Producent przewidział ich wymianę po przejechaniu 90 kkm. Ja je wymieniam co 40-45 kkm.
Pozdrawiam.

jack
19-09-2005, 00:24
Z tego czytałem to przewody WN należy zmieniać jak mają za wysoką rezystancję, więc czy możecie mnie uświadomić dlaczego przy gazie należy je zmieniać jeżeli są dobre, poza tym czy świece na LPG mają krótszy przebieg niż na benzynie?

zjk
19-09-2005, 08:48
Z tego czytałem to przewody WN należy zmieniać jak mają za wysoką rezystancję, więc czy możecie mnie uświadomić dlaczego przy gazie należy je zmieniać jeżeli są dobre, poza tym czy świece na LPG mają krótszy przebieg niż na benzynie?

Gaz ma wyzsza temerature spalania (szybsze zuzycie swiec), a poza tym przeskok iskry jest w jego obecnosci trudniejszy niz przy benzynie (potrzebne ciut wyzsze napiecie - wiec lepszy stan przewodow).

Ot i cala tajemnica w skrocie

Lonia
19-09-2005, 15:04
ja komplet wymieniłem już drugi raz po 30kkm bo zaczynał strzelać
mam instalke II generacji
polecam bo po wymianie kompletu jak ręką odiął