PDA

Zobacz pełną wersję : Klimatyzacja i temp silnika - POMOCY



espe
26-03-2005, 10:20
Witam.

Od jakiegos czasu wskazowa temperatury minimalnie wychyla sie w prawo a klimatyzacja chyba ciagle chodzi bo powietrze jak lod. Jak przekreczas stacyjke nawet bez wlaczenia silnika chodzi juz jakis wentylator. Czy to cos z klima czy z chlodzeniem. Wlacznik klimy nie reaguje, swiatelko sie zapala i gasnie ale powietrze sie nie zmienia. Jak zauwazyliscie po opisie jestem zielony w temacie wiec prosze o pomoc.

Pozdrawiam.

Mondeo I 1.8 16V 94r.

pingwin
26-03-2005, 11:05
rozumiem ze wskazowka temperatury to temperatyra cieczy chlodzacej. Jelsli tak, to raczej nie kwestia klimy tylko po prostu ciecz chlodzaca sie bardzo wolno nagrzewa. Moze to byc spowodowane wadliwie dzialajacym termostatem obiegu cieczy chlodzacej silnik.

Sama klima nie dziala przy wylaczonym silniku, wiec na pewno nie chlodzi przed jego wlaczeniem.

Gdyby dmuchal zimnym powietrzem, a temperatura cieczy byla by w normie, to powodem moze byc niski poziom cieczy chlodzacej - mialem kiedys cos takiego - po prostu ciecz nie dochodzila do wymiennika temperatury odpowiedzialnego za ogrzewanie kabiny.

W Twoim przypadku to raczej bedzie ten termostat.

Pozdrawiam,
pInGwIn

pingwin
26-03-2005, 11:16
to jeszcze raz ja :). Gdyby sie okazalo ze to jednak ten termostat i chcesz go sam wymienic, to jest na ten temat artykul napisany przez Freda http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=News&file=article&sid=50

Pozdrawiam,
pInGwIn

remik07
26-03-2005, 11:23
jeśli chodzi o działanie wentylatora , to jak najbardziej prawidłowo -nie masz przecież pozycji "zero".
Aby całkowicie wyłączyć wentylator , trzeba przełączyć przełącznik kierunku nawiewu w pozycję neutralną (oznaczenie -kropka).
Jeśli chodzi o temperaturę , to przede wszystkim nie napisałeś - klima manual czy automatyczna?
Bo leśli manual , to przede wszystkim sprawdź , czy masz sprawne ogrzewanie.Piszesz ,że cały czas dmucha zimne.Nawet kiedy pokrętło temperaury masz przekręcone w prawo?Jeśli tak , to problem leży raczej po stronie nagrzewnicy - może niedrożna?
Klimę manualną możesz używać niezależnie od temperatury nawiewu - nawet kiedy ogrzewasz samochód - włączenie klimy skutecznie i w szybkim tempie usuwa wilgoć z szyb.Aby w najprostszy sposób sprawdzić , czy klima działa musisz odpalić auto i pozostawić na wolnych obrotach , wtedy włącz klimę - jeśli włącza się - to przez 1-2 sek zauważysz nieznaczny spadek obrotów silnika (patrz na obrotomierz).
To raczej tyle co można samemu sprawdzić,co do klimy automatycznej - to niestety nie wiem , niech się wypowiedzą koledzy , którzy mają takową.
pozdrawiam]
P.S. nie doczytałem o wskazówce temperatury , faktycznie jeśli jest tak jak piszesz , to zacząłbym od termostatu ,jak pisze kolega powyżej

pingwin
26-03-2005, 13:15
W pol-automatycznej klimie w mkII jest tak samo. Klima funkcjonuje niejako niezaleznie od regulacji temperatury. Poza opcja nawiewu na szyby (wtedy klima sie sama wlacza i nie mozna jej wylaczyc), mozna ja dowolnie wlaczac i wylaczac bez wzgledu na zadana temperature. Czyli tez mozna grzac przy wlaczonej klimie - zeby odparowac.

Pozdrawiam,
pInGwIn

krzys-68
26-03-2005, 14:50
Witam.

Od jakiegos czasu wskazowa temperatury minimalnie wychyla sie w prawo a klimatyzacja chyba ciagle chodzi bo powietrze jak lod. Jak przekreczas stacyjke nawet bez wlaczenia silnika chodzi juz jakis wentylator. Czy to cos z klima czy z chlodzeniem. Wlacznik klimy nie reaguje, swiatelko sie zapala i gasnie ale powietrze sie nie zmienia. Jak zauwazyliscie po opisie jestem zielony w temacie wiec prosze o pomoc.

Pozdrawiam.

Mondeo I 1.8 16V 94r.Raczej powinno to mieć wpływ,klimatyzacja a układ chłodzenia silnika to dwa różne obiegi powietrza,ale moga wykorzystywać ten sam wentylator.Nie jest wieć dziwne że skoro chodzi wentylator non stop,to silnik jest bardziej chłodzony i niedogrzany ,niz przegrzewany.Skoro twoje pojęcie o autach(jak sam piszesz) jest niewielkie,to trudno ci doradzić.Najlepiej będzie jak poszukasz w okolicy elektryka samochodowego i opiszesz co powiedział,bedzie łatwiej zweryfikować tą wiedzę :).raczej postawiłbym na wyłacznik termiczny wentylatora

espe
26-03-2005, 16:37
Narazie wymienilem trojnik podcisnienia i przy okazaji duzo sobie dzisiaj pojezdzilem i zdaje sie ze sie pomalu samo naprawia :). Klima zaczela juz noramlnie dzialac i wentylator non stop juz nie chodzi. Tylko jeszcze temperatura silnika niska zostala. Moze zalalem cos przy mysciu silnika i wysycha pomalu. A jak nie to pewnie jakis czujnik temperatury poszedl. Jak bedzie dalej zimny to po swietach chyba u elektryka zawitam to napisze wiecej.

Dzieki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam.

fuel111
26-03-2005, 22:50
Tak naprawdę to podczas załączonej klimy zawsze powinien działać wentylator. Ponieważ potrzebny jest wymuszony przepływ powietrza przez chłodnicę od klimatyzacji. Niezbędne raczej jest to nie podczas jazdy ale w korkach i na postoju. Obroty wentylatora zostały zestopniowane w tym celu i tylko po to. Podczas załączenia powinien kręcić się ot tak sobie, jeżeli podskoczy temperaura silnika to wtedy załącza się drugi bieg

espe
27-03-2005, 15:40
Tak naprawdę to podczas załączonej klimy zawsze powinien działać wentylator. Ponieważ potrzebny jest wymuszony przepływ powietrza przez chłodnicę od klimatyzacji. Niezbędne raczej jest to nie podczas jazdy ale w korkach i na postoju. Obroty wentylatora zostały zestopniowane w tym celu i tylko po to. Podczas załączenia powinien kręcić się ot tak sobie, jeżeli podskoczy temperaura silnika to wtedy załącza się drugi bieg


U mnie teraz caly czas chodzi wentylator na drugim biegu! Nawet jak wylacze silnik to dalej na maxa sie kreci i sie nie wylacza. Musze odlaczac go jak wychodze bo by aklumulator rozladowal? Przeczyscilem czujnik od termostatu i nic. I akurat na swieta :zly: .

remik07
27-03-2005, 16:07
rzeczywiście - chyba wizyta u elektryka Cię czeka , po wyłączeniu zapłonu wentylator POWINIEN się zatrzymać

fuel111
27-03-2005, 21:04
No to faktycznie - elektryk, a czy po przekręceniu kluczyka przed samym momentem zapłonu też się kręci?

espe
27-03-2005, 22:47
No to faktycznie - elektryk, a czy po przekręceniu kluczyka przed samym momentem zapłonu też się kręci?


Przed samym momentem zaplonu mam wrazenie ze chyba sie na chwile stopuje ale pozniej dalej na maxa po zaplonie wchodzi.