PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Skąd to może kapać?



tjsz
08-08-2009, 19:16
Witam wszystkich.
Przed chwila zauwazylem malenka plamke (ciemna wiec mniemam ze olej). Malenka kropelka wisi na samym koncu osłony silnika (mniejwiecej na srodku tuż obok łącza elastycznego wydechu).
W srodku silnik jest suchy, filtr oleju tak z gory tez wydaje sie OK. Skad ten wyciek moze byc? Nie mam dojscia ani do kanalu ani do podnosnika na razie...

Pozdrowionka!

Bula
08-08-2009, 19:28
Kolego, wątpię żeby ktoś Ci coś mógł pomóc, bo to jest wróżenie z fusów.
Jeżeli masz osłonę pod silnikiem to może kapać z każdego miejsca, a podczas jazdy pęd powietrza zgarnia cały olej na koniec osłony i stamtąd Ci się sączy. A tak swoja drogą, to jak u góry silnik suchy to może uszczelka pod miską.
Proponuje jednak znaleźć jakiś kanał i to rozwieje Twoje wątpliwości.

tjsz
08-08-2009, 19:54
Tak tez trzeba bedzie zrobic...
Dzieki za info

rustin
08-08-2009, 23:06
W wiekszości przypadków saczy sie z chlodniczki oleju,pod podstawa filtra oleju jest taki mały oring.

ryszinho
08-08-2009, 23:40
U mnie z kolei padł oring a w zasadzie taka uszczelka płaska umieszczona między odpływem oleju z turbosprężarki a jej obudową. Lało się po tej metalowej rurce na dół, później na silnik i kapało. Wszystko było usyfione olejem i tez kapało z osłony silnika.

Pozdro

Kamil_ck
09-08-2009, 10:58
ryszinho a turbinka jak w tedy pracowała? była jakaś różnica?

ryszinho
09-08-2009, 13:44
Wsio było OK bo to sobie kapalo na odpływie turbosprężarki. Po usunięciu tego problemu przestał mi znikać olej :banan:

tjsz
09-08-2009, 16:42
A duzo roboty i kasy to kosztowalo?

ryszinho
09-08-2009, 17:13
Robiłem to przy okazji wymiany kolektora wydechowego. Wsadziłem normalną gumową uszczelke i rok jest ok. Koszt pewnie z 50 gr.

Możesz sprawdzic czy to jest to-wsadź rekę pod turbosprężarkę, wymacaj metalową rurke o średnicy około 1,5 cm, i zobacz czy przy mocowaniu jej u góry śrubami jest olej (będziesz miał brudne palce).

tjsz
09-08-2009, 17:29
Witaj!
Mondeo to moje nowe auto i nie za bardzo znam jego budowe. Gdzie mam szukac tej rurki? od ktorej strony mam zagladac i gdzie jest te turbo?
Jak wymieniac ta uszelke to z dolu czy z gory i w jaki sposob?

ryszinho
09-08-2009, 17:48
Gruba rura od filtra powietrza prowadzi do turbo. Turbo mam nadzieje ze rozpoznasz (aluminowa okrągła obudowa, trubo połączone z intercoolerem). Po prawej stronie, miedzy pompa hamulcową a intercoolerem jest dziura. Wsadzasz tam ręke i mozesz dokładnie obadać turbine od dołu.

Nie umiem tego zbytnio opisac..........

Dodano po 15 sek.:

AAaaa...nie rób tego na rozgrzanym silniku.