PDA

Zobacz pełną wersję : podswietlana klamka schowka



w377
17-09-2005, 00:52
zrobiłem podswietlenie klameczki od schowka przeciągnołem kabel od podświetlenia przy radiu(zapala się razem ze światłami)
Założyłem małą czerwoną diodę 12v która świeci w środku klameczki z góry na nią. :) :bigok:

Andy
17-09-2005, 00:56
Może jakaś prezentacja w formie foto??

w377
17-09-2005, 01:05
zaraz z rzuce z telefonu na kompa i wysle na forum

w377
17-09-2005, 01:41
prosze tak to się widzihttp://img251.imageshack.us/img251/8785/klameczka2zp.jpg

Lolo
17-09-2005, 03:15
No fajno... z racji tego iz ostatnio zelektryfikowalem troche klamki to dorzucilbym i to. Powiedz mi jak to sie przedstawia od strony montazowej ??? Jest o co zaczepic itepe....

KOLEJBNE PYTANIE do wszystkich. Chce zainstalowac neony na nogi. przejrzalem wszystko co maja na allegro i nic rozsadnego nie znalazlem. Macie jakies sugestie ???

Andy
17-09-2005, 08:42
No niezłe :metal

w377
17-09-2005, 12:54
No fajno... z racji tego iz ostatnio zelektryfikowalem troche klamki to dorzucilbym i to. Powiedz mi jak to sie przedstawia od strony montazowej ??? Jest o co zaczepic itepe....

KOLEJBNE PYTANIE do wszystkich. Chce zainstalowac neony na nogi. przejrzalem wszystko co maja na allegro i nic rozsadnego nie znalazlem. Macie jakies sugestie ???
Od strony montażowej to nic trudnego zrobie dzisiaj jeszcze fotki i dokładnie zobaczysz jak dioda jest zamocowana (trzyma sie we wnęce na scisk bo ją taśmą izolacyjną obkręciłwm) gdzieś koło 17-18 ukaże fotki.
Co do neonów sam kiedyś myślałem ale teraz osobiście tego nie będe zakłasdał bo na kij mam widzieć swoje buty w tym miejscu nie jestem przekonany co do takich stylizacj.
Polecił bym za to jak się drzwi otwierają to światło się zapala w dzrawiach i świeci na ziemie tak jak w nowych a4 sam juz się do tego przybieram prawie miesiąc ale brak czasu!POzdrawiam!

jacus40
17-09-2005, 13:57
Ekstra, bardzo mi się podoba. Zabieram się za zrobienie tego w moim autku. Co do drzwi, to pomysł też jest spoko. Jak tylko będę miał więcej czasu to się za to wezmę. Trzeba tylko pociągnąć kabelek może od lampki podsufitowej albo od podświetlenia nóg tak aby te światełka zapalały się zaraz po otwarciu drzwi.

Lolo
17-09-2005, 15:51
w377 - ja chce neony zalozyc zamiast oswietlenia wnetrza 12sek. Czesto sie szuka cos z tylu na podlodze, a swiatelko ktore jest z przodu tam nie siega. Z cala pewnoscia nie chce niczego co bedzie mi swiecic nonstop. A o tym na drzwi tez myslalem. Nawet zrobilem wstepne rozeznanie jak i gdzuie to umiescic i powiem : DA SIE bez problemow.

Pozdrawiam.

w377
17-09-2005, 16:23
w377 - ja chce neony zalozyc zamiast oswietlenia wnetrza 12sek. Czesto sie szuka cos z tylu na podlodze, a swiatelko ktore jest z przodu tam nie siega. Z cala pewnoscia nie chce niczego co bedzie mi swiecic nonstop. A o tym na drzwi tez myslalem. Nawet zrobilem wstepne rozeznanie jak i gdzuie to umiescic i powiem : DA SIE bez problemow.

Pozdrawiam.
Jak chcesz te neony styłu to ktoś już otym pisał nawet dał fotki.Miom zdaniem warto te neony o długości 12cm założyć styłu pod siedzenia!
A o to link http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=News&file=article&sid=74&mode=&order=0&thold=0
Pozdrawiam!

w377
18-09-2005, 01:03
http://img73.imageshack.us/img73/4690/hhh6yy.jpg http://img22.imageshack.us/img22/8822/hhkkh1mg.jpg
jedna fotka pokazuje jak pusciłem kabelek a druga pokazuje zamek cały z zaslepakami trzema które sciągnąc trzeba i odkręcić. wyciągnąc zamek i tam pod dziurą od klamki i zamka jest szczelina w którą włożyłem diode :bigok:

jacus40
18-09-2005, 16:27
Dzisiaj zrobiłem też podświetlenie klamki schowka. Tylko, że ja wywierciłem otwór w tym plastiku nad klameczką i tam wcisnąłem diodkę. Spiłowałem końcówkę soczewki, aby świeciła mniej punktowo. Napięcie zapożyczyłem z podświetlenia zapalniczki. Dzięki za pomysł :) :)
Jeżeli chodzi o podświetlenie drzwi, to oglądnąłem dzisiaj autko i nie bardzo wiem którędy puścić kabelek z napięciem. Pewnie, że można wziąć napięcie ze sterowania szybami, ale ja chciałbym, aby to oświetlenie włączało się zaraz po otwarciu drzwi, tak jak lampka wnętrza. Wiem, gdzie się podłączyć, tylko nie wiem jak poprawadzić kabelek. Może ktoś ma jakieś sugestie?

Kafar
18-09-2005, 18:30
Dzisiaj zrobiłem też podświetlenie klamki schowka. Tylko, że ja wywierciłem otwór w tym plastiku nad klameczką i tam wcisnąłem diodkę. Spiłowałem końcówkę soczewki, aby świeciła mniej punktowo. Napięcie zapożyczyłem z podświetlenia zapalniczki. Dzięki za pomysł :) :)
Jeżeli chodzi o podświetlenie drzwi, to oglądnąłem dzisiaj autko i nie bardzo wiem którędy puścić kabelek z napięciem. Pewnie, że można wziąć napięcie ze sterowania szybami, ale ja chciałbym, aby to oświetlenie włączało się zaraz po otwarciu drzwi, tak jak lampka wnętrza. Wiem, gdzie się podłączyć, tylko nie wiem jak poprawadzić kabelek. Może ktoś ma jakieś sugestie?

A to nie wkrza podczas jazdy np.pasażera ze przed nim się ciągle coś świeci

jacus40
18-09-2005, 20:00
Nie "wkrza", bo to świeci subtelnie, bardzo subtelnie :) :)

w377
19-09-2005, 00:53
dzisiaj sporo jezdziłem i moj pasażer nie narzekał pozatym umnie swieci to na czerwono i tak delikatnie nie daje nioc po oczach jest poprostu przyjemnie :metal :)

WBmondeo
19-09-2005, 12:00
Dzisiaj zrobiłem też podświetlenie klamki schowka. Tylko, że ja wywierciłem otwór w tym plastiku nad klameczką i tam wcisnąłem diodkę. Spiłowałem końcówkę soczewki, aby świeciła mniej punktowo. Napięcie zapożyczyłem z podświetlenia zapalniczki. Dzięki za pomysł :) :)
Jeżeli chodzi o podświetlenie drzwi, to oglądnąłem dzisiaj autko i nie bardzo wiem którędy puścić kabelek z napięciem. Pewnie, że można wziąć napięcie ze sterowania szybami, ale ja chciałbym, aby to oświetlenie włączało się zaraz po otwarciu drzwi, tak jak lampka wnętrza. Wiem, gdzie się podłączyć, tylko nie wiem jak poprawadzić kabelek. Może ktoś ma jakieś sugestie?
Wdaje mi się że najlepiej wziąć porąd z tego czyjnika otwrcia drzwi.

jacus40
19-09-2005, 16:44
No tak, ale którędy poprowadzić kabelek?

w377
19-09-2005, 17:06
własnie wziąś to nie problem tylko jak przeprowadzić przez te kostki czarne w drzwiach???ja będe sprawdzał czy w tych kostkach niema gotowego takiego podpięcja jesli nie to puszcze tendy co jest bolec w słupku który zapala śiatło nad głową :metal :bigok:

jacus40
19-09-2005, 17:26
Sprawdzałem, w kostce niema takiego kabelka. Może się da jakoś z boku tej kostki przecisnąć kabelek? Idę zaraz do autka i będę kombinował. Napiszę wieczorkiem co mi się udało wykoncypować :) :)

w377
19-09-2005, 17:32
oki!jak mozesz to zrób fotke ja niestety chory jestem i narazie nici z siedzenia przy mondziaku

Kafar
20-09-2005, 16:15
No to dzisiaj ja dołączyłem do klubu podświetlonych klameczek.

w377
20-09-2005, 16:29
witam i gratuluje trafnego wyboru! :metal :beer:

grzebyk
21-09-2005, 10:49
witam
kabel puść przez kostkę o tak:http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050921093616.JPG
masz przecież kilka wolnych pinów, wchodzi kabel 0,5 mm2

grzebyk
21-09-2005, 10:51
pamiętaj tylko aby to były te same piny/otwory w obydwu kostkach (są numerowane), bo inaczej nie złożysz kostki

w377
21-09-2005, 11:20
mozna i tak tylko gorzej jak się w kostce niema wolnych gniazd :)