PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] MK3 - Po odpaleniu przez 5 sekund nie wchodzi na obrot



bosik4
09-08-2009, 21:16
Witam
Mmam problem, jak sie nagrzeje silnik to ciężko go odpalić. Zaskakuje ale od razu gaśnie tak do 3 razy i zapali ale jest ciężko.
Jak jest zimny to pali łatwiej.
Jednak czy to na zimnym czy ciepłym po odpaleniu silnika przez około 5 sekund obroty "wiszą" na poziomie ok 600rpm, szarpie, brak reakcji na pedał gazu, po ww czasie "wskakują" na swoją nominalną wartość i jest OK.

Mozecie mi pomóc?

Ford mondeo 2,0 TDCi 116KM, rok 2006 przebieg 149000 km

Oktan
09-08-2009, 21:54
przyczyn może być wiele, na początek:

- czujnik położenia wałka rozrządu lub czujnik położenia wału korbowego,

- do wgrania nowy soft - brak reakcji na pedał gazu zaraz po odpaleniu sam przerabiałem

bosik4
09-08-2009, 23:09
Czy te usterki będą wykryte po podłączeniu pod komuter u mechanika ?
Czy to są drogie elementy do naprawy ?

Kapsel_lg
10-08-2009, 00:02
czujniki mozna kupić po 80 - 100 zł.

wgranie softu to raczej czeka cię aso czyli około 300 zł.

Jak masz pecha to może byc pompa CR lub idąc dalej listwa lub wtryski (albo wszystko na raz jeżli pompa ci łuszczy l masz opiłki).

Jedź na odczyt z kompa (tylko nie na jakiegoś Boscha KTS bo o ci pokaże tylko numery błędów i nic więcej - w tym przypadku zalecany jest IDS ale oprócz ASO to rzadko go inni mają).

Batrek55
10-08-2009, 23:27
Mam taki sam problem:| tez 2006 rok tylkoze 130km... zaczyna sie szarpaniem tylko mi gasnie... dzis 3 razy pod rząd:| a w serwisie takie rzeczy są drogie bo tylko on mnie interesuje?

Kapsel_lg
11-08-2009, 00:01
co jest drogie w serwisie?

Czujnik położenia wału w serwisie to ok. 160 zł a wałka rozrządu coś koło 120. Więc ceny nie zabijają - tylko po co przepłacać jak to samo masz dużo taniej a wymiana (szczególnie czujnika wałka rozrządu banalnie prosta).
Ale jak ktoś chce to może to zlecić w ASO (wezmą pewnie ze 200 zł).

bosik4
12-08-2009, 18:25
Już piszę jak sprawa wygląda u mnie.

Kupiłem w ASO w Opolu czujnik położenia wałka rozrządu (84zł brutto), nie prawda że w ASO jest zawsze drożej jak w sklepie, bo zamiennik w sklepie oferowali mi za 130zł.
Jednak ten czujnik nie pomógł, nic się nie zmieniło.
Następnie udałem się do innego autoryzowanego serwisu w Nysie i wgrali mi tam nowy soft i WSZYSTKO JEST JUŻ W PORZĄDKU, auto pali od razu, od razu ma normalne obroty, pali również jak jest ciepłe. Koszt usługi 200 zł.

Jednak myślę, że teraz zaczęło trochę dymić, wcześniej nie dymiło praktycznie wcale.

Kapsel_lg
13-08-2009, 00:13
Bo częściej powodem nieodpalania jest czujnik położenia wału korbowego a nie wałka rozrządu.

W tym sklepie to albo się pomylili (bo za 130 zł to się własnie kupuję czujnik wału) albo jacyś "wariaci" :)

Wgranie softu to niestety nie jest rozwiązanie problemu do końca. Najprawdopodobniej podnieśli ci ciśnienie na listwie i stąd zniknięcie objawów (przypuszczam ze na jakiś czas) niestety przyczyny pewnie nie zlikwidowali.

No chyba że ewidetnie problemem był komputer. A błędy ci pokazali jakie były na kompie?

slawek72
31-08-2009, 22:20
Witam
Mmam problem, jak sie nagrzeje silnik to ciężko go odpalić. Zaskakuje ale od razu gaśnie tak do 3 razy i zapali ale jest ciężko.
Jak jest zimny to pali łatwiej.
Jednak czy to na zimnym czy ciepłym po odpaleniu silnika przez około 5 sekund obroty "wiszą" na poziomie ok 600rpm, szarpie, brak reakcji na pedał gazu, po ww czasie "wskakują" na swoją nominalną wartość i jest OK.

Mozecie mi pomóc?

Ford mondeo 2,0 TDCi 116KM, rok 2006 przebieg 149000 km
U mnie taki sam problem jak u Ciebie rozwiązała wymiana czujnika w pompie.

Kapsel_lg
31-08-2009, 23:59
Jakiego czujnika w pompie?

slawek72
01-09-2009, 00:03
Nie pamiętam już dokładnie ale coś mi świta że tam są dwa .Ja miałem wymieniany ten od ciśnienia paliwa ponieważ podawał za dużą dawkę on.Kosztował coś ok 400zł.[regulator ciśnienia]

W
11-06-2010, 16:48
Witam Szanownych Kolegów!
jestem nowy, ale forum czytam od daaawna.

Chciałbym nawiązać do tego tematu, gdyż mam ten sam problem. Odpalając zimny silnik (2.0TDCI - 2006r. 60kkm), ten mało nie wyrwie się z komory (nie zawsze się to dzieje, ale częstotliwośc rosła).
Auto oddałem na przegląd i w tej chwili jest w ASO. Efektem drgań jest dodatkowe "rozklekotanie się" koła pasowego na wale, poza tym próba przelewowa wtrysków jest OK, wgrano nowe software - pojeździmy zobaczymy. Oczywiście podzielę się moim szczęściem lub nieszczęściem.

Tari
11-06-2010, 16:58
tez to mialem, uwalili kompa w aso. po licznych probach komp umarl, jest nowy i jest ok.
powiedz jeszcze ze masz z niemiec z dpfem to bedzie mozna z tego juz otworzyc schemat :P

W
11-06-2010, 17:17
sorki, ale nie "nadanżam" "powiedz jeszcze ze masz z niemiec z dpfem". Jeżeli pytasz z kąd jest wóz, to jest krajowy z salonu.

W
11-06-2010, 22:19
No i mam mondka z powrotem. Wymienili soft. Zupełnie inaczej (szybciej) wskakuje na jałowe. Wtryski są w idealnym stanie.

Tari
13-06-2010, 01:07
"nadążam":P teoria mowi ze wtryski troche zuzyte daja efekt wlasnie kiepskiego odpalania na cieplym. aktualizacja softu podnosi cisnienie na szynie zeby wyeliminowac czesciowo efekt zuzycia wtryskiwaczy. poprawcie mnie jesli sie myle.
a zeby ocenic czy sa w idealnym stanie trzeba by je chyba wyjac i na stol probierczy zapiac czego pewnie ci nie zrobili, ja bym obstawial ze w idealnym stanie nie sa :P

W
21-06-2010, 12:26
Tari, przelewy były sprawdzone. Nie wiem dlaczego "obstawiasz" że nie były. Co do zwiększenia ciśnienia z nowym softem - tego nie wiem, nigdzie nie znalazłem ani nikt mi tego nie potwierdził. Może masz rację.
Obecnie odpala ładnie już od tygodnia. Mój mechanik powiedział mi, że nowy soft likwiduje wszystkie niedomagania typu programowego (nie tylko w polsce - poczytajcie fora za granicą) w tdci. Narazie mu wierzę, serwisuję już kolejny samochów (od 10 lat), poza tym kupiłem kilka innych w tym salonie, więc nie sądzę żeby mnie nie inofrmował o pewnych sprawach.

Kapsel_lg
21-06-2010, 13:23
Tari masz rację, by sprawdzić wtryskiwacze należy je wyjąć i dać na stół probierczy. Wszystkie inne metody czyli. próba przelewowa to test dla amatorów i mydlenie oczu przez ASO i mówi jedynie o tym w jakim stanie mogą być zaworki wtryskiwaczy, nic więcej.

Kolego W, wgranie nowego softu przy Twoich objawach to może być działanie na krótką metę (obym się mylił - jak mawiał jeden z bardów). Wgranie nowego oprogramowania to automat, czyli podłąćza się WDS/IDS i on wykrywa jaką mamy wersję, jak ma nowszą to wgrywa i już.

mkonieczny
21-06-2010, 13:27
Miałem BARDZO podobnie.. wprawdzie starszy mondeo bo MK1 ale tez z doładowaniem :)
W moim przypadku problem leżał w pompie wtryskowej.
Okazało się, ze za żadne skarby nie szło wyregulowac obrotów.. albo za duże albo za małe.. gnida nie chciała wejsc tak na ok 950/980. Ryszinho rozebrał pompę i okazało się, że jakieś tam blaszki nie stykały.. nagiął i jak ręką odjął.
Obroty chwile po odpaleniu na ciepłym od razu ok 950/980.
Zobacz jak u Ciebie wygląda ta sprawa..

Kapsel_lg
21-06-2010, 16:50
mkonieczny nie ta technika nie ten standard, nie ta droga. To tak jakbyc porównał naprawę frani (jeśli wiesz co to) do naprawy pralek indukcyjnych.

mkonieczny
21-06-2010, 17:34
No i niepotrzebnie dodałem swoje 3 grosze.
Chciałem pomóc.. ale nie musiałeś mowić z ironią "jeśli wiesz co to".. Ehh.
Myslałem, ze może okazać się pomocne to co wyzej napisalem

W
22-06-2010, 22:44
Poczekamy zobaczymy. Ale dlaczego wszystko widziecie w czarnych kolorach.
Wracając do tematu - gdybyśmy mieli go kontynuować - czyli według was co zrobił nowy soft:
- podniósł ciśnienie wtrysku (skąd to wiecie?) - możliwe
- naprawił zepsute wtryskiwacze - niemożliwe
- naprawił zepsutą pompę - niemożliwe

Może jest ktoś kto wie z czym wiąże się nowy (najnowszy soft). Softem możemy zmienić wszystko co nie mechaniczne.

Test przelewowy opisuje jeden z Kolegów na forum, w naszej dyskusji jest negowany - to jak w końcu z tym jest.
Za ile, według was sprawa wróci, to znaczy znów będę odpalał (na ciepło) z problemami? Za10kkm, za20kkm? Tak czy inaczej jaksię wysypieto dam znać.

Tari
23-06-2010, 22:22
W.. wiemy to poniewaz spedzilismy dziesiatki jesli nie setki godzin czytajac to forum i forum fcp.
to wszystko bylo napisane takze radze poczytac.
generalnie przyjmuje sie, ze takie podniesienie odsuwalo koniecznosc wymiany wtryskow dzieki temu aso nie ponosila sporych kosztow zwiazanych z wymiana wtryskiwaczy na gwarancji.
podniesienie cisnienia na szynie powoduje wlasnie latwiejsze odpalanie.
na chlopski rozum wieksze cisnienie- lepsze spalanie w komorze i latwiejsze uzyskanie obrotow na ktorych program zaskoczy do normalnej pracy. jest to sprawa programowa bo w zasadzie ten silnik pracuje wedlug programu
pompa jest dobra pewnie a wtryskiwacze prawdopodbnie zuzyte ale nie zepsute.
jestem przekonany ze gdybys posluchal teraz mondka z nowymi wtryskami to bys sie przerazil jak glosno twoj chodzi. problem moze nei powrocic bardzo dlugo zaleznie od paliwa jakie bedziesz tankowal.

a co do testowania to tylko stol probierczy bo jest do tego stworzony i kosztuje ogromne pieniadze.

W
24-06-2010, 16:39
Dzięki Tari. Czytam forum i właśnie ten temat jest zupełnie zakręcony.

W
24-06-2010, 19:33
Koledzy, wracając jeszcze do testu przelewowego - znalazłem jak się go robi i jak wróciłem z roboty to zdjąłem pokrywę silnika i wygląda na to że tam nikt nic nawet nie dotykał!? Plastykowe zatrzski przelewów pokryte lekkim kurzem. Jakby ktoś tu paluchy wkładał to chyba zostawił by ślady?
Od przeglądu przejechałem tylko 500km.

daniellomasa
24-06-2010, 20:03
cosik tam powinno być widać chyba że taki profesjonalizm że nawet kurz
powrócili do stanu pierwotnego

Dodano po 1 min.:

robiłem u siebie może bardziej niezdarnie ale po zdjęciu pokrywy każdy postronny człek powiedział by że coś tu było kombinowane

Tari
24-06-2010, 20:45
nie no przy tescie przelewowym chyba nie da sie nic takie zrobic zeby wygladalo na grzebane ale jesli odpinali spinki od przelewow to sila rzeczy kurz powinien byc starty od palcow.

daniellomasa
24-06-2010, 20:53
nie no przy tescie przelewowym chyba nie da sie nic takie zrobic zeby wygladalo na grzebane
http://forum.fordclubpolska.org/showpost.php?p=1323550&postcount=316

ale jesli odpinali spinki od przelewow to sila rzeczy kurz powinien byc starty od palcow.
sam sobie odpowiedziałeś na pytanie

Dodano po 1 min.:

chodziło w sensie kosmetyczno wizualnym

W
25-06-2010, 15:38
no właśnie - czyli beszczelnie kłamią, a samochód na gwarancji... był do 15.06.2010

Daniellomasa - widziałem to.
Dziękuję za odpowiedzi.

W
28-06-2010, 19:19
Witam Kolegów.
Oto moja opinia po wizycie w ASO:
- poruszana przez nas usterka jest fordowi znana
- prawdą jest że nowy soft podnosi ciśnienie (ale nikt w ASO tego nie potwierdzi ... ale i nie zaprzeczy)
- usterka o której pieszemy (byłem w warsztacie delphi) to może być zawieszanie się jednego z wtryskiwaczy jak jest rozgrzany. To b. ogólna opinia delphi. Podniesienie ciśnienia powoduje zwiększenie siły i .... już się nie zawiesza. PROSTE! Czyli FORD ma genialny sposób na usterki mechaniczne, nie swoje co prawda tylko delphi, ale szyb też Ford nie produkuje, ani blachy nie walcuje (ale rymy).
- nowy soft podnosząc ciśnienie i modyfikując parametry wtrysku wstępnego ... podnosi hałas. ASO nie potwierdza i nie zaprzecza. Zmień sobie olej, zalecają, jasne może towotu wrzucić będzie gęstszy.

Wracając do testu przelewowego, którego jestem nadal przekonany że nie zrobiono, to "dobry" mechanik znając usterkę, przyczynę i przebieg auta może szybciutko oszacować jakie przelewy powinny być z dużą dość dużą dokładnością, a testu nie robić (po co się męczyć) jeżeli po wymianie softu i tak będzie OK. Pewnie by zrobił jakby przebieg był 120 albo 150 kkm, ale przy 60kkm

Szczerze mówiąc, to jakbym był na jego miejscu i robił 20, 30, 50 ,80.... test a potem i tak "naprawiał" softem, to też nie wiem czy w końcu bym nie uprościł "procedury". Brzmi jak bym bronił FORDA, ale daleko mi do tego. Jednak powiedzcie sami...

p.s. test przelewowy zrobiłem ponownie - wyniki takie same.

Kapsel_lg
30-06-2010, 22:48
Wszystko OK tyle że, takie działanie to opcja na krótką metę czyli problem wylezie w najgorszym dla Ciebie momencie. ASO to robi bo to czysta kasa, podłączą IDS automat wgra nowy soft (a tak naprawdę to pewnie wgrywane są nowe algorytmy liczące) i 250 zł już jest. A suma sumarum klient wróci bo za jakiś czas będzie miał "sprężynkę" i wówczas wycenią już inaczej bo do programowania doliczą test przelewowy :) itd. itp....


To nie żadna procedura (a właściwie tak, wymyslona przez same ASO) tylko zwyczajna bezsilnośc ASO bo nie mają urządzeń do sprawdzania układów CR.

arturex4
30-06-2010, 23:17
mkonieczny TDCI nie ma tradycyjnej pompy tylko pompowtryskiwacze tu bez kompa niewiele można zdziałać nawet wymiana wymaga przeprogramowania kompa.

Kapsel_lg
01-07-2010, 00:44
hehehehe... ależ kolega niedouczony.

TDCI ma jak najbardziej tradycyjna pompe tyle że CR i nie ma żadnych pomp... :P tylko wtryskiwacze.

w sumie post arturex4 nadaje się do zsypu, nie dośc że kolega nie ma bladego pojęcia o czym mówi to jeszcze tworzy bajki.

W
01-07-2010, 12:09
No właśnie.
A czy istnieje jakiś metoda na ASO? Może ktoś z Was zgłaszał taką sprawę do Forda? Może do UOKiK-u?
Bo widzę że to jest plaga. W delphi mi powiedzieli "wtrysk uszkodzony".

Kapsel_lg
01-07-2010, 17:12
kolego sprzet (i auto również) ma wg. producenta działać przez taki czas na jaki ma gwarancję i już.
A po tym czasie już nie musi - to okrutne (dla nas konsumentów) ale tak jest począwszy od żyletek na satelitach skończywszy.

Był nawet jeden "mądry" w Fordzie co powiedział że wtryskiwacze to materiał eksploatacyjny taki jak filtry czy olej. Więc czego się można spodziewać dalej?

Nie masz gwarancji, nie masz co i komu zgłaszać.

daniellomasa
01-07-2010, 17:23
kolego sprzet (i auto również) ma wg. producenta działać przez taki czas na jaki ma gwarancję i już.
A po tym czasie już nie musi - to okrutne (dla nas konsumentów) ale tak jest począwszy od żyletek na satelitach skończywszy.

i to jest okropne
wolałbym aby twórcy tego systemu wtryskowego nie porzucili nas w taki sposób na lodzie
powinni w ramach rekompensaty zrobić i doprowadzić układ do takiego stanu aby potencjalny nabywca nie musiał martwic się kiedy znowu autko powie mu akuku

bo to co się dziej obecnie to czysta żenada
i za tą żenadę ostro trzeba płacić

Był nawet jeden "mądry" w Fordzie co powiedział że wtryskiwacze to materiał eksploatacyjny taki jak filtry czy olej. Więc czego się można spodziewać dalej?
bez komentarza

W
01-07-2010, 17:31
"kolego sprzet (i auto również) ma wg. producenta działać przez taki czas na jaki ma gwarancję i już."

- tylko ja wyturlałem nim 60kkm, gwarancja była wykupiona na 3 i 4 rok. No ale masz rację, w nowych mk4 chyba już się poprawili.
gość z delphi powiedział żebym sobie kupił coś takiego: "Gwarancja12" - zobaczcie na stronie Forda. Koszt 89pln. Warunek serwis u nich. Ja serwisuję w ASO.

Tari
03-07-2010, 00:13
z tego co wiem gwarancja12 nie odnosi do sie wtryskow:)

w serwisie przypieprza sie do wszystkiego zeby tylko ci nie dac tej gwarancji. dodatkowo musisz zrobic przeglad za 150zl. i dopiero wtedy mozesz zaplacic te 89 zl za gwarancje.

u mnie np nie chcieli dac gwarancji bo wedlug nich bylo slychac pasek od altka itp. mimo ze 2000km predzej wymienilem komplet na oryginalach.. w ktorym mk3 tego nie slychac?:)
dodatkowo po wcisnieciu sprzegla w kabinie zaczyna byc bardziej silnik slychac. dwumase i sprzeglo mam od nowosci wiec wiadomo, ze sa juz troche zuzyte ale chodza bez zarzutu pomijajac ten dzwiek.
aha,i nie moze byc tez zadnego bledu na kompie

podsumowujac jesli nie masz znajomosci musisz oddac samochod w stanie takim jak wyjechal z fabryki. czyli najpierw naprawic wszystko co mozliwe a potem oni ci dadza na to gwarancje za ktora zaplacisz.:)

dlatego stwierdzilem ze w dupie mam taki uklad przy okazji tracac sporo kasy... zrobilem u nich przeglad na 160k zeby wszystko bylo ok do tej gwarancji. oczywiscie ten przeglad z wymiana oleju wychodzi jakies 700zl albo wiecej- nie pamietam dodatkowo 150zl za przeglad do gwarancji bo przeciez ten przeglad z wymiana oleju za 700+zl nie wystarczy...

:guns:

daniellomasa
03-07-2010, 00:25
Warunki ogólne obsługi właściciela pojazdu w programie Gwarancja12. Ściągnij plik PDF

Dodano po 1 min.:

poczytaj jest szczegółowy regulamin

http://www.ford.pl/Serwis/Serwis-Gwarancja-12