PDA

Zobacz pe³n± wersjê : [TD MkI] Dziwny d¼wiêk



rustin
10-08-2009, 07:22
Wczoraj po postoju ok 3 godz wieczorem wsiad³em do mdo i zapalam go,odpalil i co¶ tak zacze³o siê t³uc jak jeszcze nigdy jakby co¶ ociera³o,taki metaliczny dzwiek i po chwili przesta³o.Jak dodawa³em gazu to siê nasilalo i po ok minucie ucich³o.Nie wiem,pierwsze co mi przysz³o do g³owy jakby co¶ o paski ociera³o albo rolka sie zblokowa³a ale nie piszcza³o nic.Co to mog³o byc wtrysk?co¶ w silniku?

rustin
11-08-2009, 01:13
Dzisiaj znowu to samo :( po odpaleniu z minute taki dzwiek jakby cos tar³o,albo kawa³ki metalu jargota³y nie wiem jak to opisac.Jakie¶ sugestie co to mo¿e byc?nic w sumie nie robi³em przy nim jedynie dolalem dodatku do czyszczenia wtryskiwaczy stp czy to co¶ z tym moze mieæ wspolnego?mam nadzieje ¿e samo przejdzie :( proszê o jakie¶ podpowiedzi rady.

zbigniew
11-08-2009, 01:54
byæ mo¿e która¶ z rolek siê zaciera, a jaki masz kolor p³ynu od wspomagania, czy czy¶ciutki ró¿owy, czy raczej brudny?, rolki ¿eby sprawdziæ to trzeba zrzuciæ pasek od alternatora i uruchomiæ auto, je¿eli to nie rolka, to mo¿e byæ pompa wody lub rozrz±d

BS
11-08-2009, 08:34
Musisz pos³uchaæ inaczej. Nie pocieszê Ciê pewnie ale u mnie tak siê odzywa³a padaka ³o¿ysk pompy wtryskowej. Wytrzyma³o to rok, ale po pó³ roku ju¿ da³o siê dok³adnie wys³yszeæ co tak rzê¼i pod mask±...

rustin
11-08-2009, 12:15
Ju¿ raz wymienia³em ³o¿ysko w pompie wtryskowej i d¼wiêk by³ ca³kiem inny i ca³y cza¶ a to tak jakiby kto¶ gwo¿dzi w puszke rzuci³ i siê telepa³.te¿ my¶la³em o pompie wody albo rolkach na rozrzadzie.przed chwila go odpalilem i byla cisz czyli to nie zawsze wystepuje.p³yn od wspomagania bardziej br±zowy taki

szifo
11-08-2009, 23:03
napisa³e¶ o gwo¼dziach w puszce u mnie taki d¼wiêk czasem wydaje ³o¿ysko oporowe na sprzêgle. po wci¶niêciu sprzêg³a ustaje. pozdrawiam

rustin
11-08-2009, 23:32
Nagra³em ten dzwiek pod koniec zaraz przed jak przygazowalem przestalo chrobotac i normalnie zaczal chodzic
http://w640.wrzuta.pl/plik/2wTq9Fn3Ggd/nagranie
pompa wody by tak sie odzywala?napinacz paska klinowego?pompa wtryskowa?sam juz nie wiem co:(dzieje sie to tylko po dluzszym postoju.Tak jakby cos bez smarowania tarlo ale kontrolka cisnienia oleju od razu gasnie.Nie wiem ale to jakby ktoras z pomp to chyba caly czas by bylo slychac jak lozysko.Moze zawory?czy cos w silniku?nawet nie wiem jak do mechanika pojechac bo przeciez mu nie wytlumacze a to tylko po dluzszym postoju.

Dodano po 2 min.:

Urlop bede mial za pare dni i chcialem wyjechac gdzies a tu nic z tego teraz :( :(

tryba
12-08-2009, 00:05
Na 99% to napinacz od klimy albo alternatora mia³em podobnie.

Netoper
12-08-2009, 10:34
Mi te¿ to na rolkê pasuje, zwal pasek i pos³uchaj.

rustin
12-08-2009, 11:10
rolka niestety nie :( przynajmniej nie ta napinajaca bo zrzucilem pasek klinowy i chodzila cichutko jedynie jak krecilem rolka na alternatorze to bylo slychac takie ciche cykanie to normalne?dla sprawdzenia zrzucilem tez pasek wspomagania.Zapalilem go bez paskow i nie bylo tego dzwieku wiec za³o¿y³em pasek klinowy zapalilem i juz by³o,przy dodawaniu nie ucicha³o po jakiejs minucie przestalo zgasi³em go sciagn±³em jeszcze raz pasek i chcia³em zobaczyc czy jak bede kreci³ rolka alternatora czy nie juz bedzie cyka³o i cyka dalej,wiec za³o¿y³em znowu pasek zapali³em i juz nie bylo tego s³ychac:(nie wiem ju¿ co z tym zrobic :( zauwa¿y³em ¿e jak wyci±gam bagnet oleju i przy³oze ucho to s³ychac bulgotanie nie wiem czy to normalne i czy tak wczeniej by³.klimy nie mam.

rustin
13-08-2009, 00:37
Nikt nie ma pomys³ow?chyba go ju¿ sprzedam teraz

Netoper
13-08-2009, 10:23
Altek nie powinien cykaæ jak go pokrêcisz, mo¿e ³o¿ysko siê sypie a mo¿e szczotki koñcz±.
Jednak czytaj±c Twojego pierwszego posta na ³o¿ysko bym stawia³.
W ka¿dym razie wychodzi na to ¿e nie jest to d¼wiêk bezpo¶rednio z silnika, ja bym je¼dzi³ a¿ stanie siê mocno upierdliwe i wtedy ³atwiej bêdzie potwierdziæ czy to na pewno altek.

rustin
13-08-2009, 14:00
Dzisiaj mi jeden mechanik powiedziel ze moze rozrusznik nie odbija,co wy ba to?

KW
13-08-2009, 16:57
Rozrusznik mia³by chyba nieco inny d¼wiêk. Ale powiem Ci ¿e mam to samo od jakiego¶ roku. Nie nasila siê, czasami siê pojawia czasami nie. Ja obstawia³em zawsze ¿e to mo¿e jakie¶ ³o¿ysko, czy co¶ zwi±zane z pomp± wody bo to mniej wiêcej w jej rejonach siê wydostaje...

Jeszcze jedna sugestia, mo¿e i g³upia, ale kiedy¶ te¿ mia³em inne nieco stukanie i nie mog³em znale¼æ có¿ to takiego. Szuka³em chyba tydzieñ, nas³uchiwa³em, okaza³o siê ¿e to jeden z wkrêtów trzymaj±cych nadkole wewn±trz siê polu¼ni³ ;) Sprawd¼ takie g³upoty te¿.

rustin
13-08-2009, 23:15
Ju¿ wiem co to,jednak rozrusznik,zrobi³ jak mi ten mechanik kazal,zaraz po zapaleniu jak tak jargota³o go zgasi³em i ku mojemu zdziwieniu rozrusznik dalej sie kreci³ i musialem m³otkiem w niego stukn±æ.Co musze wymieniæ?

Netoper
14-08-2009, 00:25
Co musze wymieniæ?
Automat bendix, te rzeczy odpowiadaj± za zacinanie siê rozrusznika.
Ale dopiero jak go wyci±gniesz to zweryfikujesz.
Czasami wystarczy tylko o¶kê od bendixa wyczy¶ciæ i nasmarowaæ.

rustin
15-08-2009, 01:50
No i naprawione :) Automat za 50z³ nowy i tulejke co na niej bendix chodzi za 3z³.