PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Nie działa wskaźnik paliwa



mpendzik
13-08-2009, 09:56
Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu wskaźnik paliwa działał jak chciał - tzn. jak było ciepło - gorąco na dworze to nie pokazywał stanu paliwa - sygnalizował tylko rezerwę jak już kończyło się paliwko. Teraz od kilku dni wskazówka już nie daje znaku życia...
Za co mam się zabrać żeby to naprawić ?? Za pływak - jak tak to gdzie go szukać ??
Dziękuje i pozdrawiam

rekin_poznan
13-08-2009, 11:45
Jesli sam wskaznik paliwa nie chodzi to byc moze pływak.Moga tez byc zegary chociaz zegary jak padają to najczesciej predkosc+ paliwo ja tak miałem.

Co do pływaka podnies siedzisko tylnej kanapy ,bedzie guma ktorą wyjmiesz .Pod gumą jest metalowe kółeczeko ktore ma pierscien u mnie było strasznie zapieczone.Trzeba ten pierscien odkrecic ja robiłem srubokretem płaskim i pukałem młotkiem delikatnie,Duzo wd 40 sie przyda.

Jak to zejdzie to pod gore wyjdzie pływak.Dwie rurki trzeba odpiac ktore są schowane pod blachą tu jest troche kłopotu,są to złaczki takie jak przy filtrze paliwa.

Moze sie pływak zawiesił,moze nie łączy kostka koło niego.JA tylko troche to uniosłem i pływak był jak nowy,u mnie winne były zegary.na tym ssaku i pływaku nie było grama brudu wygladało jak nowe.
Wieksze prawdopodobienstwo ze zegary padają ,Sprawdz kostki za zegarami dogni styki w kostkach zeby ciasniej wchodziła folia :palacz:

mpendzik
13-08-2009, 12:41
No to pokombinuje - wcześniej wszystko działało ale jak mocniej go cisnąłem to wskaźnik opadał... teraz kaput :-) wskazówka nie działa.
To może zacznę od kostek - a trzeba zegary demontować ?? Rozumiem że tak ale wole zapytać :-)
PozDr.

rekin_poznan
13-08-2009, 13:18
Tak zegary musisz wyjąc,ale to 3 minuty .Demontujesz tą ramke w koło i juz masz zegary.Przydało by tez wyczyscic masy pod maską głowne kable masowe,odkrecic przegolic papierem sciernym i mozna pastą miedzianą do klem przejechac. :bajer:

mpendzik
13-08-2009, 13:59
Tak też zrobię - dziękuję :-)

Perez
14-08-2009, 14:12
no dobrze, a jak u mnie "rezerwa" padla? Wskaznik jest ok, bo sprawdzalem, plywak tez (no raczej jest, bo poziom paliwa wskazuje dobrze), tyle tylko ze kontrolka komornika wczesniej zapalala sie tak ze 20 km max moglem zrobic na paliwie ktore zostalo w baku, a teraz juz wogole zrobila kaput. Takie cos od czego moze byc? bo jeszcze sie nie spotkalem.

BartekM
14-08-2009, 15:14
kontrolka komornika wczesniej zapalala sie tak ze 20 km max moglem zrobic na paliwie ktore zostalo w baku
Tylko 20 km :wow: Ja na rezerwie zrobiłem prawie 70 i silnik jeszcze nie zgasł...

Perez
14-08-2009, 17:21
kontrolka komornika wczesniej zapalala sie tak ze 20 km max moglem zrobic na paliwie ktore zostalo w baku
Tylko 20 km :wow: Ja na rezerwie zrobiłem prawie 70 i silnik jeszcze nie zgasł...


to tak jak i ja wczesniej, ale od jakiegos pol roku ta kontrolka leciala sobie ze mna w kulki, az teraz przestala wogole dzialac. ostatni numer jaki mi wyciela, to bylo zapalenie sie kontrolki, przejazd 2 km i kaput silnik zgasl (jakies dwa miesiace temu) od tamtej pory nie zapalila sie nawet troche, musze na czuja jezdzic (dobrze ze mi wskaznik dziala, i w kilometrach sie orientuje, ale dzis na stacji 57,7 litra mi weszlo, a kontrolka nawet nie pykla (a wiem ze dziala skubana, bo przy zaplonie zapala sie normalnie, i zaraz gasnie)..

BartekM
15-08-2009, 00:52
Jak zrobiłem te ~ 70 km na rezerwie, to wlałem do zbiornika prawie 60,5 litra do drugiego odbicia pistoletu :wow2: Ale z reguły nie jeżdżę na rezerwie, staram się tankować jak tylko się zaświeci albo zaraz przed :)

Perez
23-08-2009, 15:25
Witam, wracam po urlopie, i widze ze temat niestety w miejscu stoi :( chociaz mialem nadzieje na jakac pomoc, i cod ze moze sie mondaskowi poprawi po urlopie (chociaz musze sie pochwalic, zrobilem 910 km na 60 litrach paliwka :)) ) tyle ze cos mu sie chyba naprawde dzieje z kontrolka :( jak wjechalem na autrostrade za swieciem, to tak przy 170 mignela mi raz (przez pol sekundy moze), i po minucie tylk mignela (mialem jakies 40 litrow paliwa jeszcze)... wie ktos moze co kontroluje te kontrolke????? przyda mi sie kazda pomoc, bo jak by nie bylo, jest ona bardzo przydatna.

mpendzik
25-08-2009, 09:18
Ja posprawdzałem kabelki za zegarami i wyglądają okej - a w warsztacie powiedzieli mi że aby wyjąć i skontrolować pływak to trzeba demontować zbiornik paliwa 8O ...
Także sam nie wiem już co robić :-)
Pozdrawiam

Mariles
25-08-2009, 10:13
Nie trzeba demontować zbiornika.Jest tak jak opisał rekin_poznań.

pitek881
28-08-2009, 14:45
ja to robiłem fakt trzeba demontować poniważ jest tam zrobione tak że przewody sa za długie i nie ma możliwości wyjęcia tego ale ja po prostu zrobiłem tak dobre nożyce do cięcia blachy i wychodzi:)) bo mi pływak spadł:((

BS
28-08-2009, 14:50
ja to robiłem fakt trzeba demontować poniważ jest tam zrobione tak że przewody sa za długie i nie ma możliwości wyjęcia tego ale ja po prostu zrobiłem tak dobre nożyce do cięcia blachy i wychodzi:)) bo mi pływak spadł:((

Postaraj się przyłożyć odrobinę do pisania postów... Twoja wypowiedź jest niemiłosiernie chaotyczna!

Z tego co mi wiadomo nie trzeba demontować zbiornika...