PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Wizyta w diesel serwisie-co dalej.



ryszinho
14-08-2009, 08:47
Witam,

jako ze mój mondek na trasie ostatnio spalił średnio 7,3 litra chyba postanowaiłem w końcu cos z tym zrobić pomimo wcześniejszych porażek z mechanikami.

Oddałem go do serwisu, nic nie mówli co bd robić, tylko że podstawy czyli ten wtryski i się zobaczy co jeszcze.

Mech go troche pokręcił i stwierdził ze za dużo kopci.

Tego caly czas sie trzymał.

Robil robił, zadzwoniłem do niego a on że zrobił wtryski i tearz sie bierze za EGR i jakiś przestawiacz zapłonu czy dawki czy czego. Ja se tak mysle no ładnie, pewnie za booster się biorą i sie go pytam a on na to że nie. Więc po wycenie ile to kosztowac zrezygnowałem bo nei maięłm tyle pieniedzy.


Później przy odbiorze gadałem z nim, powiedział że to jest takie ustrojstwo co działa na podstawie siły ośrodkowej-czym szybciej sie kreci to cos tam zmienia. U mnie ponoć to jest rozregulowane (nie wiem na jakiej podstwie to stwierdźił) i że trza pompe wyjąc i to ustawić.

Coi Wy na to?


Czy ktos słyszał o takim elemencie pompy wtrsykowej???


Pozdrawiam, Piotr


Jesli zły dział prosze o przeniesienie. ;)

BS
14-08-2009, 10:03
Cóż... jest owszem coś takiego -tylko w mondeo regulacja tego ustrojstwa odbywa się po wyjęciu plastikowej zaślepki w dole pompy wtryskowej. Tam jest regulacja dawki i z tego co pamiętam tam jest jedyna możliwość jakiejkolwiek regulacji. Jeżeli się nie da to trzeba to zwyczajnie wymienić... a kwestia 7,3 w trasie to nic strasznego-wystarczy że zatankowałeś gorsze paliwo.

balagan1
14-08-2009, 12:39
Dokładnie 7,3l to jest wynik ok, mnie dokładnie tyle spalił na trasie Kielce-Gdynia i z powrotem z 4 osobami na pokładzie, pełnym bagażnikiem i klimą włączoną w obie strony :) I nie jechaliśmy 90 km/h :)

Kamil_ck
14-08-2009, 12:40
mój na trasie łykał 6.6 ale z jazdą na emeryta. Nie szukaj dziury pod maską tylko jeździj ;]

KW
14-08-2009, 13:45
Mało który mechanik jakiego spotkałem wiedział co to booster ;)

ryszinho
14-08-2009, 18:44
Heh dzięki za odpowiedzi :bigok:



Now iesz niektórzy sie tutaj chwala spalaniem 7 w miescie :hehe:


Mi w miescie pali około 11 a to przesada hehe. Dodatkowo mam cały zderzak okopcony na czarno. Jeździłem na 2 paliwach w trasie. Na jednym było 7,1 a na drugim 7,5.

A mechanik (właściciel serwisu jednoczesnie sam w nim robi) powiedział ze mu zalezy na opini i powiedział ze to co zrobił to nei wszystko ze jeszcze nie bedzie tak jak powinno chcoiaz kopcenie zmniejszył. Dowiedziałem się ze miałem jakies zielone, doatkowo włoskie koncówki wtrsyków które były juz pozacierane.


No własnie nei wiem co z tym jakims ustrojstwem w srodku pompy które niby jest zrobic. Cos mi sie nie wydaje zeby takie cos tam było no ale OK. Mówi że jest a ja nie mam jak sprawdzic. Powiedział ze jeszcze do pełnej naprawy nalezy zaslepic EGR bo jest do :ass: to znaczy cały czas otwarty. Powiedziałem mu ze tak mialem i to nic nie dało. A on ze to musi byc zaslepione zeby uzyskac odpowiedni efekt po regulacji tego czegos w pompie.


Ale powiem uczciwie ze na mundkach sie nie znał, nie mógl pojąc ze oryginalne przewody przepuszczaja na szybkozłaczakach, ze podgrzewacz łapie powietrze itp. wciskał mi ze ten korektor co mamy przyspiesza wtrysk, ze dźwignia od wolnych nie przyspiesza zapłonu (no a jednak zmienia) wiec nie wiem co myslec o jego dlaszym grzebaniu w tym autku.


Dodam ze ceny ma przystepne nawet w porównaniu do tego co słyszałem o i byłem w innych warsztatach.

Pozdro :fan:

KW
14-08-2009, 18:50
Zmień mechanika, to jest pewne. Jeśli leje, być może masz za duże dawki maksymalne otwarte. Reguluje się je z czoła pompy imbusem 4 po odpowiednim ustawieniu wału by otworzyło się okienko serwisowe.

Kamil_ck
14-08-2009, 19:29
u mnie wystarczyła regulacja dawki paliwa na pompie i teraz kopci tylko jak mu naprawde mega strszała od razu dam( pedał do dechy) przy normalnym przyspieszaniu nie ma grama czarnej chmurki

ryszinho
14-08-2009, 20:58
Mechanika lepszego w Poznaniu nei znajdę a ten naprade ma umiejętności.

To jeżeli to jest jedyne co można regulować to chyba chodziło mu o to. Wg mnie żeby dobrze cos ustawic w pompie to trzeba to dac na stół i podłączyć odpowiednie mierniki które chyba by wskazywały ile paliwa jest podawane bo tak w ciemno chyba się tego nie reguluje.

@ Kamil - jeżeli Tobie to ustawiał to może u mnie się tez to powinno? Jak Tobie to regulowal i czy jest jakas zmiana?

tomascor
14-08-2009, 22:03
Wiezcie lub nie ,ostatnio moim mondkiem lecialem z trojmiasta do Mlawy (260km) zalalem do dechy i po przejechaniu 200km dolalem do fula i tu moje zdziwienie wyszlo ze musialem dolac 11,5l co daje spalanie 5,75l przy jedzie w trzy osoby z pelnym po dach bagarznikiem (110-120km\h) potem troche po miescie i powrot do trojmiasta generalnie srednio wyszlo 6-6,5l mysle ze to dobry wynik mimo ze podejzewam uwalony korektir koata...

KW
15-08-2009, 01:45
@ Kamil - jeżeli Tobie to ustawiał to może u mnie się tez to powinno? Jak Tobie to regulowal i czy jest jakas zmiana?

U mnie regulowane było w przeciwną stronę - przy wysokich obrotach przy dużym doładowaniu nie widziałem żadnego dymka, a jak wiadomo, zdrowszy lekki dymek niż zbyt uboga mieszanka więc nieco podlaliśmy na pompie autko. Kiedy już maksymalne dawki - tj. pełen gaz ~3000 obrotów dawały objawy takie jakie były w planach, zabraliśmy się za booster, który to daje efekty tylko do 2.500 obrotów maksymalnie albo i wcześniej - odpowiada tylko za reakcję auta na skok doładowania.

Tomascor, niczym mnie nie dziwisz. Przy 1.7 bara w mieście ciężko mi przekroczyć spalanie 6.2l a na trasie często nawet do 5l nie dobijam, przy czym auto dużo lżejsze.

ryszinho
15-08-2009, 02:36
A na jakiej podstawie miałes to ustawiane/ustawiałeś? Metodą prób i błędów czy pompe wyjmowaleś? Ja nie wiem o co temu mech chodzi z jakims ustrojstwem w środku. Cały czas myśle i nei moge zczaić o co loto. Przeca tam nawet miejsca brak na takie cos.

N2O
15-08-2009, 02:43
Zapewne chodzi o regulator odśrodkowy.

A i w dieslu im uboższa mieszanka, tym zdrowiej dla silnika(tyle że mniej mocy).
:)

ryszinho
15-08-2009, 03:09
@n2o-słyszałes o jakimś regulatorze odśrodkowym? Daj jakieś info na ten tamat plissssssssssss :)

Dodano po 17 min.:

Znalazłem takie coś: [ur]http://www.youtube.com/watch?v=6j0vrfaXPmw[/url]


Prawdopodobnie w pompach lucas tez znalazło to ustrojstwo miejsce. Zasada działania polega na takim dostosowaniu dawki paliwa w zależnosci do aktualnych obrotów czyli stoi on na strazy oszczedzania paliwa przy gwałtownym wciskaniu pedału gazu (tak mi sie wydaje).

rekin_poznan
15-08-2009, 10:57
7,3 w trasie to nic strasznego-


Tyle nie spala mi po poznaniu w korku! A jade srednio tak ze do 3 tys i zmiana biegów.Nie jade na emeryta.Trasa Poznań-kołobrzeg 5,2L na sto km.z pełnym załadunkiem ,jednostajna normalna jazda 110 km/h

Jedz do jakiegoslepszego serwisu jest jakis na naramowickiej.Albo do Bosch serwis pompa lucas ale tez nastawią.
Mysle ze spalanie u ciebie to tylko kwestia wyregulowania pompy. 11 na miescie to nie pali moje Bmw 525 TD ( 6 cylindrow) miesci sie w 8 L ON

ryszinho
15-08-2009, 13:40
Ludzie znwo to samo a znajomemy e39 2.5 td po miescie nigdy nie zejdzie ponizej 11 a na trasie ponizej 9 więc jednak jeździsz bardziej stonowanie. Ja na trasie nie śmigam 110 tylko 140 i wyprzedzam kogokolwiek.

Ale nei ważne. Ważne że coś robie z tym spalaniem. I teraz się zastanawiam czy dawać temu kolesiowi polecenie, że ma wyciagąą pompe na stół.

KW
15-08-2009, 23:24
No raczej nic innego Ci nie pozostaje, chociaż nie wiem czy nie lepiej poświęcić, o ile masz do tego smykałkę, jedno popołudnie i na oko nieco sobie zmniejszyć te dawki... Bo obawiam się że na stole może pokazać że wszystko ok a dymić i tak będzie ;).

ryszinho
16-08-2009, 01:04
Bo obawiam się że na stole może pokazać że wszystko ok a dymić i tak będzie


Wiem wiem tez tak właśnie nad tym myślałem bo na stole co innego co w aucie......sam już nie wiem. Zobacza ile spali wtedy bd myslał. A do grzebania przy dawce potrzebuje nową zaślepkę, a do grzebania przy tym regulatorze odśrodkowym musz zdejmować górną pokrywke pompy a tego sam nei zrobie.

KW
16-08-2009, 01:56
Ja u siebie nic nie musiałem dokupować czy ściągać by regulować ;).

ryszinho
16-08-2009, 02:31
To jak wykręciłes korek zaślepiający otwór w pompie? No chyba że miałeś nieoryginalny. Lub tez w mkI jest inna zaślepka ;)

Oryginał jest plastikowy i jest tak ukształtowany że idzie go tylko wkręcić a wykręcenie staje sie bardzo problematyczne.

A żeby dosatć się do wnetrzności pompy tak z prawdziwego zdarzenia trzeba zdjąć jej pokrywkę...

tomascor
16-08-2009, 22:18
Popieram ryszinho mialem przed mondkiem maryske wrrkend 2.4td 125ps R5 i po miescie czy zima czy lato mniej niz 9,5l/100 nie zeszla... jadac normalnie ,chociaz mondek w 7l z klima mi sie miesci .moze mam jakos przykrecona pompe :/

klimad
17-08-2009, 11:59
Może jakieś foto z tej regulacji by ktoś wrzucił i opisał co i jak będzie nam wszystkim prościej gdy sami zaczniemy grzebać przy pompie bo szczerze mówiąc to pierwsze słyszę o takowej regulacji dlatego jestem zainteresowany tym

BS
17-08-2009, 12:24
ryszinho- korek zaślepiający w zamienniku kupisz metalowy do wielokrotnego odkręcania/dokręcania u prawie każdego pompiarza ;)

ryszinho
17-08-2009, 13:05
No może i kupie ale temu co grzebał u mnie w samochodzie nei o to chodziło więc przy tym grzebac nie będe.

klimad
03-09-2009, 23:43
Może jakieś foto z tej regulacji by ktoś wrzucił i opisał co i jak będzie nam wszystkim prościej gdy sami zaczniemy grzebać przy pompie bo szczerze mówiąc to pierwsze słyszę o takowej regulacji dlatego jestem zainteresowany tym

i jak ktoś już dokonywał tej regulacji jeżeli tak proszę o jakieś szczegóły

ryszinho
04-09-2009, 00:32
Ja tam nie grzebie bo nie mam takowej potrzeby :helm:

GrekuPL
04-09-2009, 10:04
po prostu oddaj do jakiegoś serwisu pomp lucas-a na przejrzenie jej i zrobienie-zapłacisz niestety trochę ale będziesz miał all w porządku i skończy się problem kopcenia (może np. Buko też dał swojego na serwis i tak zrobili, że chmura dymu za nim :wall: )

ryszinho
04-09-2009, 16:15
(może np. Buko też dał swojego na serwis i tak zrobili, że chmura dymu za nim )


No właśnie-ojciec dał mondeusza do serwisu dezeli i tak mu zrobili że zderzak aż do klapy był okopcony :wall: nikt nie wie co tam porobili, mieli zmienić wtryski na nowe to wstawili albo od innego auta (skończone juz pozacierane) albo wsadzili nowe ale taki złom że szkoda gadać. Wtedy auto zaczęło palic nawet 12 litrów w meiscie.......pojechałem do nich a oni ze nie moga sprawdzic, ze to pewnie booster ale ze mam wyjechane sprzegło i nie moga wyregulowac.
Wymieniałem sprzegło i olałem ich bo mnie i ojca wk......zirytowali....

Dzieje sie tak bardzo czesto nietety.

Tomal
04-09-2009, 22:08
Regulator odśrodkowy w pompie wtryskowej, odpowiada za obcinanie dawki powyżej pewnych obrotów, żeby nie przekręcić i nie rozbiegać silnika. Nie wiem czy w mondeo da się to regulować. Nie macie schematu tej pompy?

XDX
22-10-2009, 19:00
Poznaniacy gadacie tyle o fachowcach od pomp ale dajcie namiary w Poznaniu na dobry warsztat od pomp :wall: ale sprawdzony a nie zasłyszany

ryszinho
22-10-2009, 19:12
Poznaniacy gadacie tyle o fachowcach od pomp ale dajcie namiary w Poznaniu na dobry warsztat od pomp


Dokładnie :helm: ja twierdze że w Poznaniu nie ma kogoś kto by się na tym znał i uczciwie zrobił.

Gregor_lowicz
11-11-2009, 09:54
Tomascor, niczym mnie nie dziwisz. Przy 1.7 bara w mieście ciężko mi przekroczyć spalanie 6.2l a na trasie często nawet do 5l nie dobijam, przy czym auto dużo lżejsze.


o jakie 1.7 bara tu chodzi? czego to ciśnienie?

ryszinho
11-11-2009, 12:13
Cisnienie doładowania.