PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Problem z turbo a może nie



anec
17-08-2009, 00:37
Witam nie wiem czy to jest problem czy ten typ tak ma mianowicie chodzi mi o turbinę jest taki moment jak przyspieszam samochód to przy 2 tyś obrotów jak załącza się turbo słychach tak jak by turbina się przyduszała taki głuchy dźwięk nie wiem jak to nazwać jest to moment przez chwile później jest juz ok. samochód nie kopci
Mam jeszcze jedno pytanie czy jak podłączę komputer to pokarze czy ten rezystor w chłodnicy jest padnięty dodam że jest to modeno mk3 tddi 115 km

GTomek
17-08-2009, 02:38
szarpnięcie przy 2 tyś obrotów jest naturalną rzeczą w tych dieslach a co rezystora to jedynie test wentylatorów wykaże czy masz kopnięty rezystor czy nie ale taką usługę to tylko serwis zrobi bo na dzień dzisiejszy nie ma interfejsu który obsługuje TDDI :( niestety
prosty sposób sprawdź czy rezystor jest kopnięty czy wtyczka najczęściej przepalona jest wtyczka u mnie też tak było :)

Imer
30-09-2009, 19:26
A ja napiszę tak - też tak miałem, a po wgraniu nowego softu do PCM nie ma żadnego szarpnięcia i silnik ciągnie bardzo ładnie od dołu. Pan w ASO wytłumaczył, że zmiana w sofcie likwiduje szarpnięcie z otwarciem EGR. To bardzo miłe, niemieckie ASO ;)

eMJot
30-09-2009, 19:51
Pan w ASO wytłumaczył, że zmiana w sofcie likwiduje szarpnięcie z otwarciem EGR. To bardzo miłe, niemieckie ASO
to bardzo ciekawa teoria, nawet jak na niemieckie aso ;)