PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Dogrzewanie świec przez 30 sekund ?!



ryszinho
17-08-2009, 21:13
Witam,

dzis zabrałem się za szukanie przyczyny tego że moje auto jak zapali chodzi jakby na 3 cylindry.

Okazało się że świece są w nienajlepszej kondycji ale na lato powinny byc Ok ale mneisjza z tym, wymienei je.

Przejdźmy do sedna sprawy, zacząłem się zastanwaić czemu świece NGK po paru tys. km sie tak zużyły.

No i sprawdziłem jakie tam do nich napięcie dochodzi.

Na zapłon robię, napięcie 11,3 około, odpalam, znów zaczynaja grzać, napiecie na nich rosnie od około 11 do aż około 14 (napięcie nominalne łądowania) bo jak sie okazało dogrzewane są przez około 30 sekund (znów szok).

Więc myslę że to moze byc przyczyna szybkiego zuzycia swiec.

Pytanie tylko do Was drodzy forumowicze, czy to jest prawidłowy czas a jeżeli nie to gdzie szukac usterki?

Prosze równiez aby ktoś sprawdził u siebie jak jest u niego.



Pozdrawiam, Piotr

arekimondzio
17-08-2009, 21:22
No to tak świece jak kupiłeś NGK to pewnie jakieś podróby dlatego ngk sie już nie kupuje bo ciężko dostać japońskie ja jak kupowałem to brałem boscha bo tak mi doradzili. Świece u siebie nie wiem jak długo są grzane i na jakim napięciu, ale jak zgaśnie lampka od świec to one dalej grzeją, to nawet słychać kiedy przestają grzać bo jest takie jakby puk i wtedy przestają grzać (oczywiście na zgaszonym silniku to słychać).

ryszinho
17-08-2009, 21:50
swiece oryginały, nigdy w życiu nei pwoiedziałbym że to podróby.


Swiece są tu neiważne.

Ważne jest to dogrzewanie świec.

Czemu tak długo???

Wiem że po zgaszeniu kontrolki są dalej grzane ale mi chodzi o dogrzewanie PO zapaleniu silnika.

KW
17-08-2009, 22:22
Po pierwsze zmień świece. Sam wymieniałem niedawno na komplet NGK D-Power i również mam problem ze świecami. Przy odpaleniu potrafi w chłodniejszy dzień przykopcić i również nie najrówniej chodzi na zimno. Trzeba zaopatrzyć się w zestaw Beru - ponoć najlepszy do naszych silników.

ryszinho
17-08-2009, 22:27
Oko oko. Świece zmieniam jak będzie pieniądz.


Ale jak jest z tym dogrzewaniem? Dodam ze silnik był gorący (około 70 stopni)

A z tym chodzeniem to też tak masz że dosłownie pare sekund chodzi jakby na 3 gary?

Dodano po 1 min.:

A jak odpalam rano to kopci na szaro ale jak juz zacznie równo chodzic (przy aktualnych temp to jest 5 sekund góra) to przestaje kopcic. Dym jest taki "gryzący".

Ry2y
17-08-2009, 23:42
Jak dym gryzący to raczej nie z winy świec i/lub złej mieszanki paliwowej. Może to olej lub płyn chłodniczy? Stawiałbym na to drugie...
Ubywa ci któreś?

KW
18-08-2009, 00:01
A z tym chodzeniem to też tak masz że dosłownie pare sekund chodzi jakby na 3 gary?

No można powiedzieć że mamy to samo ;). Nie ważne jak ciepło, chwile podymi. Raz mniej raz więcej. Gryźć gryzie, ale nie jest to ani olej (praktycznie nie dolewam) ani płyn chłodniczy (jego stan nie zmienia mi się w ogóle) tylko niedopalona ropa. Jak nacisnę mocniej na gaz to ten dym zmienia kolor na ciemniejszy ale czarnego bąka jak po rozgrzaniu nie puści - wniosek - problemy z dopaleniem mieszanki - świece.

ryszinho
18-08-2009, 00:12
Może to olej lub płyn chłodniczy? Stawiałbym na to drugie...
Ubywa ci któreś?


Now łaśnie też stawiałbym na płyn chłodniczy. Kiedyś mi go ubywało ale po wymianie korka od zbiorniczka już nie ubywa :niewiem: więc stwierdziłem że to nie płyn.

Dodano po 3 min.:




A z tym chodzeniem to też tak masz że dosłownie pare sekund chodzi jakby na 3 gary?

No można powiedzieć że mamy to samo ;). Nie ważne jak ciepło, chwile podymi. Raz mniej raz więcej. Gryźć gryzie, ale nie jest to ani olej (praktycznie nie dolewam) ani płyn chłodniczy (jego stan nie zmienia mi się w ogóle) tylko niedopalona ropa. Jak nacisnę mocniej na gaz to ten dym zmienia kolor na ciemniejszy ale czarnego bąka jak po rozgrzaniu nie puści - wniosek - problemy z dopaleniem mieszanki - świece.

No to spoko :) Uspokoiłeś mnie deko, mam nadzieję że to świece. Wymieniłem dziś 2 najgorsze na stare motorcrafty które lepiej grzały od nich :wall: Może będzie poprawa :helm:

KW
18-08-2009, 00:19
Wymień komplet to będzie pewnie poprawa ;) Mimo wszystko daj znać czy lepiej czy nie.

ryszinho
18-08-2009, 00:31
Spoko loko ale z rana ojciec samochód pali a ja mu nie powiedziałem zeby zwrócił uwage na to :wall:

A komplet w październiku tylko ponoć dużo podrób jest tego BERU :( a ja raczej przez allegro robie zakupy......

N2O
18-08-2009, 00:35
Gryzący dym w dieslu to problem z nieprawidłowym spalaniem paliwa(świece żarowe, kąt wtrysku zbyt późny, uszkodzony wtryskiwacz).

Nie rób zakupów części nowych na alledrogo, jak już to lepiej zamówić np w intercarsie.

KW
18-08-2009, 00:37
www.intercars.com.pl - również polecam, jeśli coś na szybko potrzebuje to jadę do nich załatwiać (mam ich na miejscu)

ryszinho
18-08-2009, 00:41
W intercarsie kupowałem świece NGK. Prawie 200 zł za komplet i mam. Tam już nic nie kupie. Już wolę na allegro. Na razie się nie zawiodłem (olej, filtry, hamulce).

Dodano po 1 min.:

Aaa...jeszcze jedno, zapłon ustawiałem na blokady (jest OK i zaczął normlanie odpalać), ostatnio wtryski po regeneracji (przestał kopcić) więc zostają świece.

Dodano po 1 min.:

A świece oprócz beru to jakie jeszcze inne są OK?

N2O
18-08-2009, 00:45
Ja mam 10km do magazynu głównego Intercarsu, niestety obsługa to jakaś kpina(co najmniej pół godziny trzeba czekać aby coś kupić), zanim tam się pojedzie to warto poszukać części w ich katalogu internetowym(www.sklep.intercars.com.pl) i spisać numery katalogowe, wtedy jest ok.
:)

Jak coś u nich nie dostępne to można poszukać jeszcze np w FOTA.

Dodano po 2 min.:

Co do innych świec to wbrew pozorom ISKRA jest ok.

ryszinho
18-08-2009, 00:47
FOTA


U mnei brak czegoś takiego jak FOTA.




niestety obsługa to jakaś kpina(co najmniej pół godziny trzeba czekać aby coś kupić),

U mnie ejst podobnie: najpierw czekam w kolejce do obsługi, póxniej mnie te tępoki obsługuja nastepne 10 minut, później musze obejść budynek żeby iść do maagzynu, tam stoje 15 minut i czekam aż przyjdzie kolej na wyszukanie mojej części na magazynie, 5 minut szukają, mogę obejrzeć, ide do kasy, płace, a później stoje w kolejce w magazynie po odbiór towaru.


Nie nawidze tego sklepu :wall:

Dodano po 1 min.:

Aaaa....jeszcze jedno: z tabeli kolorów żarzenia wynika że moje świece grzeją OK :)

Powiedzcie mi tylko jak duża częśc "grzałki" powinna się żarzyć?

rustin
18-08-2009, 10:20
Jak lepiej grzały?wygladaja swiece co lepiej grzeja i gorzej jak to sprawdzić?Jeszcze jedno mogłbyś podesłac mi ta tabelę kolorów żarzenia?

BS
18-08-2009, 11:13
wniosek - problemy z dopaleniem mieszanki - świece.

albo zbyt mała kompresja na jednym z cylindrów -ew złe luzy na zaworach...

Raftik
18-08-2009, 11:35
Na zapłon robię, napięcie 11,3 około, odpalam, znów zaczynaja grzać, napiecie na nich rosnie od około 11 do aż około 14 (napięcie nominalne łądowania) bo jak sie okazało dogrzewane są przez około 30 sekund (znów szok).

Więc myslę że to moze byc przyczyna szybkiego zuzycia swiec.

Pytanie tylko do Was drodzy forumowicze, czy to jest prawidłowy czas a jeżeli nie to gdzie szukac usterki?

Prosze równiez aby ktoś sprawdził u siebie jak jest u niego.




Witam kolegę.

U mnie też po odpaleniu auta świece są jeszcze dogrzewane przez nawet 30-40 sekund :) i po tym czasie widać nawet na oświetleniu auta, że obciążenie prądem spada. Dodam, że moje świece to oryginalne Motorcrafty.





W intercarsie kupowałem świece NGK. Prawie 200 zł za komplet i mam. Tam już nic nie kupie. Już wolę na allegro. Na razie się nie zawiodłem (olej, filtry, hamulce).


A, że tak spytam nieśmiale czemu nie robisz zakupów w pewnym źródle ? na allegro kupujesz ? daj spokój, proszę link na dole ...

np. http://ewcar.pl/pl/product/browse?productName=%C5%9Awieca+%C5%BCarowa+EZD+39+ Motorcraft+1056857

Sklep naprawdę polecam bo tania przesyłka, szybka i uczciwe podejście do klienta i co najważniejsze oryginalne części.

ryszinho
18-08-2009, 12:20
Wtedy jeszcze internetu nei miałem jak kupowałem pierwsze. A w tym sklepie to tak deko drogo jest że tak powiem ja na mnie dlatego kupuje na allegro.

Dodano po 2 min.:


Jak lepiej grzały?wygladaja swiece co lepiej grzeja i gorzej jak to sprawdzić?Jeszcze jedno mogłbyś podesłac mi ta tabelę kolorów żarzenia?

http://www.technique.pl/51/tab2.jpg


Prawidłowa temperatura swiecy to ok 850-900 stopni celsjusza.


A co do tego czy epiej czy grzały chodzi mi o szybkośc nabierania właściwej barwy oraz o powierzchnie jaka sie żarzy. W motorcraftach oba te czynniki nastepowały szybciej intensywniej niz w NGK.