PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] MK IV i turbodziura



donpedro
17-08-2009, 22:53
Niedawno doczytalem sie w innym temacie tj.http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=65418jak koledzy wspominali cos o turbodziurze w MK IV.I to mi dalo do myslenia.Poniewaz w moim z wrzesnia 2008 nie ma zadnejturbodziury.I stad moje pytanie:czyz w zaleznosci od regionu Ford montuje inne silniki?a moze te same tylko inny osprzet.
Dla porownania dolaczam zdiecie silnika.
Czy ktos moglby wrzucic tez jakas fotke dla porownania.
Moje pytanie:o co tu chdzi?
http://i31.tinypic.com/2nkv03o.jpg :glupi:

donpedro
25-08-2009, 17:50
No coz nie widze ze zadnego odzewu.Wiec kieruje bezposrednie pytanie do heko i slawekk bo to oni wspominali o ogromnej turbodziurze.To dla mnie cos nowego bo w Fiesta z silnikiem 1.6 TDCI tez nie mam zadnej turbodziury.Dlatego tez sie zastanawiam czyzby na PL byl pchany jakis tani szajs nieudaczny z Niemiec.Moze mysla ze w PL-u wszystko sie sprzeda?

Oktan
25-08-2009, 19:42
jeśli chcesz pogadać z Heko to pisz do niego na PW lub e-mail, bądź łap go na FCP (http://forum.fordclubpolska.org/index.php?sid=388f26465062f9574fc4cf92a044514b) bo tam częściej bywa

PS.: u nas ci mało jest MKIV tym bardziej z tym silnikiem

eMJot
25-08-2009, 19:46
nie, chyba wszystkie silniki diesla w MKIV są z PSA

Dodano po 2 min.:

przynajmniej 2.0 bo 2.2 od 2008 dopiero PSA a wcześniej ZSD-422 czyli PUMA tak samo jak w TDDI i TDCI

donpedro
26-08-2009, 21:29
nie, chyba wszystkie silniki diesla w MKIV są z PSA

Dodano po 2 min.:

przynajmniej 2.0 bo 2.2 od 2008 dopiero PSA a wcześniej ZSD-422 czyli PUMA tak samo jak w TDDI i TDCI
Z tego co tutaj sie dowiadywalem ze zrodel oficjalnych,wszystkie diesle do wszystkich modeli Forda obecnie montowanych sa z PSA.
A jezeli chodzi o MKIV to mialem okazje przejechac sie jednym z pierwszych wyprodukowanych,wlasnie 140 konnym i tez nie mial turbodziury dlatego stad moje zdziwienie ze na PL przynajmniej w pierwszej fazie(jak twierdzicie)byly montowane(tak sie wydaje) stare modele silnika(oczywiscie odpowiednio wzmocnione-moze ze starych zapasow)

I jeszcze jedno pytanie:
Czy ktos na forum ma w MKIV fabryczne swiatla do jazdy dziennej?
Dzieki i pozdr.

bat
26-08-2009, 22:12
turbodziura to pojecie wzgledne - dla jednych dynamika w tym zakresie jest b. niska a dla innych moze byc wystarczajaca stad byc moze mowa o turbodziurze

slawekk
27-08-2009, 11:34
Turbodziura jest w silnikach 1.8 (125KM). I to całkiem spora.
Trwa co najmniej 1s. Utrudnia płynną jazdę, uniemożliwia szybkie reagowanie.
1.8 to (stary) fordowski silnik z jakimś nietypowym systemem zasilania, może dlatego?

m_niew
27-08-2009, 23:20
Turbodziura jest w silnikach 1.8 (125KM). I to całkiem spora.
Trwa co najmniej 1s. Utrudnia płynną jazdę, uniemożliwia szybkie reagowanie.

zależy jak jeździsz... ja tam nie mogę narzekać na turbodziurę... Jak trzymasz auto na 1,5 tys obrotów to nic dziwnego, że nie możesz szybko zareagować... Trzymając go na około 1,8-2 tys obrotów nie ma żadnych problemów...


donpedro, na pewno 1.8 TDCi nie jest z PSA...

Czy ktos na forum ma w MKIV fabryczne swiatla do jazdy dziennej? czyli... automatyczny włącznik bez podświetlenia deski i zegarów? No mam ;)
W tym trybie możesz mrugać drogowymi, nie włączysz ich, tak jak przeciwmgłowych oraz nie ma doświetlania (opcja z ksenonami)

donpedro
30-08-2009, 20:01
Czyli na PL sa montowane inne silniki z tzw.turbodziora.Dzieki.

Co do swiatel,to w ktorym dokladnie miejscu w reflektorze jest umiejscowiona zarowka.Bo mnie do niedawna sie wydawalo ze te niebieskawe kwadraciki wokol xenona sa zaprojektowane do swiatel dziennych ale znajomy ostatnio probowal mnie przekonac ze jednak nie.Bylo by to dla mnie dziwne zeby tak perfekcyjnego miejsca nie wykorzystac na te swiatla.
Czy moglbys wrzucic jakas fotke z pokazaniem dokladnego umiejscowienia zarowki ze swiatel dziennych i jezeli mozesz to jaka maja moc te zarowki.Serdeczne dzieki.
PS.
Przymierzaja sie w Hiszpanii wprowadzic swiatla dzienne(co za glopota).

m_niew
30-08-2009, 20:18
Ale to działa tak: Przy uruchomieniu silnika włączają się światła mijania bez podświetlenia rejestracji, zegarów, tablicy rozdz., bez możliwości włączenia na stałe drogowych i przeciwmgłowych no i bez doświetlania zakrętów.
Swoją drogą nie rozumiem, czemu Ford nie wstawił świateł do jazdy dziennej np. tam gdzie piszesz.
Nie ma świateł do jazdy dziennej, to jest tylko inne ustawienie komputera w samochodzie...

Co do silnika: 1.8 TDCi to ta leciwa fordowska konstrukcja "LYNX". PSA nie ma 1.8 HDI, więc to jest ten sam silnik co w Focusie (zmieniona turbina, jeśli dobrze kojarzę).

donpedro
30-08-2009, 21:50
Czyli wydaje sie ze po prostu dziady oszczedzaja nawet na swiatlach a tak z tymi podswietlanymi kwadracikami w reflektorach by byl bajer.Moze nawet lepszy jak w Audi-cy.Szkoda.
W sprawie silnika tez dzieki za info. :up:

m_niew
30-08-2009, 23:19
Nie ma problemu :)
Pewnie przy I FL wprowadzą jakieś rozwiązanie, ale na razie nic mi nie wiadomo ;)