PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI & MkII] występujące turbiny



KW
18-08-2009, 01:03
Interesuje mnie jakie turbiny były fabrycznie montowane w Mondeo MkI i MkII? Obecnie mam T2-jkę i jest mi nieco za mała. Czy Ford montował coś większego? Czy pod nasze kolektory podejdzie coś większego czy jedynie struganie nowego kolektora lub flansz przejściowych?

Oktan
18-08-2009, 01:12
znaczy się tuning kombinujesz
ciekaw jestem możłiwości rozwojowych, choć nie wiem czy nie lepiej byłoby swapa zrobić i zapodać mu motor montowany w MKIII

KW
18-08-2009, 01:20
A idź mi panie z elektroniką ;). Mk1 radzi sobie bardzo dobrze szczególnie w mojej budzie. T2 skończyła się na ~105KM i 220Nm (kres możliwości) a paliwa jeszcze jest, więc po co ma się marnować :)

N2O
18-08-2009, 01:37
Dolej więcej paliwa to może więcej doładowania wyciśniesz , ale uważaj co by tłoków nie spłynąć do miski. Turbo możesz założyć jakieś ze zmienną geometrią, tylko sterowanie trzeba by przerobić na nadciśnieniowe.

KW
18-08-2009, 01:49
N2O, jak pisałem T2 jest już na końcu swojego zakresu. MBC ustawione jest na więcej niż 1.7 bara, paliwa jest odpowiednio dużo a Turbinka już wyżej się nie chce zakręcić. Jest po prostu za mała. Nie wiecie może jakie wymiary ma flansza?

N2O
18-08-2009, 03:04
1,7 bar to i tak jest gigantyczne ciśnienie jak na tego diesla(na dłuższą metę silnik może tego nie wytrzymać), dla zwiększenia mocy możesz jeszcze założyć instalację LPG i wtrysk metanolu/wody.
Jakiś duuży intercooler myślę że też by trochę pomógł.
Zakładaj zegar EGT jeśli jeszcze nie masz i daj mu tyle paliwa aby pod maksymalnym obciążeniem temperatura spalin za turbo nie przekroczyła 550st a przed turbo 700st.

Jeśli turbo jest T2 to trzeba chyba szukać coś w tym standardzie.

KW
18-08-2009, 13:53
1,7 bar to i tak jest gigantyczne ciśnienie jak na tego diesla(na dłuższą metę silnik może tego nie wytrzymać), dla zwiększenia mocy możesz jeszcze założyć instalację LPG i wtrysk metanolu/wody.
Jakiś duuży intercooler myślę że też by trochę pomógł.
Zakładaj zegar EGT jeśli jeszcze nie masz i daj mu tyle paliwa aby pod maksymalnym obciążeniem temperatura spalin za turbo nie przekroczyła 550st a przed turbo 700st.

Jeśli turbo jest T2 to trzeba chyba szukać coś w tym standardzie.

ICek siedzi w zderzaku i spełnia swoją rolę nad wyraz dobrze. Nawet po ciężkim upalaniu stalowe kolanka na dolocie nie są nawet gorące. Z tego co wiem nasze silniki wytrzymują śmiało moce 150KM/300Nm - najsłabszym ogniwem w tym wszystkim jest skrzynia biegów.

Nie interesują mnie żadne wtryski LPG i innych takich - mi zależy na mocy użytecznej, nie chwilowej. Auto nie startuje w zawodach, jeździ po ulicy, a tam wtryski i inne takie są wg mnie przerostem formy.

No właśnie. Wg takiej ciekawej stronki moja turbina to GT154. Zastanawiam się czy nieco większy jej brat, GT174 ma tą samą flanszę na wejściu z kolektora wydechowego? Orientuje się ktoś?

BS
18-08-2009, 18:58
Pogadaj z kolegą Exodos -on wkładał większe turbo do silnika MK1 i uzyskał chyba 110 koni...

rekin_poznan
18-08-2009, 21:08
Nie lepiej wstawic silnik od mondeo v6?? ktory ma prawie 200 koni w seri i dopiero myslec o turbawce do tego?? Silnik idzie dostac tanio lub całego angola nieraz za grosze.Widziałem juz fieste z v6 plus turbo :metal2:

KW
18-08-2009, 21:14
Nie lepiej wstawic silnik od mondeo v6?? ktory ma prawie 200 koni w seri i dopiero myslec o turbawce do tego?? Silnik idzie dostac tanio lub całego angola nieraz za grosze.Widziałem juz fieste z v6 plus turbo

Wiesz, można wsadzić do Fiesty silnik z VWeja R32. Ale skoro mam diesla i dłubię diesla, to nie będę ładował się w V6. Druga sprawa - od kiedy tak łatwo uturbić V6?


Pogadaj z kolegą Exodos -on wkładał większe turbo do silnika MK1 i uzyskał chyba 110 koni...

Nie omieszkam. Ale pamiętasz może co za turbo tam wlazło mu? Czy coś poza zmianą turbiny robił jeszcze? 110 koni to można z seryjnej wydmuchać...

Exodos
18-08-2009, 23:46
110 koni to można z seryjnej wydmuchać...

No można, ale ile ona pochodzi ? Doładowanie musi być ok. 1.4 bara stałe a nie w piku, Garrett T03 załatwi sprawe, ale musisz kolektor przerobić bo w MDO Garrett T02 siedzi razem z kolektorem wydechowym.

Dodano po 4 min.:

Do tego zmiana dawki na pompie, ale to robota dla pompiarza.

Dodano po 49 min.:

Dla czytających z Loży:
Wszystkiego Najlepszego :)

KW
18-08-2009, 23:48
No można, ale ile ona pochodzi ? Doładowanie musi być ok. 1.4 bara stałe a nie w piku, Garrett T03 załatwi sprawe, ale musisz kolektor przerobić bo w MDO Garrett T02 siedzi razem z kolektorem wydechowym.

104KM/220Nm chodzi już ponad rok.

Coś więcej na temat przeróbki. Jakiego Garrett-a dokładnie masz na myśli? Ile osiągnąłeś z niego przy jakim doładowaniu? U kogo robiłeś kolektor? Cały nowy strugany czy tylko przeróbka wyjścia?

ryszinho
19-08-2009, 00:38
bo w MDO Garrett T02 siedzi razem z kolektorem wydechowym


Jesteś w błędzie i cały czas go powielasz......

normalnie wykręca sie stara turbine i mozna wkręcić inną....

KW
19-08-2009, 13:21
Przy czym jest to garetowski "Triangle 3bolt" i na tą flanszę pasuje jedynie GT12 i GT15, od GT17 w górę są już inne flansze.

ryszinho
19-08-2009, 14:37
Triangle 3bolt


triangle 3bolt czyli nie rozumiem? opisz co to i z czym się to je.

Exodos
19-08-2009, 16:03
bo w MDO Garrett T02 siedzi razem z kolektorem wydechowym


Jesteś w błędzie i cały czas go powielasz......

normalnie wykręca sie stara turbine i mozna wkręcić inną....

Rozbierz mi tak turbine jak piszesz w swoim i sie odezwij do mnie :)

KW
19-08-2009, 18:16
KW napisał:
Triangle 3bolt

triangle 3bolt czyli nie rozumiem? opisz co to i z czym się to je.

Flansza trójkątna, z zaokrąglonymi rogami i trzema otworami na śruby.

Flansze w kolejnych rodzinach Garretta są już tzw. T25, czyli prostokąt (również zaokrąglone rogi) i cztery otwory na śruby. Również dziura dla przepływu spalin tutaj jest prostokątna i większa w porównaniu do okrągłej i mniejszej z GT12 i GT15.

GT15 z triangle 3bolt
http://www.turbobygarrett.com/turbobygarrett/images/catalog/Turbochargers/gt15_images/GT1544_2.gif

GT20 z T25 flange
http://www.turbobygarrett.com/turbobygarrett/images/catalog/Turbochargers/gt20_images/GT2056---751578-2-_4.jpg



ryszinho napisał:
Exodos napisał:
bo w MDO Garrett T02 siedzi razem z kolektorem wydechowym



Jesteś w błędzie i cały czas go powielasz......

normalnie wykręca sie stara turbine i mozna wkręcić inną....


Rozbierz mi tak turbine jak piszesz w swoim i sie odezwij do mnie Smile

Wiesz, to czy śruby się zapieką czy nie, czy ktoś je zetnie, urwie czy odkręci to już osobista sprawa danej osoby - jednak pisanie że się nie da jest lekko nie fair - zaprojektowane jest to tak, by szło zmienić turbinę, więc zapewne jeśli się postarasz, to zdejmiesz.

rekin_poznan
19-08-2009, 18:36
na allegro są turbiny uzywane stare ,z kolektorem i bez tez widzialem .Wiec ktos musiał rozkrecić

BS
19-08-2009, 22:15
@ KW -czy próbowałeś zmniejszyć autku opory ssania powietrza? Próbowałeś skrócić dolot i dać mu większy przekrój? Dać większy filtr powietrza? Może jakiś duży dobrej jakości stożek? Dodatkowo lepszy (znaczy się z mniejszą ilością tłumików) wydech?

ryszinho
19-08-2009, 22:58
bo w MDO Garrett T02 siedzi razem z kolektorem wydechowym


Jesteś w błędzie i cały czas go powielasz......

normalnie wykręca sie stara turbine i mozna wkręcić inną....

Rozbierz mi tak turbine jak piszesz w swoim i sie odezwij do mnie :)

Wymieniałem kolektor rok temu. Nie wierzysz napisz do kraVco ;)

Dodano po 4 min.:


Wiesz, to czy śruby się zapieką czy nie, czy ktoś je zetnie, urwie czy odkręci to już osobista sprawa danej osoby - jednak pisanie że się nie da jest lekko nie fair - zaprojektowane jest to tak, by szło zmienić turbinę, więc zapewne jeśli się postarasz, to zdejmiesz.


Dobrze prawi :helm: u mnie wykręcenie śrub wyszło w miarę Ok, gorzej było z wyciagnięciem turbiny, strasznie ciasno siedziała ale to nic strasznego....


@ KW już czaje ;) w mkI jest to pierwsze a w mkII to drugie :) tak jakby..

KW
19-08-2009, 23:46
@ KW -czy próbowałeś zmniejszyć autku opory ssania powietrza? Próbowałeś skrócić dolot i dać mu większy przekrój? Dać większy filtr powietrza? Może jakiś duży dobrej jakości stożek? Dodatkowo lepszy (znaczy się z mniejszą ilością tłumików) wydech?

Wydech bez tłumików zaskutkował lepszym spoolem - 2.000 obrotów i mamy już praktycznie full boost.

Dolot niestety inny być nie może poza ewentualnie średnicą. Stożek był męski, jednak wolę osobiście tzw. grzybki (również spory). Prawda jest taka że T2 więcej po prostu nie może dmuchnąć. Ktoś mi kiedyś mówił że T2 można rozpędzić, fabrycznie nową, do MAX 1.8 bara przy idealnych warunkach dla niej.


@ KW już czaje wink w mkI jest to pierwsze a w mkII to drugie Smile tak jakby..

Tzn? Kolektor MK II ma wyjście na T25? Ma ktoś może dla porównania foto jednego i drugiego kolektora?

N2O
20-08-2009, 01:28
Coś mi tu nie gra, turbo dmucha ci 1,7 bara a masz tylko 105KM i 220Nm?
Na pewno pompa jest dobrze ustawiona?

KW
20-08-2009, 01:43
Po czym wnosisz że winno być lepiej? Dodam jeszcze że 104/220 wyszło na lejących wtryskiwaczach i doładowaniu 1.5. Ile jest teraz, po wymianie tych pierwszych i podniesieniu doładowania ciężko oszacować.

ryszinho
20-08-2009, 23:05
@ KW-patrze bo kształcie kolektora- w mkII tez dół kolektora jest taki kwadratowy i kanały sa jakby z zaokrąglonego kwadrata ale co tam wejdzie to nie wiem.

Ja cały zcas mówie że sa inne, nie wiedziałeś o tym?

Dodano po 5 min.:

http://www.allegro.pl/item717647410_kolektor_ford_mondeo_1_8tdi_enduro.h tml niestety swoich zdjęć nie mam a na allegro mało ich jest. tak wygląda z góry.

Tomal
21-08-2009, 21:44
KW ma rację turbina jest po prostu za mała. Może pompować i 2 bary, ale będzie puchła i mocy z tego nie będzie. Trzeba coś większego. Nie wiem jak wygląda mocowanie turbiny w mondeo, ale można by spróbować zaaplikować T3 lub K24 z Golfa 2. Przy silniku 1.6 daję się z niej wycisnąć ok 120KM.