PDA

Zobacz pełną wersję : koło pasowe



fium
18-09-2005, 16:02
Witam kolegów.Mam pytanko czy ktoś z was zmieniał samemu pasek rozrządu.Bo ja wczoraj poległem przy jego wymianie,a mianowicie nie mogłem odkręcić śrubki na kole pasowym ,tym na wale korbowym.Czy ktoś z was ma jakiś sposób,bo ja wczoraj dostawałem szału :wall: .
Dzięki z góry :metal

waldemarz
18-09-2005, 16:15
Kolego pasek rozrzadu zmienia sie razem z kolami i napiczem, przewaznie robi to warsztat. Jestem ciekaw czy zaznaczyles dobrze wszytko i zblokowales kola. :satan:

fium
18-09-2005, 16:44
Mam koła i napinacz,wszystko było ok tylko problem z kołem pasowym. :)

fuel111
18-09-2005, 16:54
Waldek - no nie zdążył wrócić i od razu statystyka leci do góry :)) . A co do tematu to Digital123 wymieniał sam i udzieli ci wskazówek :metal

waldemarz
18-09-2005, 17:00
Musialem przysiasc i zobaczyc co tu sie dzialo jak nas nie bylo :)) :)) :))

fium
18-09-2005, 17:08
Waldek ciekawy jesteś jak baba :metal, ale ci powiem. Tak zaznaczyłem ale co z tego jak poprostu nie chciałem na chama kręcic tym kołem .A jeśli zablokuje koła rozrządu to jak będe chciał odkręcać koło pasowe to pasek klinowy sie uciąga i bałem się że mi przeskoczy. :metal :)

waldemarz
18-09-2005, 19:57
To powiem ci jak baba, jak nie mozesz odkrecic sruby kolo pasowego to jednak kiepsko zablokowales kola :)) :)) :))

komandir
18-09-2005, 20:25
U mnie też był taki sam problem z tą śrubą ale męczył się z nią mechanik. Mówił ponoć że "walczył" z nią aż 3 godziny.Dla mnie to było śmieszne mając klucze specjalne zeby tego nie odkrecił. Aż mi ją w końcu zbił.Widzę ze problem z tą śruba to nie odosobniony przypadek.POZDRAWIAM!!!


___________________________________________

MK1 1.816V GAS SANDOMIERZ

STraits
18-09-2005, 20:29
... bo to wszystko to a nie spece. Stać ich na komplet kluczy z Makro Cash & Carry i tyle. Podjechałbyś do na prawde porządnego serwisu to by wiedzieli co i jak. Wurth poszedłby w obroty i raz dwa by śruba puściła. Wystarczy psiknąć zamrażaczem i śruba puści. niestety opakowanie psikane takiego wynalazku by Wurth kosztuje ponad 50 PLN w detalu, i to chyba netto za 500 ml. Ale nie widziałem jeszcze sytuacji, żeby śróba nie puściła. Ostatecznie jak sie tak męczył - wystarczyło dospawać do niej kawałek pręta i pociągnąć. Śruba do wymiany, ale by poszła - mogła by się jeszcze urwać, dlatego jestem zwolennikiem 'zamrażaczy'. Kto używał wie o czym pisze ;)

digital123
18-09-2005, 22:48
Waldek - no nie zdążył wrócić i od razu statystyka leci do góry :)) . A co do tematu to Digital123 wymieniał sam i udzieli ci wskazówek :metal

No właśnie, jest to dość przerypana sprawa, bo mimo wrzucenia biegu, hamowania hamucem nożnym przez dodatkową osobę jest bardzo cięzko utrzymać aby się wał nie kręcił.

Ja dospawywałem przedłużkę do klucza coby wystawało poza auto, i dwa pręty każdy o długości ok 1m, z takim przełożeniem nie ma siły żeby nie puściło. można ew, pokusić się o metodę tzw. uderzeniową. Ja ma do tego specjalny klucz udarowy, który przez stukanie odkręca śrubę. Ty mugłbyś sprubowqać poprostu stukać młotkiem w klucz, ale tej metody raczej nie polecam

Pontiakus
25-09-2005, 17:22
hyjhkjhkllkj;l

Pontiakus
25-09-2005, 17:40
Sorry to byl kod przyjedz do mnie do warsztatu. damy rade. :beer: :party: