PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] problem z odpalaniem 1,8 td endura de



pitek881
19-08-2009, 19:34
witam was koledzy mam nadzieję że ktoś jest w stanie pomóc bo już sam nie wiem o co chodzi mojemu maleństwu:) mianowicie problem polega na tym że jak silnik się nagrzeje to ciężko mu strasznie zapalić tak jakby się zapowietrzał a raczej nie miał ciśnienia faktem nie mam oryginalnego filtra paliwa tylko od golfa 5 ze względu na wydajność. na początku odpalał po czasie a teraz musze kręcić i kręcić:( powietrza nie łąpie bo mam przeźroczyste przewody ale zauważyłem że pompka paliwa mi nie chodzi ale tą gdzieś przy baku do nie dawna ją słyszałem a teraz robi takie "pyk":) gdzie ona jest???????? bo za chiny nie mogę jej znaleźć a mam wersje kombi prosze pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!! z góry dzięki

rustin
19-08-2009, 20:06
W td nie ma elektrycznej pompki w baku(chyba że się myle to przepraszam)wystarczy troche poczytac i poszukać a nie nowy temat zakładać,kilka tematów niżej jest podobny.Sprawdz czy jak polejesz zimna woda po pompie wtryskowej to lepiej pali,jak tak to prawdopodobnie pompa wstepna wyzioneła ducha a dokłanie wirnik w niej(takie łopatki jak sie nie myle)

sebeszczyn
19-08-2009, 20:21
kolega Rustin ma racje spróbuj polać zimna wodą jak silnik bedzie cieply , jak nie pomoze to mozliwe ze czas wymienic końcówki wtrysków

BS
19-08-2009, 21:23
Ej... Koledzy co Wy doradzacie... na początek to wymiana przewodów paiwowych na elastyczne z metra ciete+ opaski. Nagrzane przewody się odkształcają i puszczają powietrze... Dopiero jak na 300% jesteście pewni, że przewody, filtr, pompka ręczna i podgrzewacz są sprawne, to możecie brać się za diagnozę pompki wstępnej. NIE WCZEŚNIEJ. A co mają wtryski do pomki wstępnej to ja juz nie wiem! Najpierw poczytać, poeksperymentować na swoim a dopiero proszę doradzać-można kogoś w koszta wpędzić niechcący.

rustin
20-08-2009, 00:13
Przecież kolega napisał że nie ma orginalnych przewodów i ma przezroczyste i napewno nie ma powietrza i sie nie zapowietrza więc chyba zapowietrzanie mozna wykluczyć.Jakie to koszta polać zimną woda pompe?Ale przepraszam za wprowadzenie w błąd.

BS
20-08-2009, 09:10
napewno nie ma powietrza i sie nie zapowietrza więc chyba zapowietrzanie mozna

ja bym to jeszcze raz sprawdził.... i jeszcze raz... z doświadczenia wiem, że one są winne 95% problemów z odpalaniem... i fltr oryginalny bym założył -oryginalna pompka ma zaworki zwrotne...

pitek881
20-08-2009, 11:30
dzięki za podpowiedzi i fakt to mogą być stare przewody gdyż nowe mam tylko przy wejściu i wyjściu od filtra faktem jest także to że jak odpowietrzałem go przy ciepłym silniku dużo powietrza wyszło bo wiadomo przy rozruchu nie widze przewodów:) ale fakt sprawdze z tą zimną wodą:) to mówicie też, że filtr paliwa a ile on kosztuje jak ktoś wie:)????

Bula
20-08-2009, 11:37
to mówicie też, że filtr paliwa a ile on kosztuje jak ktoś wie:)????
W granicach 20 zł

pitek881
20-08-2009, 21:06
oka dzięki za pomoc fakt wymieniłem przewody i pomogło ale fakt filter też wymienie po za tym i tak pompka idzie do regeneracji bo mam moje maleństwo od niedawna więc przyda mu się to:)(:):):):):) a po za tym sam jestem mechanikiem więc jak mógłbym pomóc to piszcie nawet prywatnie: pitek881@wp.pl i dzięki za pomoc:)