PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] jaki mam silnik?



Lukasz
20-08-2009, 10:34
witam, jestem świeżym posiadaczem kombiaka 2.0 mk3 i teraz mam pytanie
odnośnie silnika
po zdekodowaniu VINu wyskoczyło mi że silnik to DI (chyba że źle to rozumiem)
http://img200.imageshack.us/img200/6791/27900346.jpg

natomiast na klapie jest TDCi
powinienem się zaniepokoić że silnik/klapa był/a wymieniany? w salonie Forda nic nie wychwycili podczas całej ścieżki diagnostycznej a sprawdzali też vin :/

poza tym jak sprawdzić czy to jest silnik tdci? a jeśli jest to dlaczego vin wskazuje na DI?
nie znalazłem na forum takiego miejsca, ale może są tu gdzieś zdjęcia poszczególnych typów silnika z różnych mondeo?
jeśli nie, to może warto o tym pomyśleć?

Paolo
20-08-2009, 10:42
TDCi - listwa ciśnieniowa i dopiero do niej przykręcone przewody od wtryskiwaczy

TDDi - przewody od wtryskwiaczy przykręcone bezpośrednio do pompy

tak najszybciej sprawdzisz :)

kreeecik
20-08-2009, 10:45
HCPR - High Pressure Common Rail
DI - Direct Injection

marctwain
20-08-2009, 11:03
Pod plastikową osłoną górną w TDCi widać podłużną listwę (nad kolektorem) jak napisał poporzednik z Zarządu. Nie patrz na klapy i emblematy, bo ludzie czepiają rozmaite rzeczy. ja na audi widziałem xc awd z Volvo zamiast quattro. ;)

eMJot
20-08-2009, 11:05
każdy silnik w mondeo mk3 diesel to DI, DI to po prostu wtrysk bezpośredni paliwa do cylindrów z pominięciem komory wirowej jak w starszych dieslach, common rail to też DI, kolego masz TDCI i nie przejmuj się

Lukasz
20-08-2009, 11:33
kolego masz TDCI i nie przejmuj się

teraz rozumiem, dzięki kolego, zaniepokoiłem się bo na autocentrum chciałem poczytać opinie i tam przy mk3 jest do wyboru 5 diesli - dwa DI i trzy TDCi - ludzie tak pewnie wpisywali i mnie zdezorientowali.
dzięki

wojko80
23-08-2009, 13:15
nie chce robic smietnika na forum wiec dopne sie tu do tematu nie mam pojecie jaki mam silnik?? brzmi to bardzo glupio ale nawet mechanik nie moze mi sie okreslic ktory model posiadam bo z 02 r podobno byly tylko dwa 115 i 90 jak to mam sprawdzic nawet w papierach jak dostalem z samochodu tam nic nie pisze kumpel mial wersje taka jak ja LX i jezdzilo to duzo szybciej i byl bardziej zrywniejszy niz moj a pod maska wyglada tak samo ja max polece 190 on ponad 200 i nie wiem czy on disle sa takie szybkie i ja mam cos zepsute czy mam poprostu najslabsza wersje :(

adamcz
23-08-2009, 19:22
Sprawdź numer na bloku silnika, po otwarciu maski stojąc przodem do auta, po lewej stronie na przedniej części silnika między pompą wtryskową a pokrywą rozrządu. Jest tam taka płaska część, na której jest pionowo wybity kod modelu silnika i kilka cyfr identyfikujących silnik ( numer seryjny chyba ):
Kody modeli silników wysokoprężnych są takie:

D5BA= TDDi 90KM
D6BA= TDDi 115KM
FMBA= TDCi 115KM
FMBB= TDCi 130KM

Co do dwóch ostatnich to nie mam 100% pewności czy to są rzeczywiście takie numery.
Poza tym na tabliczce znamionowej we wnęce drzwi pasażera-pionowy ciąg znaków, druga pozycja:
5= TDDi 90KM
6= TDDi 115KM
7= TDCi 115KM
9= TDCi 130KM

Jak rozróżnić TDDi od TDCi pisali koledzy powyżej.

Oczywiście oznaczenie na tabliczce będzie się zgadzać ze stanem faktycznym jeżeli poprzedni właściciel nie robił żadnych zamian. U mnie była zamianka z TDCi 130KM na TDDi 115KM. Sprawdziłem po numerze na bloku silnika. Może być on słabo widoczny albo w ogóle nie czytelny ( tak było u mnie ) i trzeba go szczotą drucianą i odrdzewiaczem potraktować ( ja potrzebowałem ok, 1godz aby go wyczyścić ).

Powodzenia

wojko80
24-08-2009, 20:36
ok juz sprawdzilem troszke mi to zajelo ale sie udalo jednak 90PS nawet na obudowie od rozrzadu pisze i model silnika
Dziekuje :)

wojko80
27-08-2009, 20:56
a czy ktos jest w stanie mi powiedziec czy te fordy maja pasek rozrządu czy maja łańcuszek bo każdy mi gada coś innego i nie mam pojęcia co robic autko kupilem od taksówkarza i ma przejechane 223 tys mil i nie znam histori tego samochodu wiec wymieniłem juz wszytsko to co potrzeba + pare czesci zawieszenia i przyszedł teraz czas na rozrząd ale nie wiem co mam robic bo nie wiem co mam :(

eMJot
27-08-2009, 21:20
łańcuch kolego, łańcuch - jak ktoś mówi inaczej - możesz się śmiać :) rozrząd bezobsługowy, chyba że się tłucze to wymiana napinaczy

wojko80
28-08-2009, 17:31
dzieki wielkie kolego :) nie nic sie nie tlucze silnik naprawde ladnie pracuje cicho i rowno wiec zostawiam tak jak jest dzieki jeszcze raz