PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] 2.0 TDCi 130 KM 2002R



Malar
20-08-2009, 21:03
Witam
Stałem się jak na razie szczęśliwym posiadaczem mondziaka 2.0 TDCi 130 KM 2002R.
W ciągu miesiąca zrobiłem nim ponad 2000 km i nic się nie dzieje.
Proszę o opinię o tym silniku
Jakie są jeszcze wady prócz wiadomo wtrysków ???
Jakie są za i jakie przeciw chodzi o ten silnik

marctwain
20-08-2009, 21:13
Ja kupiłem swojego w salonie jako uzywany. Miał gwarancję Auto Plazy, niecały roczek i 23kkm przebiegu. teraz ma 102kkm i nic jeszcze oprócz napinacza nie robiłem. Tarcze raz zmieniałem. Amorków nie. Ale tył już niedługo. jeżdzi sie dobrze, zrobiłem chipa na 152km i 349Nm. Poprawa bardzo duża. Tylko te spalanie. dzisiaj tankowałem i wyszło z liczenia na piechotę 9,2 litra w mieście. A jeżdżę normalnie bez zaliczania świateł. Chyba napisze na forum czy ktoś tak ma, bo wydaje mi się, że trochę rośnie. może objaw jesieni życia wtrysków..? atak w ogóle to: ford g...o wort ale jedzie się jak Lord. ja go bardzo lubię. :)

Malar
20-08-2009, 21:16
takie spalanie w 130 KM to normalne diesel lubi stałą predkość i obroty ja na trasie swoim przy jezdzie 120 140 km/h zchodze do 5.4 - 5.7 l/100 a w miescie zalezy czy sa korki czy nie jak nie ma to zalezy 6.5 do 8 a jak sa duze to i 9 wciagnie

marctwain
20-08-2009, 21:34
Witam, wiem że diesel lubi trasy, ale u mnie w trasie jadąc tak ok 140 spalił 8. Fakt, że wracając już z dzieciakami i teściową na pokładzie też spalił 8. Jakoś nie potrafię jechać w trasie tak do 120 ;) Ale dzieki za pocieszenie ;)

bat
20-08-2009, 21:53
jezdze dopiero 5 dni po jezdzie na A4, troche w trasie i troche w miescie pokazal 6.8
dzis skasowalem bo chcialem zobaczyc jak to w miescie wyglada no i jak na razie kolo 8-9 z tym ze ja lubie sobie pokorzystac z turbo wiec obroty chodza po skali ale fakt ze jak sie jedzie rowno to szybko spalanie spada :)

daniellomasa
20-08-2009, 22:25
wracając już z dzieciakami


Jakoś nie potrafię jechać w trasie tak do 120
proponowałbym się nauczyć
ekonomiczniej bezpieczniej :)) :)) :)) :nono:

jak dlamnie silnik elastyczny ekonomiczny
przy 130 konikach dość zwinny jak na tę wagę auta

tompiorko
21-08-2009, 00:28
proponowałbym się nauczyć
ekonomiczniej bezpieczniej

Właśnie, a już jak teściowa na pokładzie to musss :))

marctwain
21-08-2009, 08:15
:)) Nie no z teściową to nie przekroczyłem 80............. mph :)

Malar
21-08-2009, 14:59
Witam
Stałem się jak na razie szczęśliwym posiadaczem mondziaka 2.0 TDCi 130 KM 2002R.
W ciągu miesiąca zrobiłem nim ponad 2000 km i nic się nie dzieje.
Proszę o opinię o tym silniku
Jakie są jeszcze wady prócz wiadomo wtrysków ???
Jakie są za i jakie przeciw chodzi o ten silnik

może dostanę w końcu jakąś konkretną odpowiedż...

marctwain
21-08-2009, 16:51
Napisałem co robiłem od czasu zakupu. Wiem, że siada koło dwumasowe. Wiecej grzechów nie pamiętam ;) Poczytaj tematy tych, którzy zgłaszają awarie. Ja mam jeszcze volvo xc70 2.5t z 2006 benz. Ale oddałem żonie. jeżdzi się naprawde fajnie, jeśli zawieszenie ok. Silnik też dynamiczny. zawsze można zawirusowac. Ja nie mam na razie żadnych problemów ani z silnikiem ani z niczym innym. Wymieniam części, których eksploatacja wymaga okresowej wymiany. ;)

daniellomasa
21-08-2009, 20:50
może dostanę w końcu jakąś konkretną odpowiedż...
u mnie na razie wtryski (zrobione)
rura intercollera (owinięta taśmą samowólkanizującą ) działa bez zarzutu
klapa tył (mikro przęłącznik ) samo się naprawiło
łącznik stabilizatora (prawy przód i lewy tył) do naprawy stuka


moim zdaniem nie ma dwóch identycznych aut
w jednym wtryski polecą szybko w innym o wiele dłużej posłużą
dwu masa to samo
i my sami mamy inne techniki jazdy i podejście do eksploatacji

występują różne przypadki awarii i w różnym czasie
jedne powielają się bardziej inne nie
więc jeżeli nic się nie dzieje to po co o to pytać jeżdzić i tyle