PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] wymiana silnika z mk2 na mk1



Lukas392
22-08-2009, 09:51
witam otóź stary silnik w moim mondeo mk2 endura-de się "skończyl" znalazłem silnik tylko w bardzo dobrym stanie tylko że z mk1 i nie wiem czy mi podejdzie wszystki graty jak pompa turbo wtryski bedę przekładał z poprzedniego czy da radę taka przekładka bedzie dobrze?? z góry dzieki

Paolo
22-08-2009, 18:19
Akurat tych silników nie zamienisz z MKI tylko do MKI i z MKII do MKII wypróbowane już przez mnie i kolegą Piotrka.

ryszinho
22-08-2009, 22:07
A dlaczego nie da rady zamienic? Przeciez blok, głowica to to samo jest. Deko różnicy w wałku rozrządu i całym rozrządzie ale to nie problem.

Paolo-co jest przeszkodą?

rekin_poznan
22-08-2009, 22:11
Akurat tych silników nie zamienisz


Nie raz widziałem mk2 z silnikiem starym 1.8td nie endurą.Nawet na allegro teraz był 98 lub 99 i miał od mk1.Spokojnie mozna cały włozyc od mk1

ryszinho
22-08-2009, 22:24
A co do tematu: ze starego silnika zostawiasz tylko: cały silnik wraz z rozrządem (pamietaj ze teraz bedziesz miał rozrzad do mkI a nie mkII, pokrywke zaworów mozesz wstawic endura :) wtryski wstawiasz swoje, pompa Twoja, kolektory Twoje, turbo Twoje, wsio Twoje. Aaaa...obudowę termostatu wsatwiasz Twoja wraz z czujnikami temp Twoimi. Nie wiem jak jest z czujnikiem oleju czujnikiem na kole zamachowym.

Lukas392
24-08-2009, 21:13
już po wymianie wszystko jest ok poza tym że teraz prędkościomierz lata jak chce znaczy się do 2tys/obr pokazuje dobrze a potem wkręca się na maxa co może być czy to wina czujnika?? czujnik jest z mkI ma to jakieś znaczenie??

ryszinho
25-08-2009, 08:14
Może jakaś zmiana czujnika była, w końcu zegary tez inne są, moze tamten jest od wersji z linką. przełoż swój czujnik i bedzie wiedział moze na czym stoisz ;)

Paolo
25-08-2009, 10:59
Paolo-co jest przeszkodą?


Dobrze z MKI do MKII ok ale w stecz z MKII do MKI robiliśmy przekładkę i lipa. Silnik nie pracował tak jak powinien.

KW
25-08-2009, 11:55
Paolo-co jest przeszkodą?


Dobrze z MKI do MKII ok ale w stecz z MKII do MKI robiliśmy przekładkę i lipa. Silnik nie pracował tak jak powinien.

A co nie grało?

Paolo
25-08-2009, 12:13
Nie miał wogóle mocy i nie równo pracował.

BS
25-08-2009, 13:03
Paolo-bo w mk2 jest elektroniczne sterowanie korekcją kąta wtrysku-trzeba było przełożyć także elektrykę silnika i sterownik silnika-ale to już kablologia wtedy by odchodziła...

Z mk1 do mk2 podejdzie bez problemu-trzeba tylko przekładać razem z turbo, dolotem i pompą wtryskową aby uniknąć wszelkich problemów. Nawet chyba w aucie Szczerby była taka kombinacja zrobiona o ile dobrze pamiętam.

ryszinho
25-08-2009, 16:10
Jeżeli przekłada sie sam blok=głowica to jakiegokolwiek problemu nie ma.

jeżeli chcemy przełozyc silnik z osprzetem to juz tu moga pojawic się sie problemy, tak jak kolega wspomniał wynikających z roznic w sterowaniu tych dwóch jednostek.