PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Wymiana filtra paliwa



rustin
22-08-2009, 19:02
Właśnie wymieniłem filtr paliwa,przejechałem na nim 10tys i co mnie zdziwiło był na nim taki brązowy nalot jak rdza od środka wczesniej tak nie miałem.Przy składaniu i dokrecaniu probowałem go tak ustawić żeby był w koło równo na podstawie ale za każdym razem jak dociągam srube to się przesuwa i z jednej strony jest luka a z drugiej juz nie ma wogóle,w sumie uszczelka ta jest szeroka wiec chyba nie powinno się nic dziać?

bossi11
22-08-2009, 22:36
Nie ma obawy jak nie wycieka ropa to niepowinieneś się martwić u mnie też jest troche nierówno ,najważniejsze żeby był szczelny a nalot to jest poprostu czystość naszego paliwa hehe

rustin
22-08-2009, 23:23
zauwazylem ze teraz nawet chwile po zgaszeniu moge nacikac reczna pompke kilka razy i malo co twarda sie robi,wczesniej wystarczylo raz i to po nocy drugi raz juz sie nie dawało.Co to moze być?wszystko skreciłem jak było,mocno uszczelki też nowe.

rustin
23-08-2009, 12:54
Wiecej nie kupie filtra bosha jakbym go nie ustawiał i dokrecal bokiem lapał powietrze i ciekła ropa pojechałem do znajomego co ma sklep i założyłem filtronazobaczymy czy bedzie dobrze.

rustin
27-08-2009, 18:00
Mam pyatnie,jak mocno trzeba dokrecić filtr paliwa?boje się żeby gwintu nie zerwać w podstawie.Wystarczy lekko,w końcu jest gumowa uszczelka to chyba dobrze trzyma prawda?

Tomasz
27-08-2009, 18:13
Śruby nie trzeba mocno dociągać.Sprawdź czy poprawnie założyłeś uszczelki.Ja jak pierwszy raz zmieniałem filtr to założyłem górną uszczelkę na dól i dolną na górę(minimalna różnica na średnicy) i miałem ten sam problem co ty.Rozebrałem złożyłem jeszcze raz i było ok.I nic się nie przekrzywia.

rustin
27-08-2009, 18:20
Już wszystko jest ok filtr jest na środku itd,poprostu bosha ma dziwny rant zamiast wgłębienia jak inne marki filtrow.Uszczelki dobrze założyłem bo widzialem że sa rózne.Chodzi mi własnie o to czy trzeba mocno dokrecać?

Tomasz
27-08-2009, 18:40
Z wyczuciem.Jak będzie ciekło zawsze można troszkę dociągnąć.Jak ukręcisz to będzie problem.

rustin
27-08-2009, 19:05
ciec nie cieknie tylko żeby powietrza nie łapał dlatego nie wiem jak to dokrecić

Tomasz
27-08-2009, 19:16
Załóż wężyk przezroczysty między filtrem i pompą to będziesz widział czy nie ciągnie powietrza,ale jak nie cieknie to i nie powinien zaciągać.

rustin
27-08-2009, 20:00
Mam założone czarne zbrojone bo przezroczyste jak miałem to pod wpływem gorąca zaginały się.

Perez
28-08-2009, 18:54
Tak jak pisał uro nie trzeba tego dokręcać na siłę, wystarczy że doksęcając poczujesz opór, to już mu starczy. A jeżeli filtr masz na środku, i uszczelki dobrze założone, i dobrze dokręcone to nie powinien Ci zaciągać powietrza. A takie dodatkowe pytanie (może głupie) te dwie małe uszczeleczki założyłeś?

rustin
28-08-2009, 22:09
tak w sumie 4 uszczelki.