PDA

Zobacz pełną wersję : Termowylacznik wentylatora chlodnicy.



espe
28-03-2005, 11:38
Wie ktos gdzie ten termowylacznik w moim mondku powinien sie znajdowac? W roznych zrodlach roznie pisza.

Pozdrawiam.

STraits
28-03-2005, 11:44
Od dołu do termostatu jest wkręcony czujnik temp. Pozatym mógł się np. przepalić rezystor, który znajduje się na dole obudowy wentylatorów (po lewej stronie - kierowcy).

Diabel
28-03-2005, 13:45
Stary poszukaj wcześniej postów jest dużo na ten temat ja ci mogę powiedzieć tylko tyle że w benzyniaku nie masz termowyłącznika wiatraka chłodnicy... reszte sobie doczytaj

STraits
28-03-2005, 13:52
Ty chyba w tym momencie żartujesz. Odepnij sobie kostke od czujnika przy termostacie i zobaczysz jak zareagują silniki. Włączy się "tryb awaryjny" i ruszą oba wiatraki.

Diabel
28-03-2005, 14:51
Nie żartuję. Po pierwsze ten na dole termostatu to czujnik od wskazań temp. na tablicy rozdzielczej ten na górze daje odczyt do jednostki sterującej o temp. silnika. Dopiero po analizie komp. włącza wentylator za pomocą przekażnika. I jeszcze jedno nie wszyscy mają dwa wentylatory możliwa jest regulacja obr. Co do trybu awaryjnego to owszem prawda. Czy nie jest tak?????

espe
28-03-2005, 16:02
Nie żartuję. Po pierwsze ten na dole termostatu to czujnik od wskazań temp. na tablicy rozdzielczej ten na górze daje odczyt do jednostki sterującej o temp. silnika. Dopiero po analizie komp. włącza wentylator za pomocą przekażnika. I jeszcze jedno nie wszyscy mają dwa wentylatory możliwa jest regulacja obr. Co do trybu awaryjnego to owszem prawda. Czy nie jest tak?????

Chyba sie zgadza, u mnie jest jeden wiatrak, ale jak patrze od gory na chlodnice to na dole od strony kierowcy cos jest podpiete i jakis kabel idzie. A mozliwe ze gdy komputer nie ma sygnalu z tego czujnika na gorze termostatu to wlacza tryb awaryjny nawet po wlylaczeniu stacyjki? U mnie tak bylo, do dziesiaj bo jak kolejny raz podlaczalem zlacze do wiatraka to cos zaiskrzylo i teraz juz wogole wiatrak nie chodzi.