PDA

Zobacz pełną wersję : cofanie się paliwa???



kadkarol
21-09-2005, 20:59
Mam problem z odpalaniem rankiem Mondka. Od początku palił mi kiepsko, łapał po 4, 5 sekundach. W stacji diagnostycznej wyszło, że są uszkodzone 2 świece żarowe. Niedawno wymieniłem na nowe wszystkie 4. Bez skutku. Wymieniłem filtr paliwa. Bez skutku.
Jednak któregoś ranka coś mnie tknęło i dopompowałem ręcznie paliwa. Auto zaskoczyło po 1 sekundzie. Teraz sytuacja się powtarza każdego ranka. Nie chce mi się jednak codziennie rano otwierać maski.
Jaka jest przyczyna cofania się paliwa? Czy należy wymienić zawór odcinający?

mariokar
21-09-2005, 21:11
WITAM
sprobuj wieczorem po jezdzie odkrecic korek przy baku moze robi sie podcisnienie bo masz zapchany odpowietrznik(u mnie tak bylo)
Albo załóż zaworek zwrotny taki najlepiej aluminiowy dostaniesz w sklepie z czesciami do traktorow pasuje idealnie
NARA

waldemarz
21-09-2005, 21:19
zaworek zwrotny taki najlepiej aluminiowy dostaniesz w sklepie z czesciami do traktorow pasuje idealnie
NARA :)) :)) :)) :)) :)) wybacz kolego ale ten traktorek jest najlepszy. :metal

kadkarol
21-09-2005, 21:42
Jak wypróbuję sposób, to dam znać

krzys-68
21-09-2005, 22:07
zawór na pompie przepuszcza,albo przewód ma fałszywe powietrze

waldemarz
21-09-2005, 22:20
Tak jak Krzys napisal najpierw sprawdz dobrze mocowanie przewodow paliwowych bo moze jest za luzny i dostaje lewe powietrze.

Lowlander
21-09-2005, 22:55
Dokładnie, ja bym obstawiał szybkozłączki przewodów paliwowych. Dzięki szybkozłączkom łatwiej montuje się w fabryce, ale potem wyrabiają się od wstrząsów. Tam może łapać lewe powietrze. Przerabiałem taki scenariusz.

kadkarol
21-09-2005, 23:14
Dokładnie, ja bym obstawiał szybkozłączki przewodów paliwowych. Dzięki szybkozłączkom łatwiej montuje się w fabryce, ale potem wyrabiają się od wstrząsów. Tam może łapać lewe powietrze. Przerabiałem taki scenariusz.

Czy takie szybkozłączki są do kupienia? A jeśli tak to gdzie? Koledze kiedyś jedna się uszkodziła i nigdzie nie mógł dostać. Zrobił połączenie na stałe.

krzys-68
21-09-2005, 23:16
Niestety używane najczęsciej są słabe,nowe tylko ASO :zly:

waldemarz
21-09-2005, 23:24
Takie samozlaczki kupowalem kiedys tez w tej firmie http://www.bhmd.pl/dynamic.php

Lowlander
21-09-2005, 23:59
Dokładnie, ja bym obstawiał szybkozłączki przewodów paliwowych. Dzięki szybkozłączkom łatwiej montuje się w fabryce, ale potem wyrabiają się od wstrząsów. Tam może łapać lewe powietrze. Przerabiałem taki scenariusz.

Czy takie szybkozłączki są do kupienia? A jeśli tak to gdzie? Koledze kiedyś jedna się uszkodziła i nigdzie nie mógł dostać. Zrobił połączenie na stałe.

Sądząc po postach trudno o takie złączki. Ja zrobiłem jak twój kolega, tylko, że wszystkie na sztywno - kawałek węża, opaski 10-16, 15 minut i gotowe. Na pewno wyjdzie znacznie taniej, a działa od grudnia ub. r. i jest ok.

kadkarol
13-11-2005, 11:20
NIestety na razie moje boje z tym problemem trwają nadal.
Szybkozłączki uszczelniłem-bez efektu.
Zauważyłem natomiast na przewodzie doprowadzającym paliwo z pompki ręcznej do pompy jakiś czarny walec. Myślałem, że to może byc właśnie zawór zwrotny. Rozebrałem i w środku nic nie było. Może ktoś tam grzebał i coś jest zgubione. U was też jest coś takiego na przewodzie?

wrozek
13-11-2005, 11:44
A może membrana w tej pompce ręcznej zaczyna sito przypominać?