PDA

Zobacz pełną wersję : Parowanie szyb



rydzadam
23-09-2005, 11:40
Pewnie było o tym nie raz, ale może jakieś nowe niedrogie specyfiki się pojawiły, które wypróbowaliście, aby zmniejszyć nieporządane parowanie szyb wewnątrz Mondka. Jest to typowa przypadłość MDO, jak wszyscy wiemy i zaczęło się znowu, jak to na jesieni. Ogrzewania elektrycznego nie mam, szyba odtłuszczona, umyta, ale niewiele to pomaga.

v1tek77
23-09-2005, 12:03
Mnie Fuel zmienil na zlocie filtr kabinowy i bylo co zmieniac bo wygladal tragicznie. Mam teraz cicha nadziej, ze moje problemy sie skoncza, bo podczas podrozy do Korzkwi jak zlapala nas okropna ulewa mialem nieliche problemy :wall:

tokocz
23-09-2005, 12:08
Nie chcę Cię załamywać, ale u mnie po wymianie filtra nadal parowały.
Ktoś pisał, że można umyć szyby od wewnątrz ludwikiem. Może można spróbować?

Andy
23-09-2005, 12:08
Dokładnie, wymień filtr jest schowany na podszybiu.
Zdejmiesz osłonę podszybia tą bez wycieraczki, pod spodem bęzie obudowa filtra rozepnij ją (najlepiej z jednej str. łatwiej będzie zamknąć)
Wymienisz filtr i po sprawie.

Andy
23-09-2005, 12:09
Nie chcę Cię załamywać, ale u mnie po wymianie filtra nadal parowały.
Ktoś pisał, że można umyć szyby od wewnątrz ludwikiem. Może można spróbować?
A obudowę filtra masz szczelną?

tokocz
23-09-2005, 12:12
Raczej szczelną. Jeszcze mogę sprawdzić. :)
Ale powiedz, co to ma do rzeczy? Jakby była nieszczelna, to chyba by był lepszy przepływ powietrza. :satan:

Andy
23-09-2005, 12:29
I wody. Warto jeszcze sprawdzić kanaliki odprowadzające wodę z podszybia. :satan:

v1tek77
23-09-2005, 12:29
Raczej szczelną. Jeszcze mogę sprawdzić. :)
Ale powiedz, co to ma do rzeczy? Jakby była nieszczelna, to chyba by był lepszy przepływ powietrza. :satan:
Jakby byla nieszczelna to byl lapal lewe powietrze, nieodfiltrowane :satan:

Andy
23-09-2005, 12:30
W sytuacjach ekstramalnych (nieszczelna obudowa i zapchane kanaliki) woda może dostawać Ci sie do środka auta, czego przykłady były już na forum.

tokocz
23-09-2005, 12:35
Andy, a u Ciebie szyby nie parują? (zakładamy oczywiście jazdę bez klimatyzacji :) ).

Andy
23-09-2005, 12:39
Tylko w sytuacji kiedy w ulewę wejdę do auta. Ale to akurat normalka. W trakcie jazdy nie.

Daniel
23-09-2005, 12:39
Na zaparowane szyby polecam włączyć klime na chwile. Para znika w oczach. (prosta zasada działania klimatyzacji osuszanie powietrza).

I jeszcze najlepiej na obieg otwarty, by nie mielic powietrza wewnątrz. Zresztą taki zabieg jest opisany w instrukcji mondka. (była w wersji elekttronicznej na forum)

BTW> Jak ktos chce takową to prosze na prv. Podeśle ;)

Daniel

leslaw
23-09-2005, 12:49
wymiana filtra pomaga ,ale nie rozwiązuje problemu
pozostaje manipulacja ustawieniem nawiewu,
trochę na szybę przednią i trochę nawiew ogólny" góra"
wtedy lepiej odparowują boczne.
kratki boczne nakierować na szybę,kratki srodkowe zamknąc.

waldemarz
23-09-2005, 12:54
Pewnie było o tym nie raz, ale może jakieś nowe niedrogie specyfiki się pojawiły, które wypróbowaliście, aby zmniejszyć nieporządane parowanie szyb wewnątrz Mondka. Jest to typowa przypadłość MDO, jak wszyscy wiemy i zaczęło się znowu, jak to na jesieni. Ogrzewania elektrycznego nie mam, szyba odtłuszczona, umyta, ale niewiele to pomaga. Rydzydam sama wymiana filtra nic nie daje, poprostu co jakis czas jesli uzywasz klime to przemycie szyby od wewnatrz woda z ludwikiem pomaga i ja tak juz stosuje od jakiegos czasu i nie mam z parowaniem szyby zadnego problemu. :metal A najlepiej to pierwszy raz umyj szybę od wewnatrz denaturatem lub jakism srodkiem na spirytusie, ale najlepiej denaturat pomaga. :metal :metal Sprawdzone na 100%.

HEVA
23-09-2005, 14:01
Mozna zapodac minimalnie ogrzewanie - wtedy para znika w oczach tak samo jak przy klimie. Jak temp powietrza spadnie to zimnym powietrzem nie da sie usunac pary.

rydzadam
23-09-2005, 19:52
Dzięki za porady, zawsze można na Was liczyć, ale:
1. Niestety nie mam klimy.
2. Filtr pyłkowy wymieniony, obudowa szczelna, kanaliki drożne, i tak to niewiele daje.
3. Denaturatem myłem, później Ludwikiem - narazie najlepsza metoda, ale problem nie znika.

Chyba kupię pierwszy lepszy środek "antyzaparowaniowy" - ale dziwne słowo :jezyk1: i wypróbuję.

waldemarz
23-09-2005, 20:08
Ja jeszcze sprawdzilbym na twoim miejscu sile nawiewu na szybe przednia ustawiajac nawiew tylko na szybe. Moze tutaj jest cos nie tak. Sprawdz z jaka sila wychodzi powietrze z tych wywiewow przy szybie.

rydzadam
23-09-2005, 20:17
Tu też w porządku, wieje jak cholera. Po prostu ten typ tak ma. Wada wrodzona mkI, mkII, chyba że jest klima albo elektryczne ogrzewanie szyby. Po prostu chciałem podpytać, czy zna ktoś dobry środek w sprayu, albo coś podobnego.
Dzięki i pozdrowiam wszystkich, idę na zakończenie maratonu wyborczego posłuchać debaty na jedynce.

mburz
23-09-2005, 20:30
Szczęśliwi ci co mają AC i ogrzewaną przednią szybę

Pozdrówka

Henryk
23-09-2005, 21:50
Szczęśliwi ci co mają AC i ogrzewaną przednią szybę

Pozdrówka

No właśnie.Doceniam w czasie deszczu ten wynalazek tzn ogrzewana przednią szybę.A jak musiałem wymienić przednią szybę to koledzy pokazywali mi palcem w czoło kiedy uparłem sie na ogrzewaną ( była 2 razy droższa).Ja stwierdziłem że skoro orginalnie była grzana to chcę aby tak zostało.Teraz wiem że było warto chociaż musiałem się na nią zapożyczyć.

yogi42
23-09-2005, 22:15
Dzięki za porady, zawsze można na Was liczyć, ale:
1. Niestety nie mam klimy.
2. Filtr pyłkowy wymieniony, obudowa szczelna, kanaliki drożne, i tak to niewiele daje.
3. Denaturatem myłem, później Ludwikiem - narazie najlepsza metoda, ale problem nie znika.

Chyba kupię pierwszy lepszy środek "antyzaparowaniowy" - ale dziwne słowo :jezyk1: i wypróbuję.


widze ze masz kombi

u mnie w kombi jak zdejmę osłonki tapicerki w bagażniku to na wysokości zderzaka są jakieś odpowietrzniki

moze masz je czymć przypchane??
u mnie sam zapchałem jakimiś szmatami i parowały strasznie

teraz jest troszkę lepiej

HEVA
23-09-2005, 22:39
Po prostu ten typ tak ma.

Wcale nie, bo mój tak nie ma. Auto masz identyczne. Włączam nawiew na szybę, jak jest chłodno to podkręcam lekko temp. i para znika w oczach w parę sekund. Posprawdzaj czy nawiew przełącza się na obieg z zewnątrz.

damga
01-10-2005, 23:52
Zamiast ludwika można spróbowac przetrzeć też jakimś tanim szamponem

leslaw
02-10-2005, 10:21
nie wiem czy macie podobne wrazenia,ale u mnie parują szyby boczne
głownie i muszę regulować dając nawiew ogólny ,wtedy odparowują lepiej itd.

ostatnio tak popatrzyłem sobie na przelot do drzwi(jest ładna uszczelka gumowa,ale dalej ten trójkącik od lusterek nie jest na oko dobrze uszczelniony i wydaje mi się,ze częsc powietrza idzie gdzies w dziury,zamiast na szybę?
sprawdzał to ktos ?ewentualnie uszczelnił?

LaBobas
02-10-2005, 14:05
A wiecie co ja niedawno zauwazylem?Ze nawet jak deszcz padal i bylo mokro to nie parowaly.Dopiero jak dojezdzalem do jakiegos autka przedemna to zaczynaly lekko parowac.Kurde i sprawdzilem do pare razy i zglupialem. 8O

rydzadam
02-10-2005, 16:12
A wiecie co ja niedawno zauwazylem?Ze nawet jak deszcz padal i bylo mokro to nie parowaly.Dopiero jak dojezdzalem do jakiegos autka przedemna to zaczynaly lekko parowac.Kurde i sprawdzilem do pare razy i zglupialem. 8O

Tak już jest. Zaraz po zatrzymaniu MDO potrafi cała szyba w pare sekund zajść parą, zwłaszcza bezpośrednio po przejechaniu przez kałużę.