PDA

Zobacz pełną wersję : Układ chłodzenia



Allah
24-09-2005, 17:57
Witam, własnie przyjechałem z podrozy po miescie. Ufffff... Goraco bylo...Pierwszy raz moj Mondek mnie zawiodl. Tzn moze nie calkiem jego wina ale jednak. Chodzi o to ze zagotowala mi sie woda. Stanalem na poboczu, skrocilem troszke jeden przewod bo pęk. Poczekalem z pol godzinki i wlalem plyn chlodzacy. Jednak nie dawalo mi to spokoju czemu tak sie stalo wiec zaczalem szukac przyczyny zagotowania. Znalazlem 2 wolne kable nigdzie (a raczej łączki) nie podlaczone. Jedna to wiem dochodzi do lewego wentylatora (patrzac od przodu samochodu) a druga...?????? I o to chcialbym Was zapytac. Prosze o pomoc... Dla przypomnienia- jezdze anglikiem bez przerobki (bo mieszkam na stale w Londynie).

LaBobas
24-09-2005, 18:15
Witam, własnie przyjechałem z podrozy po miescie. Ufffff... Goraco bylo...Pierwszy raz moj Mondek mnie zawiodl. Tzn moze nie calkiem jego wina ale jednak. Chodzi o to ze zagotowala mi sie woda. Stanalem na poboczu, skrocilem troszke jeden przewod bo pęk. Poczekalem z pol godzinki i wlalem plyn chlodzacy. Jednak nie dawalo mi to spokoju czemu tak sie stalo wiec zaczalem szukac przyczyny zagotowania. Znalazlem 2 wolne kable nigdzie (a raczej łączki) nie podlaczone. Jedna to wiem dochodzi do lewego wentylatora (patrzac od przodu samochodu) a druga...?????? I o to chcialbym Was zapytac. Prosze o pomoc... Dla przypomnienia- jezdze anglikiem bez przerobki (bo mieszkam na stale w Londynie).A potem jak chodzil?Moze przyblokowal sie termostat?Ja tak mialem.Bo nawet jakbys wentylatorki odlaczyl to nie powinien sie zagotowac,Mnie rzadko kiedy sie wlaczaly.

Allah
24-09-2005, 18:17
Chodzi dobrze tylko jakis kabelek mam odlączony... Nie wiem co to... a Jestem na 90% pewny ze to to... Gdzie mam podlaczyc tą złączke?

Allah
24-09-2005, 18:22
Zapomnialem dodac ze zagotowala mi sie woda kiedy moj wskaznik temp. byl na literce O, wiec chyba cos nie tak. Do domu wracalem na wlaczonym ogrzewaniu na max bo po podlaczeniu tego jednego kabelka i tak nie wlaczaly sie wentylatory. DO CZEGO MAM PODLACZYC TEN DRUGI KABELEK I GDZIE SIE TO ZNAJDUJE ?????

grzebyk
24-09-2005, 19:10
czujnik załączania wentylatora znajduje się nad termostatem
czujnik od wskąźnika temperatury pod termostatem, spróbój oczyścić to złącze bo wskaźnik najwyraźniej cię oszukuje wentylator załącza się między literami AL, a płyn gotuje się jeszcze dalej, na czerwonym polu
u mnie w piątek przed zlotem musiałem wymienić termostat, dwa dni było dobrze a poźniej wskazówka się nie podnosiła wystarczyło poruszyć złączkę dostęp jest fatalny ale jak mus to mus

zdzichop
24-09-2005, 20:02
Dziwi mnie fakt zagrzania diesla do takiej temperatury. Może termostat nie przełącza na chlodnicę? U mnie nigdy wentylator nie załączał się w trakcie jazdy

Allah
24-09-2005, 20:09
Oki, sprobuje jutro z tymi czujnikami. Ale tak jak pisalem wczesniej obydwa kable byly odlaczone i nie wiem gdzie one maja byc podlaczone. Jeden na bank dochodzi bezposrednio do wiatraka ale ten drugi gdzie? Moze mi ktos odpowiedziec?

Allah
24-09-2005, 20:10
Co do zalaczania sie wentylatora to u mnie zawsze zalaczal sie na literce "O". wiec pewnie czujnik od wskaznika temp. bedzie zly. Tylko interesuje mnie jeszcze ten drugi kabelek...

werc
24-09-2005, 20:16
99% termostat nie otwiera całkowicie - płyn chłodzący ma utrudniony przepływ przez tzw duży obieg, tzn przez chłodnicę.
Czujnik temperartury nie oszukuje - jak zmienisz termostat wróci wszystko do normy.
W dieslu wentylatory załączają gdzieś w okolicy R-M.