PDA

Zobacz pełną wersję : Różnica między TDI a TDCI



Lesio
26-09-2005, 16:32
Witam !!
Mam obecnie Mondeo 1.8 TD, a chcę zmienić na nowszy model, konkretnie na rocznik 2001. W związku z tym mam pytanie - jak wytłumaczycie laikowi jaka jest różnica pomiędzy silnikiem 2.0, 115 km, TDI a TDCI ?
Co byście bardziej polecali i dlaczego ?

waldemarz
26-09-2005, 16:38
O silniku TDCI mozesz poczytac TUTAJ (http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3695&highlight=tdi+tdci&sid=5c1f594573e33e71c9bf99b810335190)

Kafar
26-09-2005, 16:39
Witam !!
Mam obecnie Mondeo 1.8 TD, a chcę zmienić na nowszy model, konkretnie na rocznik 2001. W związku z tym mam pytanie - jak wytłumaczycie laikowi jaka jest różnica pomiędzy silnikiem 2.0, 115 km, TDI a TDCI ?
Co byście bardziej polecali i dlaczego ?

Ford nie ma silnika TDI, to patent VW, Szukaj TDDI i TDCI takie sa w MKIII motorki. Było gdzies na forum.

waldemarz
26-09-2005, 16:42
Kafarku a czemu nie mial, przeciez np Scorpio mialy silniki TDI, a w mondeo MK I tez byly montowane tdi

Kafar
26-09-2005, 16:43
Kafarku a czemu nie mial, przeciez np Scorpio mialy silniki TDI

Ta?A tego to nie wiedziałem :wall: nie było posta :terefere:

waldemarz
26-09-2005, 16:45
Jak je zwal tak je zwal ale byly :)) :)) :))

altoot
26-09-2005, 18:07
Podstawowa róznica polega na tym ze TD z Twojego mondeo to stary poczciwy pompowtrysk a TDCi to nowoczesny silnik Common Rail z bezpośrednim wtrysiem paliwa pod bardzo duzym ciśnieniem.



Kafarku a czemu nie mial, przeciez np Scorpio mialy silniki TDI, a w mondeo MK I tez byly montowane tdi


o ile ze Scorpio sie zgodze (te 2,5 TDI to włoskie silniki :zaklopotanie: ) o tyle pierwsze słysze o TDI w MkI...


mozesz coś wiecej na ten temat? :pad:

digital123
26-09-2005, 18:11
Podstawowa róznica polega na tym ze TD z Twojego mondeo to stary poczciwy pompowtrysk a TDCi to nowoczesny silnik Common Rail z bezpośrednim wtrysiem paliwa pod bardzo duzym ciśnieniem.



Kafarku a czemu nie mial, przeciez np Scorpio mialy silniki TDI, a w mondeo MK I tez byly montowane tdi


o ile ze Scorpio sie zgodze (te 2,5 TDI to włoskie silniki :zaklopotanie: ) o tyle pierwsze słysze o TDI w MkI...


mozesz coś wiecej na ten temat? :pad:

No ja też pierwsze słysze, o ile mi wiadomo to dizelek w mondku ma oznaczenie TI

Hilar
26-09-2005, 18:50
To fordy miały pompowtryski? 8O Coś chyba nie gra.Z tego to wiem to jest to patent przeznaczony dla VW.Czy pompowtrys jest stary i poczciwy to też bym się kłucił.Różnica między systemem Common Rail a pompo.. jest taka że system Common Rail utrzymuje stałe ciśnienie wtrysku a pompo....ma zróżnicowane ciśnienie.Silniki VW mają dobre parametry ale gorszą kulturę pracy.

wrozek
26-09-2005, 21:47
Po mojemu to jest tak: silniki TD czyli poczciwe TurboDiesle 1.8 montowane w Mondeo MkI i Mk II to zwykłe silniki diesla z mechanicznie sterowaną pompa wtryskową i zwykłymi wtryskiwaczami. Silniki TDI ( to DI oznacza Direct Injection - wtrysk bezpośredni ) czyli pompowtryskiwacze gdzie każdy cylinder ma własna pompę i wtryskiwacz sterowane elektronicznie zdolne do wytworzenia b. dużego cisnienia i to jest patent "ludowozów". Silnik forda TDDI to jednostka z wtryskiem bezpośrednim i turbodoładowaniem. Silniki TDCI to CommonRail czyli szyna w której utrzymywane jest stałe wysokie cisnienie paliwa i podłączone do niej sterowane elektronicznie wtryskiwacze.

gbear
26-09-2005, 22:08
Witam !!
Mam obecnie Mondeo 1.8 TD, a chcę zmienić na nowszy model, konkretnie na rocznik 2001. W związku z tym mam pytanie - jak wytłumaczycie laikowi jaka jest różnica pomiędzy silnikiem 2.0, 115 km, TDI a TDCI ?
Co byście bardziej polecali i dlaczego ?

Osobiscie mam TDDi i nie narzekam. ladnie sie zbiera, choc ciut glosniejszy i mniej elastyczny i "kulturalny". A glowna roznica , jak to Wrozek napisal - jest w systemie zasilania paliwem - TDCi to nowsza konstrukcja, ale w pierwszych egzemplarzach dosc awaryjna - jak poczytasz fora, to znajdziesz tam informacje - czesto sie sypaly wtryskiwacze i pompa nie wytrzymawala, a naprawa jest baaardzo droga.

Dlatego z rocznika 2001 wzialbym jednak ciut starsza konstrukcje, ale bardziej sprawdzona. Poza tym, o ile sie nie myle, TDCi 115 km nie montowali w 2001, to weszlo troche pozniej.

pzdr

waldemarz
26-09-2005, 22:21
Podstawowa róznica polega na tym ze TD z Twojego mondeo to stary poczciwy pompowtrysk a TDCi to nowoczesny silnik Common Rail z bezpośrednim wtrysiem paliwa pod bardzo duzym ciśnieniem.



Kafarku a czemu nie mial, przeciez np Scorpio mialy silniki TDI, a w mondeo MK I tez byly montowane tdi


o ile ze Scorpio sie zgodze (te 2,5 TDI to włoskie silniki :zaklopotanie: ) o tyle pierwsze słysze o TDI w MkI...


mozesz coś wiecej na ten temat? :pad: Jak szukalem dla siebie w niemczech autka to wlasnie widzialem takie z silnikami TDI moze to jakies patenty ale tak mialy wpisane w brief. wiec nie moge powiedziec czy to tak bylo czy tylko napis byl taki. Koledzy nawet jak wejdziecie na allegro to duzo tego z silnikami TDI. I w microcacie tez jest wiele czesci dla silnika TDI w mondkach, wiec nie wiem czemu nie widzieliscie.