PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o pomoc



Przemek
29-03-2005, 16:49
Mam problem o którym juz wcześniej pisalem ....
Swieciła mi sie lampka ( ! )( P ) ...

Znalazłem program TIS i schemat do tej lampki ... sprawdzilem kabelki i wszysko jest ok ... ale podczas sprawdzania stwierdzilem ze zarówka od swiatelka abs'u jest przepalona... wymianiłem i teraz pali mi sie

ABS oraz ( ! )( P )

Poprzedni własciciel tego nie zauważył (chyba nie zauważył albo mnie wkręcił) ale powiedział ze lampka ( ! )( P ) nie zapaliła sie odrazu ale migała co jakiś czas aż wkońcu zapaliła sie na stałe (wydaje mi sie ze to samo było z lampką ABS'u)

Pytanie co robić z tym co może być przyczyną tego stanu rzeczy ???

Co jeszcze moe zrobić we własnym zakresie zamim pojade do servisu.

Nadminie ze podczas mrozów sprawdzilem dziłałanie systemu ABS i wydawało mi sie że dziła poprawnie ....

Dzieki za uwagi

Ford MONDEO 1,8 TD KOMBI

PS. przeczytalem ze na forum jest specjalista od ABS'u (prosze o kontakt)
PS1. Przeczytalem inne posty na ten temat na tym forum ale nic pomocnego dla mnie nie znalazłem.
PS2. Płyn hamulcowy i czujnik ręcznego sprawdzony jest OK!!!

Fredee
29-03-2005, 17:05
może troszkę Ci pomoże to co napiszę, jak rozumiem sprawdziłes wszystkie inne rzeczy i na pewno nie sa to zużyte klocki ( zresztą wtedy nie świeci abs..)
Więc tak - miałem kiedyś MB 190 i tam własnie był problem z absem - świeciło sie draństwo na stałe. Po wielu poszukiwaniach pomógł elektryk - okazało się że przekaźnik odpowiadający za działanie absu miał zimny lut i raz łączył a dwa razy nie. Poprawienie lutownicą załatwiło problem na dobre.
Pozdroffki :banan: :bigok: