PDA

Zobacz pełną wersję : Szarpie na pierwszych 300 metrach & zachowanie obrotomie



missiek
27-09-2005, 17:13
Mialem problem, ze w czasie jazdy szarpal mi przy dodawaniu gazu i dusil sie na jalowym.

Pierwsza wizyta w Fordzie.
Stwierdzili, ze swiece i przewody WN do wymiany [przyczyna szarpania].
Poza tym nie trzymal mi obrotow na jalowym, wskazowka spada ponizej 600 ze 2-3 razy i po tym stabilizuje sie na 600. Wyczyscili mi silniczek krokowy.
Zakupilem nowe swiece i przewody oraz sonde lambda. Niestety nie przestal szarpac, zatem z powrotem do ASO.

Druga wizyta
Czyszczenie przeplywomierza, sprawdzanie ukladu dolotowego i wylotowego, przewodow podcisnienia. Diagnostyka komputera - zadnych bledow.

Po ich zabiegach nastapila taka zmiana, ze juz nie zdarza sie szarpanie przy przyspieszaniu, ale za kazdym razem gdy wsiade do auta rano albo po dluzszej przerwie [zimny silnik], to na pierwszych 300-400 metrach przy lekkim dodawaniu gazu strasznie szarpie mi autem. Jesli wcisne mocniej pedal gazu to jakos zaczyna sie zbierac.

Trzecia wizyta
Teraz wymyslili mi ze wadliwy czujnik polozenia przepustnicy.

Nie wiem, czy to moze miec jakies znaczenie, ale obrotomierz mi sie zacina przy 2.750. Dzieje sie tak zawsze jak uruchamiam auto. Jak wylacze silnik to wskazowka, albo po prostu zostaje na 2.750, albo leci do samego konca za 8.000. Obrotomierz czesto zaczyna dzialac poprawnie po paru km jazdy.

Jakie moga byc tego przyczyny ? Co powinienem zrobic zeby to auto zaczelo normalnie jezdzic ? :((

waldemarz
27-09-2005, 18:35
A moze masz cos z doplywem paliwa lub lambdą, moze zresetuj teraz kompa po tych ich robotach, bo moze komp ma jakies bledy i je caly czas odczytuje.
Jesli chodzi o wskazowke obrotomierza to jesli po wylaczeniu silnika idzie ci strzalka na ponad 8000 to oznacza ze masz gdzies zwarcie elektryczne na desce rozdzielczej, czy nie grzebales czasem przy zegarach?.

STraits
27-09-2005, 19:15
600 obrotów ?? Człowieku. Tyle to za mało nawet dla V6 w automacie ;) Ma być 850 obr. mniej wiecej. U mnie n obrotomierzu wskazówka jest jakieś 2 grubości wskazówki poniżej 1000 RPM.

missiek
27-09-2005, 19:16
A moze masz cos z doplywem paliwa lub lambdą, moze zresetuj teraz kompa po tych ich robotach, bo moze komp ma jakies bledy i je caly czas odczytuje.
Jesli chodzi o wskazowke obrotomierza to jesli po wylaczeniu silnika idzie ci strzalka na ponad 8000 to oznacza ze masz gdzies zwarcie elektryczne na desce rozdzielczej, czy nie grzebales czasem przy zegarach?.

Lambda nowka, resety i programowanie kompa bylo.
z doplywem paliwa? filtr paliwa wymienic ?
grzebalem przy zegarach ale to bylo po tym jak juz ta wskazowka poszla na 8.000
jak wyjalem obrotomierz zauwazylem, ze jak palcem wskazowke ustawie na 2500-3000 to zostaje w tym polozeniu, jak na ponad 3000 to leci na 8000, jak ponizej 2500 to leci do 0
to jest normalne ?

missiek
27-09-2005, 19:25
600 obrotów ?? Człowieku. Tyle to za mało nawet dla V6 w automacie ;) Ma być 850 obr. mniej wiecej. U mnie n obrotomierzu wskazówka jest jakieś 2 grubości wskazówki poniżej 1000 RPM.
no wskazowka pokazuje 600 ale ile jest na prawde to nie mam pojecia
a z 600 schodzi do 500 i powraca i taz z 2-3 razy i stabilizuje sie na 600 :/

v1tek77
27-09-2005, 19:27
600 obrotów ?? Człowieku. Tyle to za mało nawet dla V6 w automacie ;) Ma być 850 obr. mniej wiecej. U mnie n obrotomierzu wskazówka jest jakieś 2 grubości wskazówki poniżej 1000 RPM.
Pewnie, ze 600 to zdecydowanie za malo, patrzac na to co mowisz straits, to pewnie to wlasnie jest te 850, u mnie tez tak jest i nie mam zadnych szarpan ani innych dziwnych rzeczy :metal :beer:

waldemarz
27-09-2005, 19:59
Misiek ale jesli chodzi o te szarpania, moze byc to tez przyczyna cos nie tak z czujnikiem temperatury tym idacym do kompa, albo cos z cisnieniem paliwa. A tak jak pisalem w sprawie obrotomierza to musisz napewno sprawdzic elektryke.

krzys-68
27-09-2005, 20:05
A moze masz cos z doplywem paliwa lub lambdą, moze zresetuj teraz kompa po tych ich robotach, bo moze komp ma jakies bledy i je caly czas odczytuje.
Jesli chodzi o wskazowke obrotomierza to jesli po wylaczeniu silnika idzie ci strzalka na ponad 8000 to oznacza ze masz gdzies zwarcie elektryczne na desce rozdzielczej, czy nie grzebales czasem przy zegarach?.

Lambda nowka, resety i programowanie kompa bylo.
z doplywem paliwa? filtr paliwa wymienic ?
grzebalem przy zegarach ale to bylo po tym jak juz ta wskazowka poszla na 8.000
jak wyjalem obrotomierz zauwazylem, ze jak palcem wskazowke ustawie na 2500-3000 to zostaje w tym polozeniu, jak na ponad 3000 to leci na 8000, jak ponizej 2500 to leci do 0
to jest normalne ?Jest jeszcze jeden czujnik ktoego nie sprawdiło ASO.To tzw map-sensor.szukaj go wkolektorze ssacym na pierwszym cylindrze

piatek77
28-09-2005, 09:57
jak masz mozliwosc to podmien cewke zapłonowa

vMZe
28-09-2005, 10:03
Pisali już o tym koledzy ale chyba za cicho - FILTR PALIWA kiedy wymieniałeś/czyściłeś (wymiana w PB czyszczenie i/lub wymiana w TD). U mnie poszarpywał kiedy chciał i po wymianie wydaje się być znacznie lepiej. Mówię, że wydaje się, bo wczoraj była wymiana i nie mam jeszcze doświadczeń zbyt dużych (100 km przejechałem po wymianie).

missiek
28-09-2005, 15:43
Misiek ale jesli chodzi o te szarpania, moze byc to tez przyczyna cos nie tak z czujnikiem temperatury tym idacym do kompa, albo cos z cisnieniem paliwa. A tak jak pisalem w sprawie obrotomierza to musisz napewno sprawdzic elektryke.

A to chodzi o czujnik temp. przy chlodnicy ? Bo w Fordzie cos mi mowili ze nie ma czujnika przy komorze silnika, ze jest tylko przy chlodnicy, wiec jak to jest ?

missiek
28-09-2005, 15:46
Jest jeszcze jeden czujnik ktoego nie sprawdiło ASO.To tzw map-sensor.szukaj go wkolektorze ssacym na pierwszym cylindrze

A czy w silniku benzynowym jest ten czujnik? Bo dzisiaj bylem w fordzie i mi tlumaczyl, ze ten czujnik jest tylko w dieslach. Juz nie wiem co mam myslec.

krzys-68
28-09-2005, 17:27
Jest jeszcze jeden czujnik ktoego nie sprawdiło ASO.To tzw map-sensor.szukaj go wkolektorze ssacym na pierwszym cylindrze

A czy w silniku benzynowym jest ten czujnik? Bo dzisiaj bylem w fordzie i mi tlumaczyl, ze ten czujnik jest tylko w dieslach. Juz nie wiem co mam myslec.Jest tez :) wbenzyniakach

MARKCD
28-09-2005, 20:06
Witam.

Sprawdź pompe paliwa czy masz wysokie ciśnienie.
Ja miałem podobne objawy ale okaało się że to świece.
ale miałe zabierać się za sprawdzenie pompy.Kilka osób mi doradzało jak by nic nie pomogło

Pozdrawiam :metal




Jest jeszcze jeden czujnik ktoego nie sprawdiło ASO.To tzw map-sensor.szukaj go wkolektorze ssacym na pierwszym cylindrze

A czy w silniku benzynowym jest ten czujnik? Bo dzisiaj bylem w fordzie i mi tlumaczyl, ze ten czujnik jest tylko w dieslach. Juz nie wiem co mam myslec.

mareckis
28-09-2005, 21:10
Ja bym obstawiał czujnik temperatury silnika. Komp zapodaje zbyt ubogą mieszankę (tak jak na gorącym silniku) i przez te kilkaset metrów, zanim silnik osiągnie jakąś tam temperature, jest to najbardziej odczuwalne.

rc23
28-09-2005, 21:30
Zapomnieliście wszyscy o EGR, na zimnym silniku podawanie spalin do kolektora objawia się właśnie szarpaniem.

00gtw00
12-02-2008, 10:30
:guns: a gdzie w V6 jest egr :) ? w scorpiaku 2.5td jak go wywalilem to odrazu z 10KM wiecej :satan: jak to sie ma w benzyniakach?

gilotyna
12-02-2008, 14:18
Wow, ale kotlet, i nawet Waldemarz obecny :)) Jednak cosik zostało :))