PDA

Zobacz pełną wersję : Wspomaganie kierownicy



jacus40
29-03-2005, 16:29
Witam wszystkich i mam pytanko!
W moim Mondziaku wspomaganie działa jakoś tak (według mnie) nie najlepiej. Tzn. wyrażnie czuć, że działa, ale w porównaniu z innymi samochodami, którymi jeżdziłem kierownica kręci się wyczuwalnie ciężej.Gdy np. próbuje kręcić kierownicą jedną ręka to sprawia to wyrażną trudność. Czy to taka uroda Mondeo, czy też mam coś sknocone?

szczerba
29-03-2005, 16:34
A może masz szerokie opony lub zbyt niskie ciśnienie w ogumieniu?

jacus40
29-03-2005, 16:39
opony 195, ciśnienie 2,3

Fredee
29-03-2005, 16:39
wydaje mi się ze taka uroda. Jak miałem mercedesa to na początku nie mogłem się przyzwyczaić - kierownica baaaaardzo lekko chodziła.....w mondku ciężej ( mi pasuje -jakoś łatwiej auto wyczuć..) a u kumpla w astrze II - tak samo masłowato jak w mesiu.....
Popzdroffki :bigok: :banan:

daro
29-03-2005, 20:54
Rzeczywiście to taka uroda. Sprawdzałem w kilku innych samochodach i w mondku jakby trochę ciężej chodzi wspomaganko ale czuję go lepiej przy wyższych prędkościach. Trzeba się przyzwyczaić
Rozmiar i ciśnienie opon takie samo.

Pozdrawiam

przemo2
25-08-2007, 09:25
Właśnie wystrzelił mi wąż od wspomagania i trochę trudniej kręci się jedną ręką. Jeśli zaś chodzi o dobry układ to wspomaganie chodziło jak masełko. Ja mam co prawda dwójkę, a widze że Wy macie jedynki ,więc może mamy inne pompy o różnym ciśnieniu pracy - ale co do tego to nie mam pewności.

mmmk
25-08-2007, 10:10
a moze poprostu to co plywa w ukladzie wspomagania jest za stare brudne geste i klejace i jak to ma wtedy dobrze dzialac?? pomimo,ze w instrukcji jest napisane,ze sie plyn od wspomagania tylko dolewa to czasami warto go wymienic moim zdaniem oczywiscie. ja tak robie w kazdym samochodzie ktory mialem i mam ze wspomaganiem