PDA

Zobacz pełną wersję : gaz do MK1 2.5 V6 - Wrocław



doctor
28-09-2005, 12:32
gdzie najlepiej i najtaniej :-) założyć instalację II generacji do tego cuda, wolałbym raczej nie inwestować w sekwencję, może ma ktoś jakieś doświadczenia z grodu Piastów ??

rufix1
28-09-2005, 15:57
Abart wszystko ci założy.
Jednak polecałbym sekwencję nie koniecznie w Abarcie(popatrz na forum)
Tu masz firmę działającą u mnie w Wałbrzychu(bardzo dobra,fachowa i solidna) BRC sekwencja do mnie 2.0 aktualna cena 3600pln-montaż we wtorek.
tel.074 846-71-09

fijasek
29-09-2005, 20:43
miałem ten sam dylemat, co prawda na razie nie mam kasy ale na pewno bede montował sekwencję
pogrzeb w forum na pewno znajdziesz odp

http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5737&postdays=0&postorder=asc&start=0

gorilla666
07-10-2005, 10:15
a ja mam II generacje i jest ok cena 2200.Spalanie 17 miasto trasa 13-spalanie przey ostrej jezdzie,przy normalnej jezdzie odpowiednio 15 i 10.Jesli bedziesz zakladal II generacji zwroc uwage na gume przy przepływomierzu(mi pekła dwa razy)ja dotoczylem sobie z aluminium taki oring,bo problem jest tego rodzaju ze ta nakładka aluminiowa ktora zakładaja gazownicy jest za malej srednicy w stosunku do gumy no i jak przychodzi opaska to guma robi Bleeeee,ten oring można dotoczy z kołnierzem i wtedy guma sama sie trzyma-proforma założyłem platikowa opaske--Jesli duzo jeżdzisz wal sekwencje(PRINCE jest the best!!!)Nie mam pojecia co to za sekwencje za 3500? moj koles gazownik mowi ze sa to tak zwane pseudo sekwencje do II genaracji dołozono pare rurek ktore doprowadzaja gaz na cylindry---teraz rozumiem te dziury w kolektorze ktore Kolega pokazal nam ostatnio na zdjeciach!!! i oto cala sekwencja!!!! Najgorszy badziew to wiadomo Polskie wynalazki,ale znam pare osób ktore sa zadowolone???!!!!!i temet zmierza ku temu że nawet to co nie ma prawa chodzic---chodzi u niektórych,chodzi II generacja i wszystko inne zasada jest podstawowa mosi Ci to założyc firma która przerabiała już temat tego auta.Pozdro

RWalentynowicz
07-10-2005, 12:04
(...)teraz rozumiem te dziury w kolektorze ktore Kolega pokazal nam ostatnio na zdjeciach!!! i oto cala sekwencja!!!! Najgorszy badziew to wiadomo Polskie wynalazki(...)

A jak inaczej wyobrażasz sobie doprowadzenie gazu do komory spalania? Może przez mikser?! :satan: Chetnie poczytam o jakichś nowych sposobach o ile takowe znasz.

RWalentynowicz
07-10-2005, 12:08
(...)moj koles gazownik mowi ze sa to tak zwane pseudo sekwencje do II genaracji dołozono pare rurek ktore doprowadzaja gaz na cylindry(...)

Twój kolega miał na myśli, nie sekwencję, a wtrysk w fazie ciągłej - to jest zasadnicza różnica.

COUGAR
07-10-2005, 18:40
(...)teraz rozumiem te dziury w kolektorze ktore Kolega pokazal nam ostatnio na zdjeciach!!! i oto cala sekwencja!!!! Najgorszy badziew to wiadomo Polskie wynalazki(...)

A jak inaczej wyobrażasz sobie doprowadzenie gazu do komory spalania? Może przez mikser?! :satan: Chetnie poczytam o jakichś nowych sposobach o ile takowe znasz.

Zgadzam się z kolegą Walentynowiczem "dziury" musza być bo innego sposobu nie ma, a te zdjecia które są na forum przedstawiają skutki błędu mechaników którzy sekwencje zakładali. W dobrym warsztacie zakładają duzo lepiej. Ja mam sekwencje w silniku 1.8 i sobie chwalę. Przy moich czestych wyjazdach poza miasto to był dobry wybór. Wadą jest natomiast cena takiej instalki no ale cóż .......

Czacha
08-10-2005, 10:56
Mam to samo pytanie jaki najlepiej gaz do MKII 2.5V6
Może ktoś zna dobrą firme w Krakowie lub Tarnowie.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników MK.

RWalentynowicz
08-10-2005, 11:30
Jeśli cię stać to załóż sekwencję. Jeśli stać cię na coś więcej to załóż sekwencję holenderskiego Prinse'a, a jeśli masz kasy jak lodu i kochasz swego Muńka to zasponsoruj mu wtrysk gazu w fazie ciekłej firmy Vialle. Drugiej generacji nie polecam. Rzekłem...

COUGAR
08-10-2005, 17:13
Jeśli cię stać to załóż sekwencję. Jeśli stać cię na coś więcej to załóż sekwencję holenderskiego Prinse'a, a jeśli masz kasy jak lodu i kochasz swego Muńka to zasponsoruj mu wtrysk gazu w fazie ciekłej firmy Vialle. Drugiej generacji nie polecam. Rzekłem...

A jak ma kasy jak lodu i jeszcze troche to niech nie zaprzata sobie głowy instalacją bo stac go na benzynke :satan:

RWalentynowicz
08-10-2005, 18:20
A jak ma kasy jak lodu i jeszcze troche to niech nie zaprzata sobie głowy instalacją bo stac go na benzynke :satan:

Dobra, dobra. A może inne przesłanki kierują kolegą? Może jest zatroskany stanem naszej planety i ma zamiar wspierać ekologię? Ha!?

COUGAR
09-10-2005, 00:25
A jak ma kasy jak lodu i jeszcze troche to niech nie zaprzata sobie głowy instalacją bo stac go na benzynke :satan:

Dobra, dobra. A może inne przesłanki kierują kolegą? Może jest zatroskany stanem naszej planety i ma zamiar wspierać ekologię? Ha!?

Wątpie :satan: ale mimo wszystko wierzę w niego :)

Czacha
09-10-2005, 11:59
Myślałem oczywiście o sekwencji.Jakie polecacie , oraz jakie przybliżone ceny za instalację ??

RWalentynowicz
09-10-2005, 15:32
Myślałem oczywiście o sekwencji.Jakie polecacie , oraz jakie przybliżone ceny za instalację ??

Polecam Prise'a. Jego koszt zaczyna się od ca. 6 kilo PLN. Sam mam OMVL XXI n Dream, który można już mieć za około 4,5 - ale uwierz mi warto dołożyć... :)

konio
09-10-2005, 19:19
Myślałem oczywiście o sekwencji.Jakie polecacie , oraz jakie przybliżone ceny za instalację ??
Ja zakładam na dniach jakąś polsko-włoską - koszt 4400. - ponoć ładnie buja na V6tkach...

Czacha
09-10-2005, 22:34
Troszkę za wysokie te ceny :) coś w granicach 3.5tyś mnie interesuje.

konio
09-10-2005, 23:50
Troszkę za wysokie te ceny :) coś w granicach 3.5tyś mnie interesuje.
3.5 to kosztuje do 4 cyl , a jak ma sie 6 to niestety trzeba smarowac lepiej

marekski
10-10-2005, 16:36
Ja zamontowałem na ul.Zbożowej dałem 4300zł i chyba jestem zadowolony ale z tego co wszędzie mówią ceny instalacji szybciutko idą w górę tak jak i gazu więc spiesz się

fijasek
11-10-2005, 10:45
mam pytanie , co prawda nie na temat, ale nie chce poruszac takiej pierdoły jako nowy temat na forum.

Posiadam wersje GHIA i na (nie wiem jak to sie nazywa dokładnie) wyświetlaczu obok zegarów (tam gdzie sygnalizuje otwarte drzwi) świeci mi sie na pomarańczowo lewy górny znaczek "taki wiatraczek" na lewo od gwiazdeczek

co to za lampka i gdzie szukać przyczyny

konio
11-10-2005, 14:11
mam pytanie , co prawda nie na temat, ale nie chce poruszac takiej pierdoły jako nowy temat na forum.

Posiadam wersje GHIA i na (nie wiem jak to sie nazywa dokładnie) wyświetlaczu obok zegarów (tam gdzie sygnalizuje otwarte drzwi) świeci mi sie na pomarańczowo lewy górny znaczek "taki wiatraczek" na lewo od gwiazdeczek

co to za lampka i gdzie szukać przyczyny
Mało płynu w układzie chłodzenia silnika.

piatek77
19-10-2005, 00:08
Za instalke sekwencyjna musisz zaplacic od 5000 w góre. Ale innej drogi nie ma do V6. Chyba ze lubisz strzały w kolektorze.

konio
19-10-2005, 00:17
Za instalke sekwencyjna musisz zaplacic od 5000 w góre. Ale innej drogi nie ma do V6. Chyba ze lubisz strzały w kolektorze.
no ja płace 4400 ale już podrożała do 4600 :wall:

piatek77
19-10-2005, 00:29
Za instalke sekwencyjna musisz zaplacic od 5000 w góre. Ale innej drogi nie ma do V6. Chyba ze lubisz strzały w kolektorze.
no ja płace 4400 ale już podrożała do 4600 :wall:

To masz farta i tak. :brawo: