PDA

Zobacz pełną wersję : temperatura na AL - czy to normalne?



noski
30-09-2005, 10:10
czesc

podczas jazdy miejskiej , wcale nie w duzych korkach ale w systemie stań-jedz-stan-jedz, temeperatura silnika czesto oscyluje na AL w napisie NORMAL.Oczywiście na literce L włącza sie wiatrak i temperatura spada ale tylko do A i tak wkółko. Samochód nigdy sie nie zagotował , temeperatura nigdy nie weszła na czerwone pole ale dziwi mnie ze utrzymuje tak wysoką temerature. szkoda mi go trochę ze sie tak poci :)

dodam że
- termostat wymieniony
- płyn wymieniony
- czujnik temp.tez kiedys wymieniony
jedyne co mnie zastanawia to osłona pod silnikiem którą mam zamontowaną. być moze ona powoduje utrzymywanie sie wysokiej temp.

pozdrawiam

vMZe
30-09-2005, 10:12
Jest OK pisałem o tym TU (http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6306&sid=12c87aac2f50f21af9b1ca05cd4fa49f) :bigok:

tokocz
30-09-2005, 10:14
Tyż tak mam. :) Podobno jest dobrze.
W trasie schodzi trochę niżej.
Był o tym wątek (jeśli się nie mylę), możesz poszukać.

fuel111
30-09-2005, 10:23
Przecież normalna temperatura pracy silnika to około 95 stopni. I nie ma problemu. Osłona bardzo przydatna rzecz i nie pozbywaj się jej. :)

vMZe
30-09-2005, 10:31
Co do osłony - najpierw miałem - i było tk samo, a potem po podjechaniu pod za wysoką przeszkodę nie mam - bez zmian. Teraz szukam osłony, coby przed zimą założyć i zabezpieczyć trochę silnik przed brudem z jezdni.

A jeśli chodzi o korki to Wawka tak ma - wczoraj z centruma na Domaniewską ponad godzinę jechałem, więc nie ma się co dziwić, że temp "trochę" wzrośnie. :zly:

noski
30-09-2005, 10:37
ufff....no to mnie pocieszyliście.
a juz miałem zdejmowac tą osłonę i szukac przyczyn grzania silnika.
pozdrawiam serdecznie
noski

vMZe
30-09-2005, 10:41
No to teraz wciskasz pomógł kolegom z wątku i wszyscy są zadowoleni. :)