PDA

Zobacz pełną wersję : powitanie



semplice
01-10-2005, 20:28
witam wszystkich forumowiczow.
jestem od miesiaca posiadaczem wiadomego samochodu oraz uwaznym czytelnikiem mondeo klub polska. dwa dni temu pojawila sie w nim instalacja gazowa diego. w samochodzie jest komputer i tak sie zaczalem zastanawiac co on mi pokazuje kiedy jade na gazie? tak na chlopski rozum to pewnie caly czas zuzycie benzyny ale moze nie zawsze chlopski rozum ma racje? zapytalem o to gazownika ale nie znal odpowiedzi:)

pozdrawiam

woj9
01-10-2005, 21:24
Witamy nowego kolege i rośniemy w siłę oby tak dalej a bedzie ok :metal

Andy
01-10-2005, 22:47
Witaj, a co do wskazań to może sprawdź w trakcie stabilnej jazdy przełączając z Lpg na benzynę zobaczysz czy jest różnica (zużycie lpg przy tej samej prędkości i warunkach jazdy powinno być chyba wyższe)

werc
01-10-2005, 23:37
No to witamy :metal :beer: :bigok:

Co do gazu - nie powiem ci - werce jeżdżą na ON :metal :))

Luca
02-10-2005, 00:07
werce jeżdżą na ON :metal :))

I nie tylko werce - Futrzakowóz też czasem puści "kłęba" dymu z rury :)) :)) :))

Witamy i zapraszamy częściej :metal

PS A klekoty i tak rulezzzzz :)

adasn
02-10-2005, 01:46
Witam kolege :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :banan: :banan:

bary
02-10-2005, 12:19
Witaj, witaj :bigok: :bigok: :bigok:
Co do gazu zrób jak andy napisał.
Mnie komp. pokazje zużycie gazu. I jest w tym (czasami) problem - mam 1/4 zbiornika benzyny a on uruchania gong i pisze, że mam do przejechanie 80 km (ale ten temat był poruszany na forum - poszukaj).
Pozdrawiam.

daro
02-10-2005, 15:14
Witaj.
Jeśli chodzi o wskazania to, choć jeżdżę od marca na instalacji Diego, to do tej pory nie doszedłem o co chodzi z tymi wskazaniami. Zdażyło mi się parę razy że komputer pokazywał "0", wskaźnik poziomu benzyny był na jednej trzeciej i oczywiście dalej jeździł.Jak jadę w trasę to ilość km do przejechania wzrasta, jak po mieście to spada. Posłuchałem więc kolegów i patrzę tylko na licznik przebiegu dziennego , który zeruję po tankowaniu gazu, no i na wskaźnik paliwa.

Pozdrawiam.

semplice
02-10-2005, 18:47
dzieki za szeroki odzew:) ja wlasnie zauwazylem podobne wariactwa z kilometrami "do przejechania". sprawdze w czasie stabilnej jazdy czy zmieni chwilowe zuzycie jak przelacze zasilanie. choc moze byc ciezko bo te migajace i tak cyferki maja malo wspolnego ze stabilnoscia:)