PDA

Zobacz pełną wersję : Mam kłopot z mondim.



komandir
03-10-2005, 21:15
Mój mondek dziwnie się zachowuje:jak palę go na benzynie różnie z tym jest czy to zimny czy to ciepły zapali po czym gasnie kiedy dodam gazu i puszczę pedal to obroty spadają do 500 po czym wracaja do normalnych albo odrazu gaśnie. nie wiem co się dzieje? zaznacze ze mam założony gaz a na gazie juz tragedia obroty czasami faluja spadają do400 i nie podnosza się i też gaśnie a gazownik mi mówił ze jak auto zle chodzi na benzynie to tak samo chodzić bedzie na gazie i nie da sie go wyregulowac to prawda? gasnie tez na zakretach kable, świece nowez 3000 km temu czyściłem przeływomierz silnik krokowy zresetowalem komp i tak jakby pomogło trochę ale nadal gasł ale na gazie nadal świrowal przerwy na świecach nie zmieniałem. zmienić?gaz- 2 gen. Lovato.Pomóżcie bo nie wiem juz co sie dzieje!!!

________________________________________

mk1 1.816v gas sandomierz

rc23
03-10-2005, 21:27
zapalić rozgrzać do temp uzytkowej i reset kompa zrobić, silnk krokowy wyczyścić, filtr powietrza sprawdzić, kable oczywiście WN też

Sebi
03-10-2005, 23:02
gasnie tez na zakretach podejrzewam, że w zakręt wjeżdżasz na wciśniętym sprzęgle a tak raczej się nie robi. Ale jak gaśnie to zobacz skąd masz brane powietrze, bo może występować tzw. zdmuchiwanie gazu-bolączka instalek 1 i 2-gen. Trzeba czerpak powietrza przekręcić tak aby nie było ono wdmuchiwane w układ ssący podczas jazdy.
Co do obrotów sugerowałbym sprawdzenie świec pomimo, że piszesz że są nowe. Może któraś jest do :ass: i pracuje na trzech cylindrach i wtedy będą spadać obroty

rc23
04-10-2005, 00:05
jeśli masz wszystkie rezonatory to odłącz ten w nadkolu bo podobno nie zawsze to gra z gazem

komandir
04-10-2005, 07:39
11 tyś.km temu były wymieniane przewody i świece a trochę wcześniej filtr powietrza, kable nowe a świece mechanik założył mi po ponoć 5tyś przebiegu może to? gaśnie wtedy jak puszczę go na luz i gdzieś skręcam np:na wjazd do siebie to jest przy małych prędkościach jak ma pobierać to powietrze z jakiego kierunku aby nie gasł? i co to jest rezonator bo nie wiem?Z góry dzięki!!!

__________________________

mk1 1.816v gas sedan

konio
04-10-2005, 07:40
sprawdz zawór odpowietrzający skrzynie korbową.

komandir
04-10-2005, 14:17
ten zawór wymieniałem razem z trójnikiem podciśnieniowym też 11tyś.km ale sprawdzę.

________________________________________

mk1 1.816v gas sedan

rc23
04-10-2005, 15:23
w jedynce są chyba trzy rezonatory , jak patrzysz od przodu to po prawej stronie za akku jest filtr powietrza, a w prawo od niego do nadkola wchodzi rura na jej końcu jest pierwszy rezonator

Adek
04-10-2005, 18:25
11 tyś.km temu były wymieniane przewody i świece a trochę wcześniej filtr powietrza, kable nowe a świece mechanik założył mi po ponoć 5tyś przebiegu może to? gaśnie wtedy jak puszczę go na luz i gdzieś skręcam np:na wjazd do siebie to jest przy małych prędkościach jak ma pobierać to powietrze z jakiego kierunku aby nie gasł? i co to jest rezonator bo nie wiem?Z góry dzięki!!!

__________________________

mk1 1.816v gas sedan

Ściągnij tę gumę łączącą filtr powietrza z nadkolem i zobacz jak się mondi
zachowuje . Miałem takie same objawy ale tylko na gazie pomogła regulacja
była za uboga mieszanka . :beer:

komandir
04-10-2005, 19:36
Byłem dziś na regulacji u gazownika bo od zalożenia jeszcze u niego nie byłem powiedział że parownik musiał sie ustawić i dzisiaj wszystko wyregulował jezdził z laptopem w środku ustawil optymalne obroty juz nie gaśnie na zakrętach przysłonil trochę wlot do filtra powietrza zalożyl malą klapkę bo przy gazie nie potrzeba dużo powietrza. ale świece muszę sprawdzić bo nierowno chodzi

____________________________--

mk1 1.816v gas sedan